Що корисніше спіруліна чи хлорела

Що корисніше спіруліна чи хлорела
Порівняння

У всьому світі спостерігається сплеск інтересу до здорового харчування, особливо до ринку суперфудів, де спіруліна і хлорела - завжди в лідерах. Ці найдавніші прісноводні водорості містять більшість незамінних для людини амінокислот, вітамінів і мікроелементів. Підтримка імунітету, відновлення організму після травм/операцій, набір м'язової маси, прискорення метаболізму, очищення організму - це лише основні показання до введення в раціон цих чудо-водоростей.

Біологічна класифікація

У широкому сенсі, спіруліна і хлорела - водорості. Однак, з точки зору біології, вони належать до різних відділів: спіруліна - багатоклітинна синьо-зелена водорість (бактерії), хлорела - одноклітинна зелена водорість (рослини). За складом нутрієнтів, вітамінів і мінералів ці мікроводорості загалом схожі, але деякі принципові відмінності все ж є. Щоб отримати бажаний ефект, під час вибору варто уважно вивчити особливості кожної водорості.

Клітинний вигляд

У якому вигляді продаються

Спіруліна і хлорела представлені на ринку у вигляді капсул, пресованих таблеток або порошку. Перші дві форми більш зручні, оскільки.к. їх можна просто запити водою, не відчуваючи специфічного водоростевого смаку. Але пресовані мікроводорості проходять додатковий етап під час виробництва: до них часто додають сполучний компонент, піддаючи термообробці, щоб отримати бажану форму. Зайві маніпуляції не йдуть на користь продукту, оскільки.к. може зникнути частина вітамінів. Через це спіруліна і хлорела у вигляді порошку ефективніші, але доведеться змиритися з їхнім смаком під час вживання.

Де вирощують, на які сертифікати якості звертати увагу

У промисловому масштабі спіруліну і хлорелу культивують у штучно створених прісноводних водоймах. Більшу частину сировини вирощують у Китаї, Японії, Південній Кореї, Індії, на Гаваях. Краще віддавати перевагу фірмам, що мають міжнародні сертифікати якості: EU Organic Bio, EcoLogo, USDA organic тощо.д.

Кому і для чого потрібні спіруліна та хлорела

Мікроводорості мають найповніший серед рослинних продуктів набір життєво важливих для людини макро- і мікроелементів (понад 400 елементів), деякі з яких надходять в організм тільки з їжею.

Спіруліна і хлорела завоювали велику популярність у спорт-індустрії. Їх використовують як натуральні джерела незамінних амінокислот, необхідних для нарощування м'язів. У мікроводоростях міститься валін, що збільшує витривалість організму під час тренувань, а також ізолейцин, який допомагає м'язам рости швидше.

Мікроводорості - приголомшливе джерело вітамінів для зміцнення імунітету. Курс спіруліни або хлорели цілком замінює курс аптечних полівітамінних комплексів. Синтезовані вітаміни засвоюються організмом гірше, тому мікроводорості мають перевагу перед ними. У спіруліні та хлорелі особливо багато вітамінів групи B, A, C, E, K.

Спіруліна і хлорела містять величезну кількість важливих для людини мікроелементів: селен, цинк, мідь, марганець, калій, залізо тощо.п. Без мікроелементів неможливі правильний розвиток плода, ріст, розвиток, міцний імунітет, функціонування ЦНС і серцево-судинної системи. Синьо-зелені водорості допомагають людині заповнити і підтримати потрібний баланс мікроелементів у будь-якому віці. Особливо спіруліна і хлорела корисні для пар, які планують стати батьками.

Мікроводорості вкрай цінні для школярів, студентів і людей, які регулярно зазнають підвищених розумових навантажень і стресу. Аргінін і триптофан, що містяться у водоростях, допомагають нервовій системі справлятися з перевантаженнями і регулювати баланс серотоніну - гормону щастя.

Користь спіруліни

  • Головна перевага спіруліни - велика кількість легкозасвоюваного білка. На 100 гр. синьо-зеленої водорості припадає до 68 гр. рослинного білка, з яких 95 % засвоюється організмом. Саме ці показники роблять спіруліну вкрай популярним продуктом серед спортсменів, які набирають м'язову масу. Також ця водорість входить до раціону людей, які страждають від нестачі ваги. Наприклад, у деяких країнах Африки за допомогою спіруліни усувають наслідки недоїдання.
  • Дуже актуальна спіруліна для вегетаріанців і веганів, у чиєму раціоні часто не вистачає білка. Ця водорість перевершує за вмістом білка навіть бобові, тому дає змогу швидко відновити сили й підтримати навіть найсуворішу дієту. Часто прихильники рослинного харчування помилково вибирають спіруліну як джерело вітаміну B Але останні дослідження довели, що спіруліна містить лише неактивну форму ціанокобаламіну, яка не працює як B12.
  • Спіруліна - прекрасний помічник у схудненні. Високобілкова водорість надовго втамовує відчуття голоду і заряджає енергією. За допомогою двох порцій спіруліни можна помітно знизити калорійність денного раціону.
  • Спіруліна багата на магній, тому допомагає підтримувати здоров'я серця і судин, сприяє зниженню холестерину в крові.
  • У спіруліні міститься велика кількість заліза, особливо необхідного донорам і дівчатам під час менструацій.
  • Через великий вміст вітаміну C, спіруліна стала популярним компонентом у доглядовій косметиці. Синьо-зелену мікроводорість можна знайти в складах антивікових масок і засобах проти гіперпігментації. Для косметичних процедур також використовується чистий порошок спіруліни, розведений у воді до стану сметани. Дуже популярні спірулінові обгортання для тонусу шкіри.
  • Спіруліна іноді використовується в кулінарії, щоб надати стравам і напоям красивого синьо-смарагдового кольору. Це стає можливим завдяки фікоціаніну - природному спіруліновому пігменту. Декоруючи страву, важливо не переборщити з водорістю, щоб не перебити смак страви характерною морською ноткою.

Спіруліна

Користь хлорели

  • Хлорела - одна з найдавніших рослин на планеті, яка завдяки своїй невибагливості дійшла до наших днів. Офіційно хлорелу відкрили наприкінці XIX ст., використовували в наукових експериментах протягом усього XX ст. Через високі поживні показники хлорелу використовували як їжу для космонавтів. У XXI ст. ця зелена водорість зайняла впевнену позицію на ринку здорового харчування, ставши доступною для всіх.
  • Хлорела - рекордсмен за вмістом хлорофілу (3,8 гр. на 100 гр.) серед усіх відомих рослин. Хлорофіл ефективно доставляє кисень і корисні речовини до клітин організму, виступаючи помічником рідному гемоглобіну, з яким вони дуже схожі за структурою. Поліпшення клітинного дихання допомагає тілу довше залишатися здоровим, тому хлорелу часто називають «еліксиром молодості».
  • У зеленій водорості містяться вітамін A і E - найпотужніші антиоксиданти. Поєднання цих речовин робить хлорелу чудовим профілактичним засобом у боротьбі з онкологічними захворюваннями.
  • Хлорела перевершує спіруліну за вмістом вітамінів групи B, які підтримують правильну роботу і здорову мікрофлору кишечника.
  • Ще одна з переваг цієї зеленої мікроводорості - здатність виводити з організму токсичні речовини: від алкоголю до радіонуклідів. В оболонці хлорели є особливий компонент, який, потрапляючи до кишківника, «притягує» до себе молекули токсинів і виводить їх природним шляхом. Через цю властивість хлорелу часто застосовують у детокс-програмах, спрямованих на зниження ваги й очищення крові.
  • Зелена мікроводорість містить рекордну кількість бета-каротину. Чайна ложка хлорели забезпечує денну норму цієї найважливішої речовини, яка пригнічує вироблення вільних радикалів в організмі. Іншими словами, хлорела - ефективний засіб для профілактики передчасного старіння та онкологічних захворювань.
  • Хлорелу використовують як найбільш екологічно безпечний засіб для очищення водойм від патогенних мікроорганізмів. Крихітні клітини хлорели пригнічують ріст деяких водоростей, які, відмираючи, виділяють шкідливі токсини й отруюють рибу. Через це хлорелу особливо полюбили в рибницьких господарствах.

Хлорела

Спосіб вживання

Мікроводорості рекомендується приймати натщесерце, за 20-30 хвилин до їди, розвівши порошок у склянці води. Також спіруліну і хлорелу можна додавати в салати, коктейлі, напої. Головне правило - не піддавати водорості тепловій обробці, згубній для більшості вітамінів. Дозування залежить від мети. Для зміцнення імунітету і профілактики сезонних авітамінозів достатньо 1 чайної ложки на день (можна розділити на два прийоми, вранці і ввечері). Спортсменам і людям після хвороб та/або операцій можна збільшити дозування до 3 чайних ложок на день. Курс прийому - 1-2 місяці, але за профілактичного помірного прийому перерву можна не робити.

Протипоказання та обмеження

Як і будь-які продукти, спіруліна та хлорела можуть викликати харчову алергію. Статистика говорить, що відсоток людей з алергією на мікроводорості дуже малий, але вводити ці суперфуди в раціон потрібно поступово, спостерігаючи за індивідуальною реакцією організму. Легкий розлад кишечника вважається нормою в перші дні вживання водоростей.

Вагітним і жінкам, які годують груддю, вживати спіруліну і хлорелу варто в невеликих кількостях - 1-2 г. на день, після консультації з лікарем.

Як і всі водорості, спіруліна і хлорела містять йод. Його кількість не така велика, як у бурих водоростях, але в разі захворювань щитоподібної залози необхідна консультація фахівця-ендокринолога, який призначить безпечне дозування.

Мікроводорості протипоказані людям із гемохроматозом або іншими захворюваннями, пов'язаними з порушенням обміну заліза в організмі, т.к. у спіруліні та хлорелі міститься рекордна кількість цього мікроелемента.

Не рекомендується вживання хлорели людям, які проходять курс хіміотерапії, оскільки.к. висока здатність хлорели виводити з організму токсичні речовини може знизити ефективність лікування.

Висновок

Мікроводорості стали найпопулярнішими біоактивними добавками в раціоні багатьох людей по всьому світу. Спіруліна і хлорела - природні захисники здоров'я людини, чий імунітет підірвано синтетичною їжею, складною екологічною обстановкою і безперервними стресами.

Синьо-зелені водорості містять практично всі групи необхідних вітамінів і мінералів, тому можуть використовуватися замість полівітамінних аптечних комплексів. Уся користь спіруліни та хлорели повністю засвоюється організмом. Головне - не піддавати сировину тепловій обробці та дотримуватися правил зберігання (темне сухе місце, герметична упаковка). Вегетаріанцям і веганам потрібно додатково шукати джерело вітаміну B12, т.к. мікроводорості не містять його активної форми.

Спіруліна та хлорела - універсальна їжа. Мікроводорості можна вживати паралельно або по черзі, залежно від цілей. Спіруліна більше підійде людям, які роблять наголос на підвищене вживання рослинного білка - спортсменам, вегетаріанцям і веганам, людям, які набирають масу тіла. Спіруліна перевершує хлорелу за вмістом вітаміну C, тому прекрасно працює для профілактики сезонних захворювань (ГРЗ, ГРІПС). Хлорела - більш ефективний засіб для відновлення організму, т.е. її особливо рекомендується вживати людям, які перенесли хвороби, травми та операції. Хлорела показала найкращі результати з виведення важких металів з організму. Спіруліна теж має функцію детоксу, але меншою мірою. Обидві мікроводорості ідеально підходять для боротьби з анемією (нестачею заліза). Однак, людям із гемохроматозом вони протипоказані.

Таким чином, спіруліна ефективна для профілактики всіляких захворювань і зміцнення імунітету. Хлорела більше підійде, якщо недуга вже трапилася, і організму потрібне потужне і швидке відновлення. При цьому важливо, що обидві мікроводорості можна вживати паралельно.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Калина чи журавлина - що корисніше вживати? Калина чи журавлина - що корисніше вживати?
Осінь - це час збору врожаю, дозрівання багатьох овочів, ягід і фруктів. Вважається, що пізні плоди, що встигають у...
04.04.25
0
0
Що корисніше їсти сир чи кефір Що корисніше їсти сир чи кефір
Користь молочних продуктів, зокрема кефіру і сиру, відома людству ще з давніх часів. Вони мають масу корисних...
04.04.25
0
0
Квітковий пилок: користь і можлива шкода Квітковий пилок: користь і можлива шкода
Кожен із нас хоч раз у житті куштував квітковий пилок у вигляді готового продукту - меду. Вона стала для нас продуктом...
03.04.25
1
0
Що корисніше для здоров'я булгур чи полба Що корисніше для здоров'я булгур чи полба
Булгур і полба - натуральні продукти органічного походження - поступово повертаються із забуття, як продукти, що...
03.04.25
0
0