Що корисніше приймати ванну чи душ?

Що корисніше приймати ванну чи душ?
Порівняння

Звикання до ринкової економіки супроводжувалося введенням лічильників на воду і збіднінням більшості населення. Жителі стали більше працювати і скорочувати витрати, зокрема на споживання комунальних послуг. Люди намагалися економити гроші та час під час прийняття водних процедур. Для багатьох і зараз економічний бік життя в пріоритеті. Маючи можливість приймати і ванну, і душ, про користь тієї чи іншої процедури не замислюються. І даремно. Чому?

Критерії оцінки корисності ванни та душу

Критерій Ванна Душ
Протипоказання через здоров'я При деяких захворюваннях і станах організму не рекомендується або потрібно скрупульозно підбирати температурний режим. У звичайного варіанту немає.
Профілактика застуди Легше зігрітися, якщо промокли ноги або замерз суворою зимою -
Вживання добавок у воду Можливо використовувати олії, відвари, солі та інші суміші, корисні для шкіри і всього організму. -
Ефект очищення Делікатно розкриває пори. Але миття закінчується в брудній воді, якщо не обполіскуватися під душем. Легше і змиваються бруд, жировий шар і відмерлі клітини. Глибше очищення.
Фізіологія Розслабляє, заспокоює. Бадьорить.
Особливі ефекти Релакс. Гідромасаж.

Користь ванни

  • Релаксація. Лежачи в майже горизонтальному положенні, можна якнайповніше розслабитися і забути хоча б на деякий час про конфліктні ситуації, що виникли, наприклад, на роботі або дорогою додому. Звуки музики, що медитує, допоможуть охолонути від сварки з дружиною або скинути психологічну напругу від неприємної розмови з дитиною або батьками.
  • Відпочинок втомленим м'язам. Краще, ніж під час купання в басейні та стояння під душем, знімається біль у м'язах і суглобах, що виникла через спортивні тренування, фізичні навантаження або довге сидіння за комп'ютером. Під впливом витісняючого тиску води м'язи ефективніше розвантажуються і більше розслабляються.
  • Лікування. Додавання в гарячу воду трав або ефірних олій аналогічно дії інгаляції. Запах речовин, що випаровуються, сприятливо позначається на самопочутті. Залежно від складу, вони можуть як заспокоювати, так і бадьорити.
  • Зниження метеочутливості. Допомагає зняти головні болі та слабкість у разі гіпотонії, які виникають перед появою опадів або штормових вітрів.
  • Живлення шкіри. Наявність ефірних олій або крем-гелю - хороша альтернатива лосьйону для тіла. Тіло рівномірно нагрівається, тому пори шкіри краще розкриваються і вбирають мікроелементи, наявні в морській солі, оліях або екстрактах трав. У теплій воді дихається глибше і рівніше, тому ефірні олії або косметичні добавки швидше проникають через легені. Дія розчинених речовин подібна до ефекту під час ароматерапії. Вони продовжують впливати і після виходу з ванної кімнати. Якщо пом'якшити жорсткість води спеціальними засобами, то шкіра перетворюється на гладеньку та ніжну.
  • Сексуальна прелюдія. Лежання в рідині, наповненій ароматизаторами, з келихом шампанського, улюбленою музикою, при свічках відмінно замінює романтичне побачення з вечерею в ресторані або подібні варіанти.
Щоб швидше заснути, радять приймати теплу ванну (до 37 градусів). Час процедури обмежити 20-ма хвилинами. Корисно додати у воду мелісу, ромашку, лаванду, фенхель або 8-10 крапель ефірних олій. Після ванни слід ополоснутися під теплим душем або просто влізти в махровий халат.

Для зняття напруги і стресу та отримання бадьорості рекомендують залишатися у воді температури 38-39 градусів не більше 10 хвилин. потім ополоснутися холодним душем. Поліпшити настрій допоможуть троянда, жасмин, м'ята, ірис, кориця.

У ванній

Користь душу

  • Відпочинок м'язам. Потік води з форсунок, встановлених на різних рівнях, допоможе розслабитися м'язам. Крім підбору комфортної температури, можна регулювати силу струменів.
  • Загартовування. Контрастний або прохолодний душ загартовує, підвищує тонус м'язів.
  • Підтяжка шкіри. Чергування гарячої та холодної води підтягує шкіру і уповільнює утворення целюліту.
  • Найбільш гігієнічний. Бруд і бактерії з тіла йдуть у воду під час лежання у ванні й потім знову потрапляють на нього. Хоча знизити шкоду можна попереднім відмиванням шкіри під душем.
  • Масаж струменем. Покращує кровопостачання при невралгії або загостренні захворювань суглобів.
  • Механічно-температурний вплив. Струмені води, стикаючись зі шкірою, іонізують її, покращуючи кисневий обмін. Іонізація разом із механічним впливом допомагають поліпшити кровообіг і сон, нормалізувати тиск, зменшити тривожність і наслідки стресу. Пропускання води через спеціальні насадки, трубки з отворами і використання віялових струменів сприяють позбавленню від нервових захворювань, закрепів, міозиту, радикуліту, ожиріння і целюліту.

Дівчина приймає душ

Протипоказання прийняття ванни

  • Зайва вага, целюліт і проблеми з судинами. Висока температура рідини розширює судини і підвищує тиск, що шкідливо, наприклад, у разі варикозу і гіпертонії. Тромб може відірватися і у важких випадках призвести до смерті.
  • Операції, сечостатеві та гінекологічні захворювання (наприклад, цистит, запалення шийки матки). Тепла вода каталізує розмноження бактерій.
  • Вагітність. Гаряча вода може призвести до кровотечі та навіть викидня.
  • Хвороби серця. Занадто тепла вода створює додаткове навантаження на міокард.
  • «Критичні дні». Гінекологи негативно ставляться до купання у ванні жінок у дні менструацій через посилення кровотеч і негігієнічність.
  • Грип. Хворому стане гірше.
  • Цукровий діабет. Гаряча вода може знизити рівень цукру до мінімуму і призвести до діабетичної коми.
  • Проблеми з кровообігом. Можуть виникнути при фобії холодного шоку.
  • Репродуктивна функція у чоловіків. За частого лежання в гарячій воді знижується погіршується склад сперми та рухливість сперматозоїдів.

У яких випадках краще використовувати ванну і душ

Душ можна приймати всім, крім тих, хто захворів на грип і застудні захворювання. Крім контрастного. Він дешевший і гігієнічніший, але в ньому практично неможливо помити собаку або дитину.

З точки зору додаткових «плюсів» ванна виграє. У ній приємно ніжитися в піні, ароматах і музиці, зручніше шкребти п'яти. Можливо проводити процедури для тіла і волосся. І за різного роду корисністю вона краща.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Абрикоси - користь і шкода для здоров'я Абрикоси - користь і шкода для здоров'я
Цей яскравий улюбленець сонця має масу корисних властивостей, що включають у себе здатність лікувати розлад шлунка,...
18.04.25
0
0
Календула: корисні властивості та шкода Календула: корисні властивості та шкода
Календула дуже цінується в офіційній і традиційній медицині, завдяки своїм унікальним властивостям. Її включають до...
18.04.25
0
0
Козячий сир - користь і шкода Козячий сир - користь і шкода
Козяче молоко дуже корисне. Багато виробів, зроблених на його основі, користуються великим попитом. Одне з таких -...
18.04.25
1
0
Що корисніше їсти овочі чи фрукти? Що корисніше їсти овочі чи фрукти?
Вживання овочів і фруктів збагачує людину вітамінами, мінеральними речовинами і клітковиною. Їхній вплив поширюється на...
18.04.25
0
0