Равлик меланія в акваріумі - можливі шкода чи користь

Равлик меланія в акваріумі - можливі шкода чи користь
Різне

Меланії це равлики, яких можна зустріти в багатьох акваріумах любителів рибок. Молюски цього виду абсолютно невибагливі й успішно адаптуються в акваріумах будь-якого розміру. Найпопулярнішим різновидом вважається меланія Граніфера, відмінні риси якої настільки незначні, що її складно виділити серед інших родичів.

У природі подібні равлики здатні заселити навіть найнепривабливішу водойму, єдину небезпеку для них становить холодна вода, адже їхня батьківщина - тропіки. Різновид має міцну мушлю, яка рятує від нападу хижаків, таких як рибка тетрадон, що поїдає равликів.

Основні характеристики

Melanoides tuberculata. Саме так виглядає латинською мовою назва представниці донних акваріумних мешканців. Меланія набула широкого поширення, але однозначного ставлення до себе не викликала. З одного боку - равлик здатний покращувати екологію водойми. Він контролює ріст водоростей, а також очищає і розпушує ґрунт, уникаючи формування і застою пластів. З іншого боку - плодючість молюсків має катастрофічні розміри і завжди доводиться піклуватися про контроль над популяцією.

Равлик меланія в акваріумі

Батьківщиною Меланії вважають південно-східну частину Азії, а також Африканський континент. На сьогоднішній день досить складно визначити місце, в якому цей різновид не зустрічається. Такій успішній хвилі міграції равлик зобов'язаний несумлінному ставленню акваріумістів, які дозволили «пасажирці» проникати в навколишнє середовище. Купуючи водорості для своєї міні акваторії, слід проявляти обережність, існує ймовірність проникнення несподіваних гостей.

Позитивні сторони

Примітною особливістю равлика вважається кількість зубів, яких налічують до 25-ти тисяч у ротовому апараті молюска. Однак пристрій такого «приладу» має своєрідні характеристики, адже господиня «інструменту» не здатна жувати, а просто перетирає їжу. Що і дозволяє тварині полірувати скло акваріума з внутрішньої сторони і знімати наліт з донних каменів.

Равлик ходить акваріумом

Частенько власники домашніх акваоазисів за власним бажанням заселяють донних улюбленців для підтримки екології водного простору. Любителі екзотичних рибок розраховують на корисні здібності водоймищних «санітарів» і в цьому сенсі мають рацію. Меланії дійсно здатні приносити багато користі, виступаючи на різних ролях:

  • Вони розпушують ґрунт і дають змогу уникнути токсичних утворень у вигляді сірководню.
  • В якості «екологів» равлики стежать за станом дна, очищаючи поверхню, шляхом переробки органічних відходів і залишків риб'ячого корму.
  • За допомогою своєрідних зябер корисні безхребетні фільтрують шкідливі мікроорганізми, представлені найпростішими формами. У результаті підвищується екологічна атмосфера акваріума, збільшується прозорість і якість води.
  • Певна популяція здатна контролювати гармонійний хімічний склад води, займаючись поглинанням надлишкового кальцію.
  • У разі зниження допустимого вмісту кисню у воді, Меланії відреагують раніше за інших мешканців акваріума. Вони з'являться на поверхні в денний час, всупереч звичайному розпорядку нічних мешканців.
З'ясовується, що равлики повністю глухі тварини, у яких абсолютно відсутні слухові та зорові органи. Також відсутні способи звукового спілкування, все навколишнє сприйняття базується виключно на дотиках. Основна слабкість Меланії це непереносимість холодної води. Досить температурі знизитися до 20-ти градусів, як молюски відразу втрачають активність.

Негативні моменти

Допомога равликів в утриманні акваріума полягає у виконанні різних корисних функцій. Однак «помічники» вимагають до себе пильної уваги - у сприятливих умовах вони розмножуються як на конвеєрі, а з союзників можуть перетворитися на ворогів. Надмірна популяція молюсків призводить до:

  • Тотальному поїданню рослин.
  • Поширенню паразитів.
  • Поширення інфекцій.
  • Створенню перешкод для розвитку інших мешканців.
  • Зниження якісного складу води.

Крім органіки, яку меланії підбирають з дна, їм необхідна додаткова підгодівля, щоб уникнути знищення водоростей. Для цієї мети добре підходить донний корм для сомиків. А через брак необхідного компонента може підійти подрібнена свіжа зелень або овочі.

Зовнішній вигляд равлика

Умови утримання

Меланії відрізняються своєю невибагливістю від інших равликів і здатністю підлаштуватися до різних умов проживання. Але все-таки існує низка правил, які варто враховувати:

  1. Прийнятна температура води має перебувати в межах від 22 до 28 градусів, що абсолютно не відрізняється від норм для інших мешканців.
  2. Кислотність, як і жорсткість води принципової ролі не відіграють.
  3. Акваріум краще обладнати компресійною системою для збагачення води киснем, що стане прямою необхідністю для більшості інших мешканців.
  4. Дно краще вистилати піском середньої зернистості або відсівом (щебенем найдрібнішої фракції).
  5. Для забезпечення комфортного утримання таких тварин, необхідно заводити вертикально зростаючі водорості, які необхідні для нічного руху равликів.

Цей різновид не відкладає ікру, а відразу відтворює на світ сформоване потомство, здатне вести самостійне існування. Новонароджені молюски настільки малі, що розгледіти їх можна виключно за допомогою збільшувального скла.

Темний равлик

Висновок

Меланію не просто назвали піщаною, тому що найкомфортніше молюск почувається на піщаному ґрунті, в який легко можна закопуватися. Однак це не означає, що вони не готові до інших умов проживання. У разі потреби мешканки дна легко приживаються на дрібному гравії, навіть не побоюючись сусідства з цихлідами.

Зовнішній вигляд цього равлика має незначні відмінності за кольором і довжиною раковини, проте вже після першого знайомства Меланію важко переплутати з родичами. Для контролю популяції, равликів доводиться регулярно відловлювати. Відловлені особини підлягають знищенню. Тільки це не означає, що молюсків необхідно змити в унітаз, адже не виключена можливість, що вони вилізуть назад.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Рисове молоко - користь і шкода Рисове молоко - користь і шкода
Необхідність у продукті, який зможе замінити молоко і буде не менш поживним, виникає у багатьох людей. Причинами пошуку...
10.04.25
0
0
Користь і шкода копчених продуктів для організму Користь і шкода копчених продуктів для організму
Основна мета копчення полягає в тривалому збереженні швидкопсувних продуктів без заморозки. Приготовлені вироби...
10.04.25
2
0
Користь і шкода баранини для організму Користь і шкода баранини для організму
М'ясні страви міцно увійшли в раціон усіх народів світу. Це поживно і смачно. У кожного виду м'яса є свої...
10.04.25
1
0
Омлет або варене яйце - що корисніше? Омлет або варене яйце - що корисніше?
Яйця входять до раціону кожної сім'ї незалежно від достатку і статусу. Для їхнього приготування існує безліч...
10.04.25
0
0