Лосине молоко: користь і шкода

Лосине молоко є особливим продуктом. Воно поряд із коров'ячим і козячим містить велику кількість корисних речовин і допомагає виліковувати деякі захворювання. У цій статті можна дізнатися про те, яку користь має лосине молоко і чому воно має бути в раціоні.
Лосине молоко
Лосине молоко - молоко, яке виробляють лосихи, і яким харчуються новонароджені лосята.
На планеті є місця, де доять лосей і здійснюють збір молока:
- Сумароківська лосина ферма (Росія).
- Лосина ферма ТХК Турнаєво (Росія).
- Ферма сім'ї Йохансон (Швеція і Канада).
У складі лосиного молока містяться корисні жири і жирні кислоти, білок, амінокислоти, аспарагінова кислота. Також продукт багатий на магній, калій, кальцій, марганець, алюміній, залізо, мідь, кремній, цинк, молібден, кобальт.
Лосіхи народжують малюків у травні та годують їх приблизно до середини вересня. У перші 25 днів лактації концентрація корисних речовин у продукті вища, у наступні дні вміст жиру, мінералів і поживних речовин поступово знижується. На відміну від коров'ячого молока, лосине більш жирне і менш солодке на смак та містить більше мінералів.
Користь
Лосіхи - травоїдні тварини, які вживають у їжу понад 200 видів чагарників, трав, ягід, коріння і деяких грибів. У їхньому раціоні присутні: кора дерев, глід, шипшина, калина та інші рослини. Рослинні екстракти виділяються з молоком практично в чистому вигляді, тому продукт має лікарські властивості. Крім того, у лосів відсутній жовчний міхур, тому в лосиному молоці відсутні токсини та інші шкідливі речовини.
Користь лосиного молока полягає в такому:
- Воно відновлює імунну систему людини і сприяє її зміцненню. Продукт особливо цінний для маленьких дітей, оскільки в них імунітет тільки формується, і для хворих на ВІЛ-інфекції або СНІД, щоб зупинити подальше ослаблення імунітету.
- Доведено, що лосине молоко допомагає в лікуванні онкологічних захворювань крові та лімфатичної системи (лейкемії або лімфогранулематозу). Воно стимулює синтез Т-клітин імунітету (які борються з раковими клітинами) і покращує загальний стан хворого. Також воно знижує шкідливий вплив хімічної та променевої терапії.
- Чинить бактерицидну дію і допомагає очистити організм. Молоко знищує бактерії і виводить шлаки, токсини, радіонукліди та інші токсичні речовини. Це зумовлено лізоцимною активністю продукту (лізоцим - це фермент, що руйнує клітинні оболонки бактерій, унаслідок чого мікроорганізми гинуть). За деякими даними, продукт позбавляє від алергії, завдяки тій же лізоцимній активності.
- Нормалізує функціонування шлунково-кишкового тракту. Молоко знижує кислотність шлунка і покращує рухову активність органу. Також вона захищає слизову оболонку шлунка і кишечника від шкідливого впливу деяких речовин і знижує ризик виникнення виразкової хвороби. А в разі виразково-ерозивних уражень шлунка продукт сприяє швидшій регенерації пошкоджених ділянок.
- Перешкоджає розвитку дисбактеріозу. Продукт насичує кишечник корисними бактеріями і сприяє поліпшенню травлення. Завдяки регулярному прийому лосиного молока поліпшуються випорожнення, зникають метеоризм і здуття живота.
Вживання лосиного молока рекомендується при виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки, гастриті, хронічному коліті та ентероколіті, деяких захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів.
Шкода
Лосине молоко не приносить організму жодної шкоди. Воно навіть не викликає алергії, оскільки є гіпоалергенним.
Однак продукт протипоказаний людям, які страждають на панкреатит (гострий і хронічний). Оскільки жирність лосиного молока досить висока, то воно може спричинити нудоту, блювоту та болі в ділянці підшлункової залози. Через високу калорійність і жирність молоко не можна вживати і тим, хто має зайву вагу і страждає на ожиріння.
Людям із цукровим діабетом пити лосиний продукт потрібно з обережністю - вміст цукру в ньому менший, ніж у коров'ячому, але все ж він може викликати різкий стрибок глюкози в крові.
Як правильно пити
Щоб вживання лосиного молока принесло найбільшу користь, потрібно знати правила його прийому:
- Для профілактичних і загальнооздоровчих цілей достатньо випивати половину склянки молока на добу за 20-30 хвилин до сніданку.
- Якщо продукт вживається з метою лікування будь-якого захворювання, то пити його потрібно за такою схемою: 150-200 мл 4 рази на добу за 20-30 хвилин до прийому їжі. Продукт потрібно підігріти до кімнатної температури (краще не гріти в мікрохвильовці, оскільки корисні речовини можуть зруйнуватися).
- Маленьким дітям варто давати по 50-100 мл молочка 2-3 рази на добу.
- Курс лікування становить 25-30 днів, після цього слід зробити перерву, щоб не викликати побічних ефектів.
- Під час лікування слід дотримуватися дієти. Рекомендується знизити вживання смажених, жирних, сильно гострих і сильно солоних страв.
Продукт можна заморозити і зберігати в морозильнику - у такому стані він зберігається понад пів року, не втрачаючи своїх цілющих властивостей і корисних речовин. Розморожувати молочко потрібно безпосередньо перед вживанням в емальованому (в жодному разі не металевому) посуді. Розморожування має відбуватися за кімнатної температури. Потрібно пам'ятати, що молоко не можна кип'ятити і доводити до дуже гарячої температури, оскільки під час термічної обробки всі корисні речовини руйнуються.
У Костромській області, недалеко від лосиної ферми, існує спеціальний санаторій, де пацієнтів лікують лосиним молоком. Там за вживанням продукту стежать досвідчені фахівці і призначають оптимальну схему лікування, залежно від показань і особливостей організму пацієнта.
Лосине молоко - цінний продукт, який обов'язково має бути в раціоні дорослих і дітей. На жаль, його складно знайти в продажу (майже неможливо), тому лікуватися ним можна тільки в санаторії або приїхати по нього на ферму. Але це точно того варте, адже продукт приносить організму величезну користь.



