Біле вино: корисні властивості та шкода

Біле вино: корисні властивості та шкода
Вода та напої

Кріплене, благородне вино довгий час залишалося прерогативою багатих верств населення. Бідні люди могли скуштувати хіба що винні напої, кагор, але тільки у свята. Поступово вино стало постійним атрибутом свята у всіх верствах населення. Біле вино ж залишалося критерієм гарного благородного смаку.

Що являє собою біле вино

Біле вино готується зі світлих ягід винограду. У ньому не так багато цукру, проте не менше 20 %. З огляду на кількість різновидів світлих ягід виноградників, на виході виходить не менша кількість сортів вин. Найчастіше напій називають так само, як і ягоди, які пішли на сировину для його виробництва. Сорти червоного винограду беруть участь у бродінні білих вин. Перед початком робіт ягоди позбавляють яскравої шкірки, що має сильні кольорові пігменти.

Біле вино

Раніше на бенкеті предків господар будинку першим відпивав вина із загальної посудини, тим самим показуючи, що вино не отруєне і не завдасть жодних неприємностей здоров'ю. Звідси і пішла традиція пити «за здоров'я».

За смаковими якостями напій буває сухий, напівсухий, солодкий, напівсолодкий. Він залежить не тільки від технології виробництва, але також від виду винограду, місця його збору, погоди, часу доби і сезону. У сухих і напівсухих білих винах міститься мінімальна кількість сахарози, вони набувають освіжаючого кислуватого присмаку. А в солодких або, по-іншому, десертних винах солодкого продукту додається більше. При додаванні спирту вино стає кріпленим. А якщо його забезпечити вуглекислим газом, то напій набуде статусу шампанського.

Багато білого вина

Важливо вибрати відповідне вино хорошої якості. Крім різних способів перевірки характеристик цього благородного напою візуально також можна відрізнити погане вино від хорошого. Наприклад, пробка, що закриває горлечко, не повинна випирати з нього, і не повинна надмірно опускатися всередину. Це може свідчити про неправильне зберігання вина.

Якісні виробники не витрачають багато грошей і сил на залучення покупців занадто яскравими етикетками. Також у добротному вині немає осаду. Щоб перевірити його наявність, досить струсити пляшку. Після відкриття пляшки її бажано випити протягом трьох днів, інакше воно буде зіпсоване.

У чому користь цього продукту

Навколо цього алкогольного напою виникає безліч суперечок, корисно чи ні пити його. Основним критерієм «проти» залишається той факт, що в ньому містяться градуси алкоголю. Однак існує думка про те, що білі сорти вин можуть мати більше корисних властивостей, ніж звичайний виноградний сік. Адже у вині міститься фруктова кислота, яка відіграє позитивну роль у процесі травлення. Біле вино багате на такі компоненти:

  • Вітамінами груп РР, С, В.
  • Великою кількістю антиоксидантів.
  • Необхідним обсягом органічних кислот.
  • Кофеїновою кислотою, що проникає в рідини організму до легеневої системи, допомагаючи виводити мокротиння.
  • Ефірними оліями та іншими мікро- і макроелементами.

Біле вино в помірних дозах і в нагрітому стані навіть рекомендують пити під час бронхіту, пневмонії та інших легеневих захворюваннях. Воно покращує діяльність мозку, діючи на нього як каталізатор. Люди, які вживають це вино, рідше хворіють на захворювання Альцгеймера. У принципі, вони зібраніші та вміють чіткіше зосереджуватися на тій чи іншій справі. Біле вино підвищує рівень кислого середовища шлунка, підвищуючи апетит і допомагаючи засвоювати їжу.

Цей благородний продукт бродіння може стати чудовим засобом для підтримання краси не тільки під час розпивання, а й коли ним обполіскувати голову після миття. Можна додати на 1 л води - 1 склянку білого вина. Волосся скаже спасибі, стане більш блискучим, здоровим. Його можна додавати в домашні маски не тільки для волосся, але ще й у лосьйони для обличчя, рук, шкіри загалом.

Розпивання білого вина

Шкода

Не варто забувати про те, що біле вино є, в першу чергу, алкоголем. Його згубний вплив на організм помічено ще дуже давно, у разі його надмірного розпивання. Алкоголь знищує клітини головного мозку, негативно впливає на печінку, викликає інтоксикацію. У разі таких діагнозів, як подагра, діабет, ішемія біле вино категорично заборонено. Не можна пити алкоголь, включно з описуваним продуктом, після 3-го триместру вагітності. До цього - тільки з дозволу лікаря, по ковтку на добу.

Під час вживання солодких і напівсолодких білих вин необхідно пам'ятати про цукор і фруктозу, що містяться в них. Які сприяють руйнуванню зубної емалі. Річ у тім, що цукром харчуються бактерії, і що більше їх у ротовій порожнині, то більшій деформації та карієсу піддаватимуться зуби.

Як і в якій кількості вживати

Ідеальне за своєю температурою вино для розпивання має бути витримане на межі не вище 16 С, тобто, охолоджене, але таке, що не перевищує норми. Закушувати його краще все нежирним сиром, підійде також сир із пліснявою. Фрукти в цьому разі будуть не найдоречнішими закусками, оскільки фруктові кислоти білого вина при з'єднанні з фруктозою свіжих фруктів можуть окислювати зубну емаль.

Фужер із вином

Найважливіше під час розпивання білого вина - дотримуватися дозування.

Будь-який продукт, що вживається людиною, має нести в собі корисний вплив, включно із задоволенням. Щоб біле вино також справляло позитивний ефект, необхідно ретельно стежити за рівнем споживання алкоголю на добу. Для жіночого організму на день допускається не більше 100 г білого напою. Для чоловічого - 150 грам. На тиждень жінкам корисно випити не більше 500 грамів, чоловікам - не більше 600 грамів. Під час розпивання алкоголю варто слухати власний організм, який підкаже, коли задоволення переростає в хміль.

Підсумки

У допустимих рамках біле вино позитивно впливає на організм людини, приносить достатню кількість користі та задоволення. Потрібно дотримуватися норми вживання, і приписів лікаря. Келих білого вина перед обідом або вечерею стане чудовим доповненням до прийому їжі, тим самим піднявши настрій і налаштувавши організм на вживання страв.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Калина чи журавлина - що корисніше вживати? Калина чи журавлина - що корисніше вживати?
Осінь - це час збору врожаю, дозрівання багатьох овочів, ягід і фруктів. Вважається, що пізні плоди, що встигають у...
04.04.25
0
0
Що корисніше їсти сир чи кефір Що корисніше їсти сир чи кефір
Користь молочних продуктів, зокрема кефіру і сиру, відома людству ще з давніх часів. Вони мають масу корисних...
04.04.25
0
0
Квітковий пилок: користь і можлива шкода Квітковий пилок: користь і можлива шкода
Кожен із нас хоч раз у житті куштував квітковий пилок у вигляді готового продукту - меду. Вона стала для нас продуктом...
03.04.25
1
0
Що корисніше для здоров'я булгур чи полба Що корисніше для здоров'я булгур чи полба
Булгур і полба - натуральні продукти органічного походження - поступово повертаються із забуття, як продукти, що...
03.04.25
0
0