Інфрачервоний масажер: що це, користь і шкода

Інфрачервоне випромінювання широко використовується в медицині. Лампи з такою електромагнітною дією впроваджуються в масажери для підвищення терапевтичного ефекту шляхом прогрівання розтираємих суглобів, зв'язок, м'язів.
Ці апарати застосовують у лікуванні та профілактиці різних захворювань, і на ринку представлений широкий перелік приладів, що розрізняються за функціями та вартістю. Щоб оцінити практичну користь цього пристрою, потрібно вивчити його відмінності, позитивні і негативні сторони впливу на організм.
Опис інфрачервоного масажера
Це прилади, що впливають на проблемні місця інфрачервоним випромінюванням у процесі масажу.
Різноманітні насадки відтворюють рухи рук, під час розминання теплова стимуляція проникає глибоко в м'язи і суглоби для повної релаксації, даючи змогу досягти в домашніх умовах ефекту від відвідування салону. Випускаються таких видів:
- Ручні масажери з кількома насадками і нековзною ручкою.
- Апарати для застосування на обличчі в боротьбі з виникненням зморшок, набряків і кіл під очима.
- Прилади у вигляді накидки на крісло, що опрацьовують м'язи спини, плечей, сідниць, шиї.
- Невеликі подушки, зручні для ручної поклажі, використовуються для масажування різних зон.
- Гідровані для стоп, що знімають втому і впливають на судини ніг.
Корисний ефект від застосування
Апарати з інфрачервоним випромінюванням покращують кровотік до тканин і органів, покращують регенерацію, стимуляцію росту клітинної структури, зміцнення м'язів. Стан здоров'я поліпшується, знижується ризик деяких захворювань.
Сприятливий вплив на організм полягає в такому:
- Знімає спазм.
- Протизапальний ефект.
- Біостимуляція.
- Сприяє виведенню токсинів з організму.
Доведено, що інфрачервоні масажери сприяють:
- Розширенню судин і зниженню аретріального тиску.
- М'язової релаксації.
- Зниження ваги і жирових відкладень через прискорення витрати калорій і прискорення метаболізму.
- Прискоренню лімфотоку і кровотоку, позбавлення від набряклості.
- Зміцненню імунної системи.
- Стабілізації психоемоційного стану.
- Поліпшення якості сну.
- Підвищенню еластичності зв'язок і м'язів та швидкості їх відновлення.
- Поліпшення загального стану в разі діабету, запальних процесів у суглобах, захворювань дихальних органів, варикозного розширення вен.
Крім цього, застосування пристрою з інфрачервоним випромінюванням буває спрямоване на косметичний ефект, що виражається в антицелюлітному впливі, який поліпшує проникнення поживних речовин і вологи в клітинні структури. Це призводить до підтягнутості та пружності шкіри та її очищення від ороговілих ділянок.
Ситуації, коли застосування пристрою з інфрачервоним випромінюванням виправдане, трапляються часто. Лікарі рекомендують такі масажери в разі:
- Патологіях, пов'язаних із невролгією і невритами, депресією і частими стресами.
- Очними захворюваннями.
- Дистрофіях і дегенеративних течіях у суглобах, кістках, тканинах, що призводять до порушень в опорно-руховому апараті.
- Терапії опіків, рубців і обморожень.
- Ожирінні та порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту.
- Лікування органів лор системи.
Коли краще не користуватися інфрачервоним масажером
Перед застосуванням подібної терапії рекомендується заручитися консультацією лікаря та ознайомитися з інструкцією. За наявності таких патологій слід відмовитися від терапії приладом:
- Гемофілія зі схильністю до кровотеч.
- Гнійні утворення з утрудненим відходом вмісту.
- Вагітність і годування груддю.
- Активна форма туберкульозу.
- Загострення будь-якого захворювання.
- Онкології, зокрема доброякісні.
- Захворювання крові.
- Непереносимість подібної терапії.
Після оперативного втручання, важкої хронічної патології, при підвищеній температурі та захворюваннях судинної системи інфрачервоний масажер призначається тільки з дозволу лікаря.
Яких правил слід дотримуватися під час використання пристрою
Основні правила з експлуатації черпаються в інструкції від виробника, також слід отримати рекомендації медичного фахівця.
Залежно від типу приладу, процедуру проводять лежачи, сидячи або стоячи. Майже всі прилади підходять для самостійного масажу, також можна попросити допомоги у родичів. Процес має бути приємним і не спричиняти болісних відчуттів. Початок і кінець сеансу здійснюється на мінімальному режимі. Якщо розминають кінцівки, то насамперед приступають до кистей і стоп і далі рухаються у напрямку до тіла.
Масаж не проводять перед сном, оскільки це збудливо впливає на нервову систему. Краще починати за кілька годин до відпочинку. Часте застосування приладу може призвести до негативних ефектів. За загальними вимогами безпеки, не допускаються вологі руки під час увімкнення апарата в мережу.Рекомендації щодо використання масажера з інфрачервоним випромінюванням:
- Після увімкнення прилад притискається до ділянки, що розминається.
- Не слід утримувати пристрій довше 40 секунд на одній масажованій зоні.
- Варто враховувати, що рухи від серцевого м'яза тонізуючі, а у напрямку до нього - розслаблюючі.
- Залежно від мети масажу, вибирається режим інтенсивності.
- Сеанс не повинен затягуватися понад 15 хвилин.
- Від регулярності сеансів залежить оздоровчий результат, косметичний антицелюлітний ефект вимагає як мінімум 10 повторень.
- Під час процедур на обличчі очі мають бути закриті.
- Будь-який прояв дискомфорту і болю має спричинити припинення процесу, далі потрібно звернутися до лікаря за виявленням причини.
Інфрачервоний масажер є гарною підмогою для зміцнення здоров'я і досягнення краси. При грамотному підборі пристрою, врахуванні протипоказань, загального стану здоров'я, дотриманні інструкцій і рекомендацій, результат від його застосування порадує своєю ефективністю вже дуже скоро.



