Квітковий пилок: користь і можлива шкода

Квітковий пилок: користь і можлива шкода
Ліки та добавки

Кожен із нас хоч раз у житті куштував квітковий пилок у вигляді готового продукту - меду. Вона стала для нас продуктом харчування завдяки діяльності бджіл. Ці комахи збирають його частинки з квіток рослин, використовують як корм для матки. Інша назва пилку - обніжжя, це не випадково, адже комахи збирають його на своє черевце, потім струшують у розташовані на лапках кошички.

Бджолярі отримують урожай не лише меду, а й самого пилку. Для цього вони ставлять спеціальні решітки на шляху прольоту бджіл до вулика, де ті залишають частину добутого пилку.

Що таке квітковий пилок

Такий продукт як обніжжя містить велику кількість мінералів (магній, йод, цинк, фосфор, кальцій і калій), вітамінів групи В, А, С, необхідні для організму жирні кислоти, антибіотики, білки. Природа сама наділила його всіма необхідними корисними властивостями, збалансувавши їх у правильній кількості. Обніжжя може замінити низку медичних препаратів, не викликає гострих алергічних реакцій.

Пилок квітковий

Однак, слід звернути увагу, що алергени відсутні тільки в природному пилку, оскільки комахи обробляють його дезінфекційною рідиною. Продукт, зібраний бджолярами може викликати алергію.

Користь

Говорити про корисні властивості пилку можна довго. Він не тільки наситить організм мінералами, допоможе за авітамінозу у весняний, осінній період, допоможе імунітету боротися зі шкідливими бактеріями, запобігатиме розвитку застудних захворювань, буде корисним за хронічних захворювань.

  • Цей продукт є багатим джерелом енергії через вміст у ньому великої кількості білка, відновить сили після фізичних занять, трудомісткої роботи.
  • Допомагає серцево-судинній системі, зміцнює судини, стінки серця, заповнить нестачу заліза, тромбоцитів і лейкоцитів у крові.
  • Підтримує, нормалізує рівень холестерину. Обніжжя корисне при цукровому діабеті. Він не містить цукру, тому безпечний для вживання
  • Нормалізує метаболізм організму, обмін жирів, використовується як для набору, так і для зниження ваги.
  • У продукті міститься цинк, який дуже корисний для чоловічого здоров'я під час вироблення сперми, підвищує лібідо.
  • Застосовується як профілактичний засіб у разі застуд, грипу.
  • Нормалізує артеріальний тиск. Діє як точний тахометр, підвищує або знижує його залежно від часу прийому.
  • У спільному використанні пилку з медичними препаратами посилює їхні лікувальні властивості, розкриває корисні речовини, що містяться в них
  • Відновлення та нормалізація менструального циклу в жінок, насичення шкіри та волосся корисними вітамінами.
  • Під час вагітності запобігає токсикозу, передчасним пологам, викидням.

Пилок поблизу

Шкода

Не варто забувати, що пилок може викликати алергію, тому слід перший раз вжити невелику його кількість, спостерігати за зворотним зв'язком організму. При появі дискомфорту, нудоти, підвищенні тиску, температури тіла слід відмовитися від вживання квіткового пилку.

  • Не варто вживати обніжжя під час вагітності за заборони лікаря або при появі нудоти після прийому. Необхідна консультація з фахівцем.
  • Слід дотримуватися дозування, у разі надмірного вживання може виникнути блювота, отруєння організму.
  • Не приймайте пилок за наявності кровоточивих ранок, він знижує згортання крові.

Шкода досить умовна, залежить тільки від індивідуальної переносимості організму.

Багато пилку

Поради щодо використання

Вживати пилок дуже просто, достатньо змішати чайну ложку продукту з медом, приймати щоранку перед їжею протягом 21 дня. Така пропорція застосовна до дорослих людей, для дітей віком до 12 років необхідно знизити її вдвічі.

  1. Нормалізація тиску: перед прийомом їжі тричі на день необхідно вживати по одній чайній ложці засобу, це призведе до зниження тиску. За необхідності його підвищення з'їдайте таку саму кількість, але після їди.
  2. Нормалізація цукру в крові: змішати свіжі ягоди чорниці, корінь кропиви, дві чайні ложки обніжжя. Залити окропом, додати листя кульбаби, настояти 3 години, випивати по 100 мл за годину до їди. У разі цукрового діабету необхідно проконсультуватися з лікарем перед вживанням пилку.
  3. Фізична, розумова втома, дратівливість: щоранку перед їдою приймати по чайній ложці протягом 10 днів. Можна вживати разом із медом в однакових пропорціях.
  4. Простатит: змішати чайну ложку продукту з медом і вживати двічі на день після їди, вранці та ввечері. Чоловікам після 35 років можна вживати пилок і як засіб профілактики.
  5. Хвороби нирок, сечовидільних шляхів: столову ложку обніжжя залити 150 мл гарячої води і додати 50 мл меду. Приймати по 10 мг щоранку натщесерце протягом місяця.
  6. Підтримання або зниження ваги: за годину до сніданку вживати по чайній ложці пилку.
  7. Поліпшення шкіри, волосся, нігтів: борошно змішати з пилком, додати мед і яєчний білок. Нанести на обличчя, шию і область декольте на пів години.

Чаша з пилком

Зберігати пилок слід у герметичній ємності в сухому місці. Для ємності краще вибирати скляну тару. У разі потрапляння вологи обніжжя швидко псується, під час вживання може завдати шкоди організму, спричинивши його отруєння. Температура місця зберігання не повинна перевищувати 15о С.

Уважно розгляньте продукт перед покупкою, він має бути однорідної структури, без грудок, неприємного запаху, яскравих вкраплень. За можливості спробуйте на смак, відчуйте аромат.

Висновок

Дотримуючись правильного дозування, правил зберігання і застосування пилку, організм буде насичений вітамінами, мінералами, білками. Відновиться обмін речовин, зникне зайва вага, з'явиться відчуття припливу сил, енергії, пропаде дратівливість.

Обніжжя допоможе поліпшити стан шкіри, нігтів, волосся. Допоможе в разі застуди, грипу, а за постійного вживання знизити відсоток можливого зараження.

Пилок слід акуратно вживати в разі алергічних реакцій, індивідуальної непереносимості, вагітності, під час годування груддю. Дотримуватися норми вживання, не більше однієї столової ложки чистого продукту на день.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Калина чи журавлина - що корисніше вживати? Калина чи журавлина - що корисніше вживати?
Осінь - це час збору врожаю, дозрівання багатьох овочів, ягід і фруктів. Вважається, що пізні плоди, що встигають у...
04.04.25
0
0
Що корисніше їсти сир чи кефір Що корисніше їсти сир чи кефір
Користь молочних продуктів, зокрема кефіру і сиру, відома людству ще з давніх часів. Вони мають масу корисних...
04.04.25
0
0
Квітковий пилок: користь і можлива шкода Квітковий пилок: користь і можлива шкода
Кожен із нас хоч раз у житті куштував квітковий пилок у вигляді готового продукту - меду. Вона стала для нас продуктом...
03.04.25
1
0
Що корисніше для здоров'я булгур чи полба Що корисніше для здоров'я булгур чи полба
Булгур і полба - натуральні продукти органічного походження - поступово повертаються із забуття, як продукти, що...
03.04.25
0
0