Голодування: користь і шкода для організму

Люди, які давно займаються йогою, знають, що голодування несе в собі значну користь для організму. Але проводити його потрібно під наглядом лікаря, якщо не володієш необхідними знаннями. Люди, які періодично влаштовують собі дні голодування, менше хворіють, не мають проблем зі шлунково-кишковим трактом і мають міцніший імунітет.
Що таке голодування
Багато людей ведуть неправильний спосіб життя. Часті переїдання, стреси, неправильне харчування - все це негативним чином позначається на здоров'ї. Голодування - простий і доступний спосіб усунути деякі проблеми.
Існує кілька різновидів голодування:
- Лікувальне, яке застосовується з метою поправити здоров'я або підготуватися до певних аналізів.
- Профілактичне, яке може виконувати будь-яка людина без мети або для профілактики.
Будь-яке голодування може завдати певної шкоди організму людини. Тому воно має проводитися під суворим контролем фахівця. Існує таке голодування, за якого людина не повністю відмовляється від будь-якої їжі, а залишає частково деяку їжу. Наприклад, деякі дієти передбачають часткове голодування. Тобто в перший день людина повністю відмовляється від їжі, але не відмовляє собі у воді та іншій рідині, типу бульйонів. Наступного дня можна вживати яблука та кефір або інші фрукти. Такі дієти також вважаються голодуванням, оскільки організм деякий час перебуває без прийняття їжі.
Піст у православ'ї також має на увазі деякі дні, в які людина не повинна вживати їжу. В інших релігій також існують подібні звичаї та традиції.
Голодувати можуть не тільки люди, а й тварини. З медичною метою ветеринари призначають такого роду дієту перед здачею необхідних аналізів або на момент прийому деяких медикаментів.
Існують підвиди відмови від їжі:
- Сухе або абсолютне голодування, яке передбачає повну відмову від усього, навіть води.
- Повне або вологе, яке передбачає відмову від їжі, але можливість прийому води.
- Комбіноване, яке передбачає чергування днів із водою і без неї.
У період, коли організм відмовляється від приймання їжі, йому необхідно заповнювати свою енергію для життя за допомогою інших ресурсів. Тому людина може відзначити, що в неї відкриваються нові здібності, вона починає яскравіше відчувати запахи, смаки для неї стають більш вираженими. Енергію при цьому він може черпати або з власних запасів, або іншими шляхами.
Користь
Цілі голодування можуть відрізнятися. З точки зору медицини, лікарі вважають, що воно має обов'язково проводитися після підготовки. Увечері людина повинна очистити організм від непотрібної кількості токсинів, використавши клізму або проносні засоби. Після чого наступного дня можна приступати до безпосереднього процесу.
Залежно від способу і причини відмови від їжі, людина отримує певну користь для свого організму. Багато років лікарі практикують такий вид дієти і навіть лікування. Наукові дослідження підтверджують, що цей спосіб дуже корисний і ефективний у лікуванні багатьох недуг.
Дуже часто альтернативна медицина призначає відмову від їжі людям, які страждають на захворювання аутоімунної системи, астму, нервові розлади, а також порушення обміну речовин. Вважається, що при повній відмові від їжі, організм відчуває стрес, завдяки чому поліпшується робота багатьох систем.Необхідно пам'ятати, що не можна виснажувати організм тривалою відмовою від їжі, оскільки ресурси організму невідомі навіть самій людині. Бажано дотримуватися його за контролю лікаря та повного попереднього обстеження.
Переваги:
- Виведення шлаків і токсинів.
- Поліпшення роботи внутрішніх органів.
- Зміцнення імунітету.
- Усунення набряків.
- Втрата ваги і жирових відкладень.
Існують певні протипоказання, яких обов'язково слід дотримуватися:
- Хвороби серця.
- Туберкульоз.
- Висока температура і вірусні інфекції.
- Вагітність і грудне вигодовування.
- Камені в жовчному міхурі та нирках.
- Виразкова хвороба.
Безсумнівна користь доведена безліччю досліджень, однак, користь можна відчути тільки дотримуючись основних правил.
Шкода
Під час голодування людина втрачає вагу досить швидко, тому для тих, хто слідкує за своєю фігурою, буде важливо, що при такій різкій втраті ваги, шкіра втрачає тонус та еластичність... Тим, хто страждає на діабет і деякі інші захворювання, суворо заборонено голодувати за будь-яких умов, оскільки цей процес може негативно позначитися на здоров'ї.
Відмова від води більш небезпечна, ніж відмова від їжі. Тому слід знати міру під час такого процесу. У деяких випадках можлива поява так званого ацидозу. Він може проявитися на другу-третю добу від початку голодування. Цей процес може спричиняти появу каменів у нирках. Проявляється в перші дні білим нальотом на язиці, сухістю в роті, хворобливістю і постійною втомою.
Оскільки під час відмови від їжі, організму необхідно черпати звідкись енергію, білок витрачається, що призводить до втрати деякої кількості м'язової тканини. Це може бути важливо для спортсменів.
Негативні сторони голодування:
- Викликає зниження гемоглобіну.
- Може викликати складнощі зі здоров'ям.
- Може бути причиною появи каменів у нирках і жовчному міхурі.
- Може стати причиною появи закрепів і геморою.
- Існує безліч протипоказань.
Утримання від їжі має проводитися під керівництвом фахівця. Безконтрольне голодування може призвести до незворотних наслідків для людини.
Як правильно голодувати
Існує безліч методів утримання від їжі, які регулюють деякі проблеми зі здоров'ям. Голодування сухе, яке передбачає повну відмову і від їжі, і від води, має проводитися з обов'язковою попередньою підготовкою. Оскільки не кожна людина здатна відразу ж відмовитися від усього, до чого звикла, то краще починати голодувати, поступово відмовляючи собі в деяких продуктах.
Правильним буде попередньо пройти всі необхідні обстеження, щоб не нашкодити своєму організму. Багато лікарів настійно рекомендують голодувати при деяких захворюваннях, однак такий вид лікування дуже серйозний і доступний не кожній людині.



