Кролячий жир: користь і шкода

Тваринний жир є джерелом корисних речовин, які необхідні для підтримки нормального здоров'я. Продукт використовується в багатьох сферах: кулінарія, медицина, косметологія, парфумерія. Більшість споживачів не знають про поживні властивості кролячого жиру, хоча за користю він перевершує гусячий і коров'ячий, які найбільш популярні.
Кролячий жир
Продукт належить до екологічно чистих. У ньому немає токсичних, небезпечних речовин, які можуть спровокувати захворювання. Кролики ретельно вибирають їжу. Вони поїдають тільки корисну траву, коріння тощо. Це позначається на їхньому жирі, який значно перевершує інші різновиди за користю і кількістю поживних речовин.
Виріб активно застосовується в медичній сфері, особливо проти опіків і обморожень. Жителі крайньої півночі не можуть обійтися без цього засобу.
Часто кролячий жир змішують із медом. Суміш допомагає в лікуванні бронхіту, ангіни, кашлю та інших проблем із дихальною системою. Засіб потрібно зберігати в холодильнику, щоб властивості не ослабли.
Колір продукту - білий або бежевий. Він зберігається в морозильнику, так збільшується термін зберігання.
Корисні властивості
Користь і поживність виробу обумовлена ретельним підбором до харчування у звіра. Кролики вибирають тільки екологічно чисту їжу, трави з лікувальними властивостями. Це позитивно позначається на якості жиру.
Продукт багатий на поживні речовини та мікроелементи. Завдяки складу, виріб використовують для лікування багатьох хвороб і травм. Воно має такі корисні та поживні властивості:
- Зміцнює імунну систему.
- Загоює рани, опіки, садна, сприяє відновленню шкірного покриву (ефект буде сильнішим, якщо додати кілька ложок меду).
- Покращує стан нігтів і волосся.
- Лікує отит.
- Омолоджує і насичує шкіру вологою.
- Допомагає в лікуванні захворювань дихальної системи (бронхіт, астма).
- Підвищує мозкову активність, покращує пам'ять.
- Сприяє схудненню і підтримці нормального жирового балансу.
Кролячий жир вважається універсальним засобом. Виріб можна вживати зовнішньо і внутрішньо. Його призначають за таких захворювань і патологій:
- Хвороби дихальної системи.
- Рани, опіки, садна, обмороження.
- Проблеми з травною системою (виразка, гастрит, коліти, захворювання печінки і нирок).
- Гіпертонія, цукровий діабет.
Особливо корисний кролячий жир для вагітних жінок і майбутніх малюків. У цей період організм потребує підвищеної дози корисних вітамінів і мікроелементів.
Можлива шкода і протипоказання
Небезпеку для організму виріб становлять тільки при:
- Індивідуальної непереносимості.
- Можливої алергічної реакції.
Жир кроля може надовго затриматися в кишечнику, що призведе до проблем із травною та видільною системами.
Шкоди можуть завдати азотисті й екстрактивні речовини, що містяться в продукті. Їхній підвищений вміст в організмі впливає на утворення сечової кислоти. Її підвищений вміст може спровокувати:
- Запалення суглобів і подагру в дорослих.
- Нервово-артричний діатез у маленьких дітей.
Якщо у людини є проблеми зі шлунково-кишковим трактом, рекомендується перед вживанням кролячого жиру проконсультуватися у лікаря. Реакція організму на незвичний продукт може бути негативною.
Сфера застосування
Кролячий жир застосовується, як народний засіб, ще з давніх часів. Для усунення кашлю потрібно вживати його всередину (1 ст. л.). ложка 3 рази на день). Проти бронхіту й ангіни добре допомагає розтирання грудей з використанням виробу. Компреси або закапування у вухо прискорюють процес лікування отиту.
Рекомендується змішувати продукт із медом, який також багатий на корисні властивості. Така суміш підсилює ефект лікування. Однак нагрівати засіб не можна, оскільки мед втрачає всю користь при термічній обробці.
Якщо змішати кролячий жир з бджолиним воском, вийде саморобна мазь проти опіків і ран. Засіб прискорює процес загоєння шкірних тканин.
Багато косметичних фірм використовують жир кроля, як натуральний інгредієнт, під час виготовлення продукції.
В індустрії косметології виріб користується великою популярністю, завдяки своїм властивостям: позбавляє шкіру від лущення та сухості, насичує її вологою, поповнює запас вітамінів і мікроелементів, захищає обличчя та руки від морозів взимку, омолоджує, бореться з наслідками втоми. З кролячого жиру роблять живильні маски для волосся. Досить втерти виріб у корені, закутати голову в рушник і дати суміші подіяти (близько 1 години). Процедура прискорює ріст волосся, покращує його стан, запобігає появі посічених кінчиків і випадінню.
Жир кроля додають у крем для рук, оскільки шкіра схильна до сухості. Виріб запобігає обмороженню, якщо його наносити перед виходом на мороз. Також регулярне вживання продукту всередину сприяє поліпшенню стану шкіри, волосся і нігтів. Кролячий жир активно використовується в парфумерії, як натуральна сировина.
У кулінарній діяльності продукт застосовується для смаження. На ньому готують гарячі страви та гарніри. Оскільки він практично повністю засвоюється в організмі, його змішують із яловичим або свинячим. Їжу, приготовану таким чином, можна давати навіть маленьким дітям у невеликих кількостях, завдяки корисним властивостям продукту. Якщо додати кролячий жир у м'ясну страву, вона набуде ніжного смаку й аромату. Досвідчені господині використовують продукт у виготовленні хлібобулочних виробів. Це сприяє «росту» тіста. Приготована таким способом здоба зберігається довше.
Кролячий жир - це корисний і поживний продукт. Він особливо корисний у медицині, оскільки підходить для зовнішнього і внутрішнього застосування. Про його властивості знали ще в давнину, коли всі захворювання лікували народними засобами. Зараз же виріб використовують при виготовленні загоювальних і протизапальних мазей, гелів.Також жир кроля застосовують у косметології, де особливо цінують його загоювальну та омолоджувальну здатність. Знамениті фірми вже давно стали використовувати продукт в індустрії краси.



