Користь і шкода сірчаних лазень для організму

Хочеться розслабитися, переключитися, зняти стрес? Пропонуємо здійснити похід у лазню. Традиція відвідування лазень відома з давніх часів і досі актуальна. Є незаперечні докази того, що висока температура, гаряча вода і цілюща пара надають життєдайну дію на людський організм. Банні процедури дозволяють підтримувати здоров'я і зберігати молодість довгі роки.
Бані поширені в усіх країнах світу. Відразу спадають на думку російська, турецька, фінська, японська офуро, інфрачервона сауна і безліч новомодних інтерпретацій. Але є особливі лазні, які неможливо відтворити ніде. У «гості» до них потрібно їхати за багато кілометрів. Здогадалися, про які лазні йдеться? Звісно, маються на увазі сірчані лазні, розташовані в столиці Грузії - Тбілісі.
Ласкаво просимо в сірчані лазні
Одне з найвідоміших і унікальних місць у столиці Грузії - сірчані лазні. Це - пам'ятка центру Тбілісі, відома далеко за межами цієї країни ще з часів класиків російської літератури.
Сюди прагнуть потрапити натовпи туристів для того, щоб попаритися, розслабитися і відпочити. Але найголовніше, спробувати грузинської банної екзотики.
Живлять грузинські лазні сірчисті джерела плато Ніцубідзе. Вода тепла, навіть гаряча, містить багато сірководню. Вона надходить прямо з-під землі у великий банний комплекс, впізнати який можна з першого погляду за численними куполоподібними дахами. Під дахами розташовуються зали з басейнами, куди стікає гаряча вода з сірчаного джерела. Температура коливається в межах 40-70 градусів (чим гарячіша вода, тим більше сірки в ній міститься). Банні приміщення розташовані нижче рівня землі, викладені зсередини мармуром і місцевим каменем.
Грузинські сірчані лазні - справжнісінький лікувальний комплекс. Тут надається можливість не тільки попаритися, а й скористатися послугами банщиків. Грузинські фахівці зроблять вам як загальний розслаблювальний масаж, так і інші оздоровчі процедури.Чим так корисні сірчані лазні
Чим же так приваблива сірчана лазня для місцевих жителів і для туристів?
Одразу зазначимо, що тбіліське диво чинить яскраво виражений оздоровчий і відновлювальний ефект:
- Комфортна температура природної води розслабляє організм, знімає блоки та затиски.
- Наявність у воді сірководню знищує мікроби, загоює рани, зменшує болі різної природи.
- Лікує шкірні захворювання.
- Розширює кровоносні судини, тонізує організм.
- Успішно бореться з хворобами серця і варикозним розширенням вен.
- Стимулює та активізує дихальну систему.
- Виводить з організму токсини.
- Чинить седативний вплив на нервову систему.
Ще один безумовний плюс - це можливість долучитися до національної грузинської традиції проведення банних процедур. А також поєднати в сірчаних лазнях пізнавальну туристичну програму з відпочинком і розслабленням.
До речі, деякі салони краси надають можливість спробувати на собі лікувальну косметику на сірчаній основі. А в багатьох санаторіях є басейни з водою, багатою на сірку, проте такого масштабного впливу на організм, як тбіліські сірчані лазні, вони не чинять.
Чи шкідливі сірчані лазні
А зараз давайте поговоримо про те, чи шкідливі сірчані лазні і чи можуть вони завдати шкоди людському організму.
Відвідувати лазні завжди слід з особливою обережністю. А якщо йдеться про сірчані лазні, то увагу слід подвоїти. І навіть бажано проконсультуватися з лікарем і спільно визначити частоту і тривалість відвідувань термальних лазень.
У разі деяких захворювань лазні потрібно відвідувати строго дозовано і з великою обережністю, існують і категоричні протипоказання. Від термічних процедур слід утриматися, якщо в анамнезі зафіксовані такі недуги, як:
- Виразка шлунка.
- Стенокардія (проблеми з кровообігом і серцевим ритмом).
- Туберкульоз.
- Вада серця.
- Бронхіальна астма.
- Онкологія.
- Інфаркт міокарда.
А ось ще на що слід звернути увагу. Повітря тбіліських лазень, багате сіркою, дуже незвичне для туриста і навіть може призвести до отруєння парами. Запах сірки легко вбирається у волосся і шкіру і довго не вивітрюється.
І ще один мінус. Санітарні вимоги до сірчаних лазень традиційно не високі. Банні басейни не мають примусових стоків, а чистять їх нечасто. Звісно, сірчана вода вбиває багато бактерій, але не всіх. Тож якщо опірність вашого організму до побутових інфекцій низька, то сірчані лазні в Тбілісі краще не відвідувати. Шкоди буде більше, ніж користі.
Якщо у вас протипоказань немає, запах сірки не завдає дискомфорту, а наявність мікробів не відлякує, то знайомтеся з правилами відвідування тбіліських лазень.
Як правильно відвідувати сірчану лазню
Тепер, коли ви знаєте все про користь і шкоду сірчаних лазень, і свідомо прийняли рішення їх відвідати, настійно рекомендуємо прислухатися до порад професійних банщиків.
- По-перше, для того, щоб отримати справжнє задоволення від відвідування лазні, необхідно попередньо підготувати свій організм. За кілька годин до відвідування лазні з'їжте якісь легкі страви. Але не перестарайтеся, шлунок навантажувати не варто, тому що процеси травлення під час прийняття сірчаних процедур ускладнені.
- По-друге, в лазні обов'язково зніміть і здайте на зберігання годинник і прикраси. Від специфічної сірководневої води прикраси темніють, а срібло псується.
- По-третє, перед заходом у парилку необхідно трохи розім'ятися для посилення кровообігу, а потім прийняти душ. Шкіра має бути чистою. інакше, ви не зможете насолодитися ефектом сірчаних лазень повністю.
- По-четверте, заздалегідь вирішіть для себе - чи будете ви приймати специфічний масаж від майстрів, які працюють у сірчаних лазнях. Маніпуляції, які проводитимуть фахівці, мають трохи страхітливий вигляд (вам будуть згинати руки, вивертати ноги). Напевно, це корисно для організму і звично для місцевого населення. Але практично всі туристи відзначають, що масаж у тбіліських лазнях грубуватий, позбавлений традиційної грузинської ввічливості та доброзичливості до гостей. Виконуються процедури досить жорстко, не зважаючи на особливості статури клієнта, його стать і чутливість шкіри.
- По-п'яте, майте на увазі, що перебувати в басейні потрібно не довше ніж 15 хвилин, занурюватися у воду не більше 4 разів. Обов'язково спробуйте після сірководневих процедур грузинський чай. Під час відпочинку прогуляйтеся банним кварталом.
Отже, підведемо підсумки
Ось ви і познайомилися з сірчаними лазнями. Дізналися про користь, шкоду, а також про те, як правильно відвідувати це місце. Якщо ви всерйоз зацікавилися і хочете відчути всю гаму позитивних емоцій від Грузії загалом і сірководневих процедур зокрема, то купуйте квиток до Тбілісі! Назустріч новим пригодам і цілющій сірчаній воді! Будьте впевнені, ви не пошкодуєте!



