Кедрова настоянка - чим корисна і шкідлива

Кедрова настоянка - чим корисна і шкідлива
Ліки та добавки

Кедр - джерело корисних мікроелементів, які допомагають підтримувати здоров'я всього організму. На основі лікарської рослини готують різні лікарські настої, відвари та спиртові настоянки.

Корисні властивості

Користь кедрових горіхів знайома кожній людині. Завдяки спирту, що входить до складу настоянки, з горішків витягуються всі корисні мікроелементи в кілька разів більше, також вони краще засвоюються організмом, завдяки тому, що спирт розширює судини і покращує кровообіг.

Смак напою досить приємний, чимось нагадує коньяк. Використовується настоянка в профілактичних і лікувальних цілях.

Свіжа кедрова настоянка

Корисні властивості:

  • Профілактика та лікування захворювань травної системи, зокрема гастриту, коліки. Жирні кислоти, що входять до складу, допомагають налагодити травлення і поліпшити всмоктування поживних елементів.
  • Виведення скупчених солей, що покращує рухливість суглобів, а також зменшує набряки і затримку рідини.
  • Відновлення захисних функцій організму. Завдяки напою можна швидко впоратися із застудами, вірусами, інфекціями та грипом. А корисні властивості допоможуть зміцнити організм і запобігти розвитку рецидиву.
  • Боротьба з проявами ревматизму за рахунок впливу активних речовин на опорно-рухову систему.
  • Регенерація шкірних покривів при дрібних і глибоких порізах, ранах, саднах.
  • Відновлення органів зору та слуху.
  • Поліпшення роботи репродуктивної системи у чоловіків і жінок.

Всі ці властивості обумовлені мікроелементами, що входять до складу продукту.

Склянка з кедровою настоянкою

У складі горіха знаходяться:

  • Віатміни А, В, С, Е, К, РР, Віатміни А, В, С, Е.
  • Кальцій.
  • Калій.
  • Залізо.
  • Жирні кислоти.

Показаннями до застосування лікарського напою є:

  1. Порушення роботи стравоходу.
  2. Ослаблений імунітет.
  3. Атеросклероз.
  4. Нестача заліза в крові.
  5. Туберкульоз.
  6. Цукровий діабет.
  7. Розлади гінекологічної сфери.
  8. Підвищена збудливість.
  9. Безсоння.

Приймати ліки потрібно обережно і тільки після консультації з фахівцем, щоб не завдати шкоди організму.

Кедрова настоянка в руках

Шкода і протипоказання

Як і всі лікарські засоби, настоянка має низку протипоказань, у разі надмірного вживання або неправильного приготування здатна спричиняти побічні дії та гостру інтоксикацію.

Основні протипоказання:

  • Хронічний алкоголізм.
  • Алкогольна непереносимість.
  • Підвищена чутливість до кедрових горіхів.
  • Схильність до алергій на горіхи.
  • Гепатит.
  • Порушення роботи нирок.
  • Застосування медикаментів, несумісних зі спиртним.
  • Вагітність.
  • Період грудного вигодовування.
  • Дитячий вік.

Шкідлива настоянка під час одночасного приймання із заспокійливими засобами, оскільки сприяє посиленню їхньої дії. Під час схуднення використовувати напій також заборонено, оскільки його калорійність може позначитися на фігурі, а спирт викликати звикання.

Заборонено лікуватися при активному герпесі. Спирт може спровокувати ускладнення, які згубно позначаться на стані здоров'я людини.

Настоянка перед застосуванням

Кедрова настоянка не завжди дає позитивний результат, оскільки багато залежить від правильності її приготування. Якщо протягом половини курсу лікування стан здоров'я не покращився, то приймати ліки необхідно припинити якомога швидше.

Пити ліки можна тільки за призначенням лікаря. Дозування і тривалість лікування розраховується в індивідуальному порядку. У разі виникнення побічних дій, таких як нудота, блювання, запаморочення і загальне погіршення стану здоров'я, необхідно припинити пити ліки і звернутися до лікаря.

Як застосовувати

Настоянку готують і використовують для лікування різних патологій. Залежно від патології готують ліки по-різному.

  1. У разі дерматиту досить 3 столові ложки шкарлупок горіха залити склянкою горілки і настояти під кришкою 10 днів. Використовувати зовнішньо. Протирати уражені місця або робити компреси. У разі запалення слизових потрібно пити 2 ч.л. всередину перед кожним прийомом їжі.
  2. Геморой і порушення складу крові лікуються шкаралупою горіха, яку кладуть у скляну пляшку і заповнюють спиртовою основою. Настоювати засіб 2 тижні. Процідити настоянку і приймати по 1 маленькій ложці перед їдою.
  3. У разі патологій шлунково-кишкового тракту готувати настоянку зі склянки шкарлупок і 500 мл спирту. Настоювати ліки 14 днів, струшуючи. Приймати натщесерце по маленькій ложці вранці та ввечері.

Якщо турбує безсоння або нервозність, то краще додавати 1 ч. л.л. ліки в чай і пити перед сном. Для отримання більш насиченого напою шкарлупки краще заливати спиртом або самогоном, розведеними до 40 градусів.

Графин із настоянкою

Рецепт приготування

Щоб приготувати правильні ліки, обов'язково потрібно дотримуватися рецептури. У такому разі напій не зможе нашкодити організму, горіхи віддадуть усі свої корисні властивості.

Готувати ліки можна так:

  1. 40 г очищеної сировини покласти в скляну банку й залити 500 мл самогону. Витримувати ліки 40 днів, перемішуючи кожні 3 дні. Профільтрувати і приймати залежно від призначення фахівця.
  2. 500 г неочищеного кедрового горіха залити горілкою і настоювати 14 днів. Після дістати 1 горішок і розколоти. Якщо ядра не виявилося, то ліки можна приймати.
  3. Заповнити скляну тару розім'ятими горіхами на 5 см. Залити спиртову основу, щоб вона на 7 см височіла над горіховою масою. Настоювати ліки 1 тиждень, потім профільтрувати і приймати згідно з рецептом.

Для приготування ліків використовують тільки шкаралупу, горіхи в шкаралупі або горішки без неї. Заливають сировину горілкою, самогоном і спиртом.

Кедрова настоянка має унікальні корисні властивості, які допомагають підтримувати здоров'я організму на хорошому рівні. Незважаючи на велику користь для організму, ліки можуть завдати шкоди і, як будь-який медикамент, мають низку протипоказань до застосування. Щоб не нашкодити здоров'ю, важливо проконсультуватися з лікарем перед першим застосуванням. Готувати ліки можна в домашніх умовах, дотримуючись рецептури.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Айран чи тан - що корисніше? Айран чи тан - що корисніше?
Кисломолочні напої зі Сходу активно стають дедалі популярнішими. Все тому, що вони не тільки смачні, а й містять у собі...
04.02.25
1
0
Що корисніше яловичина чи телятина? Що корисніше яловичина чи телятина?
Людям із різними захворюваннями, патологіями важливо знати, що корисніше яловичина чи телятина. У цьому випадку їм...
04.02.25
1
0
Що корисніше їсти кріп або петрушку? Що корисніше їсти кріп або петрушку?
Свіжа зелень стала дуже ходовим товаром на ринках Росії. Вона набула популярності завдяки своїм корисним властивостям,...
04.02.25
0
0
Боржомі - користь і шкода Боржомі - користь і шкода
Грузинський курорт Боржомі знаменитий своєю мінеральною водою, яка носить таку ж назву. Вода Боржомі оздоровлює...
04.02.25
0
0