Рисова локшина - користь і шкода

Азіатська кухня стає дедалі популярнішою у світі. У Японії та Китаї однією з найпоширеніших національних страв є рисова локшина. Продукт може замінити інші гарніри, такі як макарони або звичайний рис. Виріб використовують, як основу до інших страв.
Люди східних народів вважаються найздоровішими, оскільки їхній раціон харчування включає багато корисних продуктів. Одним із таких є рисова локшина. Поступово ця страва приживається і в Росії. Його можна купити в готовому вигляді, або зробити самостійно, якщо придбати необхідні інгредієнти.
Рисова локшина
Рисову локшину також називають китайською. Винайшли цей продукт у Таїланді. Китайська локшина являє собою білий, напівпрозорий, тонкий виріб із рисового борошна.
Класифікується продукт за шириною та товщиною. Волокна пружні та довгі, не менше 50 см (є символом довголіття в Азії). Ця зернова культура вважається основною в господарстві азіатських народів. Без добавок страва має ніжний рисовий смак, проте найчастіше її змішують із вітамінним салатом, морепродуктами тощо. Рисова локшина ситна та поживна, проте вона не залишає відчуття важкості в шлунку.
Існує кілька видів локшини, які можна купити: тонка і широка, біла і коричнева. Зустрічається також висушений продукт, у якому міститься мінімальний вміст рідини.
Корисні властивості
Енергетична цінність азіатської страви (в 1 порції, 100 грамів):
- Білки - 2 грами.
- Жири - 0 грамів.
- Вуглеводи - 44 грами.
- Калорійність - 192 грами.
До складу рисової локшини входить:
- Вітаміни: E, PP, B1, B2, B5, B6, B, B
- Амінокислоти.
- Мікроелементи: марганець, залізо, цинк, мідь, селен.
- Макроелементи: фосфор, калій, магній, натрій, кальцій.
Азіатська кухня - це джерело корисних страв із поживними речовинами. У рисової локшини є кілька властивостей, які дають змогу організму краще розвиватися і функціонувати:
- Покращує роботу нервової системи (вітаміни групи B).
- Бореться зі старінням шкіри, підтримує міцність кровоносних судин, покращує провідність клітин для доставки до них поживних речовин (вітамін E).
- Бореться з тромбоутворенням.
- Нормалізує рівень холестерину.
- Зменшує потребу організму в цукрі та жирах (складні вуглеводи у великих кількостях).
- Підсилює роботу головного мозку (амінокислоти).
- Швидко засвоюється організмом (відсутність клітковини).
- Заряджає тіло енергією і життєвими силами (вуглеводи, крохмаль).
- Підходить для дієтичного харчування (зокрема, для безглютенової дієти).
- Сприяє скиданню зайвої ваги.
- Виводить токсини і шлаки з організму.
Людині рекомендується включити азіатську страву до свого раціону, якщо вона страждає на такі захворювання та відхилення:
- Непереносимість клейковини (інша назва - глютен, він присутній у пшеничній локшині).
- Захворювання шлунково-кишкового тракту.
- Хвороби серця, кровоносних судин і нирок (малий вміст солей).
- Слабка робота травної системи в літньому і дитячому віці (швидке засвоєння за рахунок відсутності клітковини).
Після вживання у людини відсутній розлад шлунка, не з'являються запори, здуття та інші проблеми з травленням.
Можлива шкода
Для більшості споживачів рисова локшина все ще залишається екзотичною їжею. У деяких можлива індивідуальна непереносимість хімічного складу продукту. Якщо є будь-які відхилення в роботі травлення, рекомендується проконсультуватися у лікаря.
Висока калорійність китайської локшини може призвести до значного збільшення маси тіла. Виріб у поєднанні з м'ясними продуктами може замінити більшу частину добової норми калорій. Якщо людина не стежить за споживанням, є ризик набору ваги.
Не варто включати азіатський продукт у щоденний раціон. Організм насичується однією порцією і не потребує іншої їжі, наприклад, злакових і овочевих культур, які потрібні для правильного розвитку організму. Перенасичення і нестача речовин призводить до слабшання організму.
Як зберігати та вживати рисову локшину
Можна купити готовий продукт, а можна самостійно приготувати його, якщо придбати всі інгредієнти. Самостійно зроблена локшина зберігається в сухому місці за кімнатної температури, як звичайні макарони.
Куплений готовий виріб зберігають у прохолодному сухому місці без різких запахів. Високий рівень вологи може зіпсувати якість локшини. Для зберігання підійде щільний пакет або пластиковий контейнер. Рекомендується вжити її протягом 1-2 днів. Найкраще купувати невеликі порції.
В Азії цей продукт поєднують з усім, що є в розпорядженні у кухаря. Його додають у гарячі супи, попередньо замочивши в бульйоні. Локшина використовується, як гарнір до м'яса з соусами (особливо підходить соєвий) і приправами. Це поєднання заповнює білковий баланс страви.У китайську локшину можна додати морепродукти, варену або копчену курку. З овочів з нею добре поєднуються свіжі огірки, болгарський перець, редька і морква. Усе це додається, поки локшина не охолола.
У рисовий продукт не додається приправа, щоб не заглушити ніжний смак. Азіатська страва відмінно вбирає аромати, смаки та кольори. Завдяки цьому, локшину додають у багато рецептів.
Використовувати виріб можна для приготування гарячих і холодних страв. Холодні закуски вважаються більш смачними.
Китайська рисова локшина - смачний і корисний продукт. Її властивості покращують роботу всього організму. Виріб широко застосовується в кулінарії: від гарячих супів до вітамінних салатів. Приготувати його можна самостійно, якщо знати рецепт і придбати необхідні інгредієнти. Готовий продукт продається в багатьох магазинах. Поступово азіатська кухня набуває популярності у світовій кухні.



