Ялицева олія - користь і можлива шкода

Останнім часом ароматерапія набирає дедалі більшої популярності - ця процедура не тільки приємна для нашого нюху, а й надзвичайно корисна для здоров'я!
Суть ароматерапії полягає в застосуванні різних ефірних олій для поліпшення самопочуття і настрою, а також лікування деяких недуг. Олій існує величезна кількість, кожна з них має свій унікальний аромат і по-своєму впливає на організм.
Розглянемо корисні властивості ялицевої олії, її вплив на здоров'я і правила застосування в домашніх умовах.
Ялицева олія - що потрібно знати про продукт
Хвойні дерева, як відомо, мають дивовижний, стійкий і приємний аромат, який не тільки приємний, а й вельми корисний. Ялиця належить до хвойних дерев, і саме з її молодих гілок та голок отримують дорогоцінний продукт - ялицеву олію.
Ялицеве дерево широко поширене у Східному Сибіру, в лісах Європи та Північної Америки - саме ці регіони є провідними виробниками олійного продукту.
Ефірна олія ялиці являє собою позбавлену кольору в'язку рідину, що має виражений і дуже стійкий хвойний аромат. Продукт надзвичайно багатий корисними речовинами, а тому використовується в народній медицині та косметології для лікування багатьох недуг, зокрема - застудних захворювань.
Ефективно справляється ялиця з хворобами ясен і зубів. Ароматерапія з ялицевою олією допомагає побороти нежить і температуру, а також значно поліпшити самопочуття і підбадьоритися. Дуже корисний продукт для шкіри, тому рекомендується якомога частіше робити оздоровчий масаж з ялицевою олією.І, звісно, варто сказати, що незвичайний запах хвої сприяє створенню святкового настрою, оскільки в нашій культурі хвойний запах традиційно асоціюється з наймасштабнішим святом - Новим роком, однієї згадки про який достатньо, щоб підняти настрій і зарядитися позитивними емоціями.
Корисні та лікувальні якості
Пропонуємо докладніше розглянути цілющий вплив ялиці на наш організм.
- Насамперед варто сказати, що ялицева олія славиться своїми бактерицидними та протизастудними властивостями. Вкрай ефективні для лікування вірусних і застудних захворювань інгаляції з додаванням ефірної олії. Така процедура дасть змогу швидко впоратися з нежиттю та побороти грип чи ГРВІ в дуже короткі терміни.
- Хвоя має також болезаспокійливі та протизапальні властивості, а тому компреси з її застосуванням допоможуть впоратися з болем у суглобах, з нападами остеохондрозу, артриту або артрозу. Особливо корисний при цих захворюваннях масаж і розтирання із застосуванням ялиці.
- Регулярні інгаляції з ялицею активізують обмін речовин, а отже, сприяють очищенню організму від шлаків і токсинів, а також прискореному спалюванню жирових запасів. Це особливо корисно тим, хто бажає позбутися зайвих кілограмів або прагне пройти комплекс детокс-процедур для позбавлення від зашлакованості організму.
- Ароматерапія з ялицею сприятливо впливає на нервову систему, стабілізує психоемоційний фон, нормалізує режим сну і допомагає боротися з безсонням. Надзвичайно ефективна така процедура також для лікування депресій і відновлення після нервових стресів чи серйозних емоційних переживань.
- Дуже корисні інгаляції з додаванням засобу і для оздоровлення дихальної системи та профілактики її хвороб.
- Повітря, збагачене ялицею, сприяє прискоренню кровообігу в організмі, що призводить до прискореного живлення і насичення киснем усіх клітин і тканин.
- Широко використовується ялицева олія і в косметологічних процедурах. Так, особливо корисний засіб для лікування схильної до жирності та появи прищів і висипань шкіри. Засіб можна точково наносити на прищі, чорні цятки та вугрі для їх усунення.
- Маски із застосуванням суміші ефірних олій (наприклад, ялицевої та оливкової) допомагають у боротьбі з мімічними зморшками та віковими змінами шкіри обличчя.
- Ефективно бореться ялиця і з жирністю шкіри голови та схильністю до лупи. Аромарозчісування або масаж шкіри голови із застосуванням хвої допомагають поліпшити кровообіг і тим самим сприяють прискореному росту волосся, живленню волосяних цибулин і поліпшенню зовнішнього вигляду шевелюри.
- Ванни з додаванням кількох крапель ефірної олії позитивно відіб'ються на стані шкіри, оскільки ялиця сприяє оновленню та регенерації епітелію, надає шкірі пружності та здорового кольору.
Можлива шкода
- Протипоказанням до застосування ялиці є індивідуальна непереносимість або наявність алергії.
- Не можна використовувати ялицеву олію при захворюваннях нирок і сечостатевої системи.
- Не варто наносити засіб на шкіру в нерозбавленому вигляді - це може спричинити подразнення і появу алергії. Поєднуйте ялицю з жирними косметичними оліями (оливковою або кокосовою, наприклад) або використовуйте рідини.
- Заборонені ялицеві інгаляції вагітним жінкам, оскільки вважається, що олія не дуже добре впливає на плід.
Рекомендації
- Не можна використовувати ялицю в їжу або вживати її в чистому вигляді!
- Якщо ви відчуваєте нездужання або хворієте на застуду, проведіть ароматерапію з використанням хвої або зробіть інгаляцію з нею. Засіб дуже ефективний для лікування застудних захворювань і нежитю.
- Для швидкого позбавлення від шкірних запалень, прищиків або вугрів візьміть ватний диск, капніть трохи олії і точково нанесіть на проблемну зону. Однак не варто зловживати засобом, щоб не погіршити стану шкіри!
Висновок
Ялицева олія - ефективний, приємний і досить доступний засіб для лікування простудних захворювань, релаксації, а також проведення косметичних процедур. Насичений хвойний аромат миттєво піднімає настрій і заряджає бадьорістю, перетворює шкіру і волосся та сприяє поліпшенню імунітету.



