Душ Шарко: корисні властивості та можлива шкода

Душ Шарко: корисні властивості та можлива шкода
Спорт і здоров'я

Багато хто чув про такий вид оздоровчого масажу, як душ Шарко. Його призначають пацієнтам у санаторіях, також його можна побачити в переліку послуг СПА-салонів і медичних центрів.

Свою назву лікувальна методика отримала на честь свого творця, вченого і лікаря-психіатра Жана-Мартена Шарко. У статті можна дізнатися, як проводиться процедура, у чому її користь і шкода.

Опис і суть процедури

Душ Шарко є різновидом водного масажу, у процесі якого на тіло людини впливають потужним струменем води.

Під час процедури пацієнт встає обличчям до стіни і береться руками за поручні (тим самим він розкриває верхню частину спини), а лікар спрямовує на нього здалеку струмені води, які б'ються об тіло та здійснюють свій лікувальний вплив.

Душ Шарко

Існує 2 методики:

  1. На пацієнта направляють одночасно 2 струмені води різної температури (одна прохолодна близько 20 градусів, інша дуже тепла, майже гаряча близько 40-45 градусів).
  2. На пацієнта направляють 1 струмінь, але поступово змінюють його температуру від холодної до гарячої.

Лікар обробляє водою все тіло, тим самим масажному впливу піддаються всі зони - від плечей до ніг.

У деяких оздоровчих центрах стоять спеціальні кабіни, в стінах яких пророблені душові отвори. З цих отворів на людину з усіх боків спрямовуються сильні водяні струмені, які впливають відразу на все тіло. За проведенням процедури спостерігає лікар-масажист.

Цей вид лікування більше є медичним, тому його проводять тільки за рекомендацією лікаря.

Виконання процедури

Користь

Душ Шарко активізує роботу кровоносної та лімфатичної систем, поліпшення метаболічних процесів і живлення клітин. Процедура чинить на організм такий сприятливий вплив:

  • Лікує неврози та покращує функціонування нервової системи. Спочатку оздоровча методика була створена для зняття хронічної втоми, стресу, депресій, підвищеної дратівливості тощо.д. Масаж розслабляє м'язи тіла і покращує настрій, однак, якщо є серйозні психологічні або неврологічні захворювання, то одним тільки душем Шарко не обійтися.
  • Зміцнює імунітет і загартовує організм. Завдяки тому, що на шкіру впливають різними температурами, шкірні рецептори починають звикати до постійної зміни градусів, і організм починає краще протистояти застуді та захворюванням, що виникають унаслідок переохолодження.
  • Усуває хворобливі відчуття в спині та кінцівках. Душ Шарко показаний у разі остеохондрозу, артрозу, сколіозу і деяких травм опорно-рухового апарату. Процедура усуває скутість рухів, біль, покращує живлення суглобів і кісток. Крім того, душ допомагає позбутися частих головних болів, які виникають через патології спини та шиї.
  • Знімає фізичне напруження. Оздоровча методика особливо корисна для тих, хто багато часу проводить у сидячому положенні. Водні струмені знімають напругу, стимулюють кровообіг і навіть покращують мозкову діяльність.
  • Сприяє схудненню та усуненню целюліту. Завдяки масажному ефекту «апельсинова кірка» на стегнах і сідницях починає згладжуватися, шкіра підтягується і набуває пружності та еластичності, підвищується її тонус. Через часту зміну температури жирові відкладення на ногах і талії активно спалюються.
  • Виводить з організму шкідливі речовини. Оскільки під час процедури розкриваються пори, то з них починає активно виходити весь бруд, що накопичився в організмі: шлаки, токсини, підшкірний жир, зайва рідина. Це сприяє очищенню шкіри, поліпшенню загального стану.

Прийняття душу Шарко

Шкода

Не варто думати, що ця методика не завдає шкоди організму. Через сильний вплив струменя залишають на тілі синці. Особливо від цього страждають люди з чутливою і тонкою шкірою.

Багато пацієнтів під час сеансу відчувають дуже сильні больові відчуття, іноді такі, що вирішують не продовжувати курс лікування. Якщо у людини низький больовий поріг, то їй слід вибрати інші види гідромасажу.

Процедуру не можна робити за таких показань:

  • Вагітність (будь-який термін).
  • Варикозне розширення вен, тромбофлебіт тощо.д.
  • Хвороби серцево-судинної системи.
  • Реабілітація після інфаркту або інсульту.
  • Дерматологічні захворювання та ураження слизових оболонок.
  • Запальні процеси в організмі.
  • Інфекційні ураження організму.
  • Хронічні захворювання у стадії загострення.
  • Гінекологічні захворювання.
  • Туберкульоз.
  • Онкологічні захворювання.
  • Хвороби нирок.
  • Епілепсія та інші психічні захворювання.
  • Підвищена температура тіла.
  • Міжхребетні грижі.
  • Травми і період реабілітації після них.
  • Період менструації.

Напрямок води

Правила

Щоб домогтися гарного ефекту від процедури і не нашкодити організму, потрібно дотримуватися таких правил:

  1. Мінімальний курс лікування - 15 сеансів. Ефект з'являється вже з першого разу, але для закріплення результату потрібно пройти не менше 10 процедур. Лікарі ніколи не призначають більше 20 сеансів за один курс.
  2. Робити процедуру потрібно через день, щоб шкіра і м'язи встигали відпочити від жорсткого впливу і відновитися.
  3. У жодному разі не можна приходити на сеанс із повним шлунком. Після прийому їжі має минути не менше 2 годин, після душу не можна їсти мінімум 1,5 години.
  4. Після душу обов'язково потрібно випити склянку води і протягом усього курсу лікування необхідно випивати мінімум 8 склянок води на день.
  5. За будь-якого нездужання варто припинити сеанс і перенести його. Якщо неприємні відчуття виникають щоразу, то від курсу лікування за допомогою душу Шарко слід відмовитися.

Для більш швидкого схуднення і позбавлення від целюліту слід поєднувати душ Шарко з фізичними навантаженнями, правильним харчуванням, обгортаннями і скрабами.

Душ Шарко - корисна і дуже дієва методика, але лікуватися за допомогою неї потрібно з великою обережністю. Особливу увагу варто приділити протипоказанням, оскільки душ може посилити проблему і призвести до ускладнень. Без консультації лікаря проходити курс лікування не варто.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Айран чи тан - що корисніше? Айран чи тан - що корисніше?
Кисломолочні напої зі Сходу активно стають дедалі популярнішими. Все тому, що вони не тільки смачні, а й містять у собі...
04.02.25
1
0
Що корисніше яловичина чи телятина? Що корисніше яловичина чи телятина?
Людям із різними захворюваннями, патологіями важливо знати, що корисніше яловичина чи телятина. У цьому випадку їм...
04.02.25
1
0
Що корисніше їсти кріп або петрушку? Що корисніше їсти кріп або петрушку?
Свіжа зелень стала дуже ходовим товаром на ринках Росії. Вона набула популярності завдяки своїм корисним властивостям,...
04.02.25
0
0
Боржомі - користь і шкода Боржомі - користь і шкода
Грузинський курорт Боржомі знаменитий своєю мінеральною водою, яка носить таку ж назву. Вода Боржомі оздоровлює...
04.02.25
0
0