Користь і шкода кокосової стружки для організму

Користь і шкода кокосової стружки для організму
Продукти

Кокосова стружка - це унікальний за своїми якостями поживний продукт, що знайшов застосування не тільки в кулінарних шедеврах, а й активно застосовується у світі краси для збагачення косметичних засобів. У чому ж полягають позитивні характеристики стружки та чи можлива шкода від її застосування?

Що таке кокосова стружка

Це продукт, який отримують із підсушених і розмелених плодів кокосового дерева. Після розколювання кокоса, очищення від зовнішніх волокон і внутрішнього молока, залишається білосніжна м'якоть, її сушать при підвищених температурах і подрібнюють. Отримані білі пластівці - готовий продукт. Цікаво, але, пройшовши етапи підготовки, у пластівцях зберігаються корисні якості горіха.

Кокосова стружка

З чого складається стружка

Складовими компонентами стружки є: амінокислоти, вітаміни (В1, В2, В5, В6, В9, РР, С, Е), макро- і мікроелементи (калій, кальцій, магній, натрій, фосфор, залізо, марганець, мідь, селен і цинк), жирні кислоти (Омега 3, 6 і насичені), ефірні олії та антиоксиданти. Крім цього, м'якоть складається зі значної кількості харчових волокон.

Свіжа стружка

Звідки виробники беруть кокоси

Плоди кокосових пальм імпортуються з Філіппін, Індонезії, Індії (основні три лідери з вирощування кокосів), а також із Бразилії, Шрі-Ланки, Таїланду, Мексики, В'єтнаму, Нової Гвінеї та Малайзії.

Корисні якості сушеного кокоса при вживанні в їжу

  • Підвищує імунітет організму в разі регулярного застосування (завдяки вітамінно-мінеральному складу)
  • Приводить у норму вміст холестерину в кровоносній системі (через присутність додеканової кислоти)
  • Зменшує ризик пухлинних захворювань (дія лауринової кислоти)
  • Чистить кишківник (завдяки значній кількості рослинної клітковини, яка погано перетравлюється організмом і прискорюється просування їжі)
  • Чинить протибактеріальну та антигрибкову дії, тому стружку особливо рекомендують у разі захворювань сечовидільної системи.
  • Якісно покращує вигляд шкірних покривів, нігтів і волосся (оскільки кокос багатий жирними кислотами)
  • Покращує настрій (з огляду на те, що після вживання висушеної м'якоті кокоса виробляються гормони «радості», а саме серотонін і ендорфін)
  • Пригнічувально діє на паразитів (особливість лауринової кислоти).

Окремо варто зазначити, що кокоси дуже корисно їсти дітям, старшим від 2-х-3-х років. Вона додає організму, що росте, необхідних речовин, які акумулюють захисні сили, також зміцнюються кістки та зуби, не допускається розвиток залізодефіцитної анемії та помітно поліпшується настрій.

Що ж стосується жінок, які виношують дитину, то і тут кокосові пластівці вкрай корисні. Присутність у ній мінеральних речовин, вітамінів і жирних кислот сприятливо позначається на здоров'ї вагітної та плода, підвищується резистентність до інфекційних і застудних захворювань.

Пакет зі стружкою

Застосування в косметології:

  • Насичення вітамінами і зволоження шкірних покривів (у складі масок і кремів)
  • Уповільнення процесів старіння шкіри тіла (завдяки антиоксидантам і жирним кислотам)
  • Антибактеріальний ефект у разі дерматологічних захворювань (акне);
  • Відлущувальний засіб для пружності шкіри обличчя і тіла.
  • Для виготовлення дизайнерського мила під час його варіння.

Можлива шкода від застосування кокоса

  • Згідно з думками лікарів і косметологів, негативні прояви від вживання в їжу або зовнішньо кокосової стружки можливі виключно в разі виявлення особистої несприйнятливості. У цьому випадку її вживання призводить до розвитку алергічних ознак. Проявляється ця недуга у вигляді почервоніння шкіри, висипань або свербіння ділянок тіла.
  • Категорично заборонено їсти плоди кокосової пальми за діагнозу «фенілкетонурія», оскільки в кокосі багато фенілаліну, протипоказаного таким пацієнтам.
  • При захворюваннях травлення, при панкреатиті та гастриті в гострих стадіях, споживання кокосів не рекомендовано, зважаючи на високий вміст жирів і клітковини.
  • У разі ожиріння захоплюватися плодами кокосового дерева також не варто, оскільки продукт дуже калорійний (приблизно 600 ккал на 100 г стружки). У разі неконтрольованого вживання її в їжу захворювання прогресуватиме.

Застосування стружки

Поради щодо правильного вживання стружки

  1. Варіант 1 - для прикраси та виготовлення всіляких десертів. Але краще купувати білу і незабарвлену кокосову стружку. Деякі виробники для збільшення «смачності» продукту підмішують підсолоджувач, а це зменшує якісні властивості та збільшує калорійність. Порада людям, які стежать за своїм раціоном і поживністю - купуйте висушену м'якоть кокоса без підсолоджувачів!
  2. Варіант 2 - для надання пікантності та незвичайного хрускоту гарячим стравам, салатам і соусам. Порада - пробуйте нові поєднання інгредієнтів, наприклад, обсмажування червоної риби або креветок у кокосовій «шубці». Смак приголомшливий!
  3. Варіант 3 - для створення домашньої косметики з натуральних компонентів. У даному випадку, краще придбати свіжий кокос у супермаркеті та приготувати стружку самостійно і не висушувати її. Таким чином можна приготувати недорогий і дуже поживний крем, скраб або маску для обличчя, а ефект порадує будь-яку жінку!
  4. Варіант 4 - застосування кокоса в квітникарстві. Цікавий факт, що, додаючи його в землю для квітів, вдається виростити більш здорову рослину. Однак у цьому разі застосовують не м'якоть кокоса, а подрібнені частини шкаралупи горіха і волокнисту зовнішню частину. Не виключено, що сушена м'якоть має такі самі показники в рослинництві та незабаром знайде своїх шанувальників.

З усього вищесказаного випливає висновок, що висушена м'якоть кокосового горіха - це найцінніший продукт у всіх сенсах. Використання її в кулінарних рецептах не тільки надає страві вишуканого смаку і зовнішнього вигляду, а також якісно насичує корисністю і поживністю. А у сфері краси без чудового аромату кокоса або його м'якоті з екстрактами вже складно обійтися, створюючи якісну і натуральну косметику.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Квітковий пилок: користь і можлива шкода Квітковий пилок: користь і можлива шкода
Кожен із нас хоч раз у житті куштував квітковий пилок у вигляді готового продукту - меду. Вона стала для нас продуктом...
03.04.25
0
0
Що корисніше для здоров'я булгур чи полба Що корисніше для здоров'я булгур чи полба
Булгур і полба - натуральні продукти органічного походження - поступово повертаються із забуття, як продукти, що...
03.04.25
0
0
Рисова локшина - користь і шкода Рисова локшина - користь і шкода
Азіатська кухня стає дедалі популярнішою у світі. У Японії та Китаї однією з найпоширеніших національних страв є рисова...
03.04.25
0
0
Який рис корисніший пропарений чи звичайний (білий)? Який рис корисніший пропарений чи звичайний (білий)?
Рис є поширеною злаковою культурою в усьому світі. Він містить у собі багато корисних речовин, необхідних людському...
03.04.25
1
0