Яке молоко корисніше коров'яче чи козяче

Яке молоко корисніше коров'яче чи козяче
Молочні продукти

Молочні продукти є частиною повсякденного раціону для величезної частини населення Землі. Його вживають у чистому вигляді, використовують як основний або додатковий інгредієнт, використовують навіть продукти бродіння молока.

Коров'яче та козяче молоко є лідерами за масштабами виробництва, проте важливо розуміти особливості та відмінності цих продуктів.

Загальні характеристики

Молоко та продукти з його використанням є одними з найбільш популярних у світі. Коров'яче виробляється в промислових масштабах цілеспрямовано для видобутку молока, тоді як козяче, будучи другим за популярністю у світі, потрапляє на ринок частіше від фермерських господарств. Високий попит, який не завжди покривається фермерами, став причиною підвищеної ціни продукту і виникненням навколо нього великої кількості міфів про його користь і рідкісні навички.

При цьому обидва види молока мають низку схожих якостей, що позитивно впливають на організм людини. Продукт якісно зміцнює імунітет, дає організму необхідну норму вітамінів і мікроелементів, придатний до вживання майже з самого дитинства і має вкрай мало протипоказань. Різні види молока використовують не тільки як продукти харчування, а й у медицині, косметології, інших сферах.

Коров'яче та козяче молоко

Користь коров'ячого молока

Згідно зі статистикою, коров'яче молоко є найпопулярнішим молочним продуктом, а обсяги його виробництва сягають колосальних обсягів. Така затребуваність серед споживачів виправдана низкою безперечно важливих переваг продукту, про які й піде мова.

  • Цей вид молока дуже багатий на білок. У 100 грамах продукту міститься до 4 г. білків, більшу частину яких становить казеїн. Особливість цього елемента в тому, що він розщеплюється на порядок повільніше від інших білків, однак це не означає, що він погано засвоюється - процес хоч і буде довшим, але забезпечить поступове, рівномірне насичення організму корисними мікроелементами, а, як відомо, білки - це головний «будівельний матеріал», без якого не обходиться, мабуть, жоден процес в організмі людини...
  • Щоб залишатися енергійним організму потрібні вуглеводи, яких у коров'ячому молоці також у достатку. «Молочний» цукор розщеплюється на глюкозу, яка через кишечник і кровоносну систему живить усі органи людини.
  • Залежно від того, чим харчувалася тварина, корова може давати молоку жирність від 2.5% до 6%. Важливо розуміти, що це не той жир, який відкладається в жирові прошарки, а насичені жирні кислоти, які дають організму енергію, беруть участь у формуванні мембран і гормонів. При цьому, якщо ви, все ж таки, противник жирів, на прилавках без зусиль можна знайти повністю знежирений продукт.
  • У молоці міститься величезна кількість вітамінів, мікро- і макроелементів. Найважливішим є наявність вітаміну В12, який бере участь у кровотворному процесі, знижує холестерин, впливає на ріст і навіть бере участь у синтезі ДНК.
  • Регулярне вживання цього продукту сприятливо позначається на роботі шлунково-кишкового тракту, сприяє профілактиці та лікуванню гастриту і навіть виразки шлунка, знижує його кислотність, а якщо говорити про свіже молоко (яке зберігалося менше доби з моменту його отримання, не магазинне, звісно ж), то йому притаманні також і бактерицидні властивості...
  • Коров'яче молоко корисне не тільки під час прийому всередину. У косметології можна часто натрапити на процедури, в яких використовується цей продукт, і пов'язано це з тим, що воно знімає подразнення, запалення, добре зволожує шкіру.
  • Доведено також і про користь продукту з метою профілактики пухлин.

Свіже коров'яче молоко

Користь козячого молока

Цей вид молока не може похвалитися такими ж колосальними масштабами виробництва, але може здивувати своїми корисними властивостями й особливостями. Не всім воно припадає до смаку, але потрібно розібратися в тому, чому не варто повністю від нього відмовлятися.

  • Як і у випадку з коров'ячим, це молоко також багате на білок, який представлений переважно казеїном. Однак, у зв'язку з тим, що в козячому майже відсутній альфа-казеїн, воно вважається гіпоалергенним. При цьому, тут переважає бета-казеїн, що, в свою чергу, робить цей продукт дуже схожим на грудне молоко. Одразу варто обмовитися про те, що не слід повністю переводити дітей на вигодовування цим продуктом, оскільки в ньому відсутня ліпаза - елемент, що розщеплює жири, тому для дітей до року краще давати суміші з додаванням козячого молока.
  • Також, як і коров'яче, козяче молоко багате на вітамін В12. Про його роль для людини розказано вище, а тут варто додати тільки те, що перелік вітамінів у складі козячого молока дуже великий, тому його регулярне вживання забезпечить отримання всього необхідного вітамінного комплексу.
  • На відміну від коров'ячого, в цьому молоці жир, на молекулярному рівні, має менший розмір і більш рівномірно розподілений у самому молоці, тому воно простіше засвоюється і має обволікаючу властивість, що корисно і при неправильному харчуванні, і за хвороб шлунково-кишкового тракту, і навіть за діабету.
  • Описана вище властивість корисна і в разі кашлю, а саме молоко вважається чудовим лікуванням у разі бронхіту й астми. Допомагає продукт також у разі застудних захворювань, як сам по собі, так і в якості витопленого жиру з козячого молока, з якого роблять безліч лікувальних відварів.
  • Козяче молоко допомагає в разі алергії. Приймати його потрібно як під час загострення процесу, так і як профілактику протягом місяця після нього. Кажуть, що цей метод допомагає виробити в організму імунітет до цього захворювання.

Свіже козяче молоко

Можливі протипоказання при вживанні

Що козяче, що коров'яче молоко не стане повноцінною заміною всім молочним продуктам. Крім того, що в деяких людей може бути вроджена непереносимість лактози, існують й інші чинники, про які корисно знати.

  • Козяче молоко значно підвищує гемоглобін, тому не підійде людям із густою кров'ю.
  • Через підвищену жирність (близько 4-5%) не рекомендується вживати козяче молоко в разі проблем із підшлунковою залозою.
  • Незважаючи на невисоку калорійність, тим, хто сидить на дієті і стежить за вагою, не варто захоплюватися козячим молоком, оскільки насичені жири цього продукту засвоюються повністю.
  • Якщо людина хворіє на атеросклероз або ожиріння, варто виключити з раціону жирне коров'яче молоко, а людям, старшим за 50 років, рекомендується зменшити споживання молока загалом, адже в цьому віці організм більш схильний до розвитку атеросклерозу.
  • Плюс, у вигляді великої кількості білка, перетворюється на мінус для людей зі слабкими нирками.

Висновок

Молочні продукти дуже корисні для людини і мають властивості, завдяки яким знайти їм заміну не просто. Коров'яче молоко відмінно підійде ледь не будь-якій людині, якщо тільки у неї не спостерігається прямих протипоказань до його вживання.

Козяче ж, на перший погляд будучи навіть цікавішим, не варто сприймати як його заміну, оскільки його склад багато в чому вказує на те, що ним варто користуватися як профілактикою чого-небудь, але не як продуктом на кожен день. Дуже корисним козяче молоко буде для дітей, при чому навіть найменших, закладаючи з самого народження основи імунітету.

Пам'ятайте, що обидва види молока відмінно показують себе в народній медицині в різних відварах і настоях, не втрачають корисних властивостей під час термообробки і навіть після скисання...

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Користь і шкода гарбузового соку для організму Користь і шкода гарбузового соку для організму
Усі ми знаємо, що гарбуз - вкрай корисний для нашого організму продукт. Великий помаранчевий овоч славиться високим...
25.04.25
0
0
Що корисніше вживати мюслі чи вівсяну кашу Що корисніше вживати мюслі чи вівсяну кашу
Мюслі та вівсянка вважаються здоровими продуктами для сніданку. Адже вранці краще з'їсти страви, багаті на складні...
25.04.25
0
0
Риба лемонема: чим корисна і чим шкідлива Риба лемонема: чим корисна і чим шкідлива
Звичайні види риби, що давно набили оскому, змушують звертати увагу покупців на незнайомі назви. У цьому питанні...
25.04.25
0
0
Повітряний рис: чим шкідливий і корисний Повітряний рис: чим шкідливий і корисний
Повітряний рис, ці ласощі не тільки порадують дітей, а й дорослих. Люблять ці солодощі, за простоту, зручність і...
25.04.25
0
0