Що шкідливіше для волосся тонік чи фарба

Волосся є візитною карткою будь-якої жінки. Незалежно від своєї довжини і стрижки, воно завжди має мати доглянутий вигляд. Але далеко не всі задоволені кольором свого волосся, яким нагородила їх природа. Тому часто багатьом доводиться вдаватися до радикального перетворення, тобто фарбування. У цьому питанні комусь достатньо тоніка, а хтось використовує тільки фарбу. Як ці засоби впливають на структуру локонів, далеко не всім відомо, адже на першому місці стоїть отримання бажаного результату. На скільки страждає волосся від тоніка і фарби і що з них шкідливіше? У цьому питанні варто розібратися.
Загальна інформація про тонік і фарбу
Тонік являє собою косметичний засіб, який змінює первісний колір на кілька відтінків, або надає яскравості. При цьому він не проникає в структуру рослинності через відсутність агресивних хімічних речовин, а тільки обволікає їх плівкою, яку легко можна змити.
Застосування тоніка дає змогу досить часто змінювати колір волосся. У ньому відсутній аміак, тому тримається він на волоссі не більше 3-х тижнів. Під час використання фарби процес зміни кольору відбувається під впливом окислювальних процесів. Перед процедурою фарба попередньо змішується з окислювачем, вступає в реакцію, і вже на волоссі залишає відтінок, закріплюючи його на досить довгий період.
Останнім часом виробники намагаються замінити аміак у складі фарби на більш щадний компонент моноеталамін. Але це не забезпечує настільки тривалої стійкості кольору. Багато хто відзначив, що після зміни кольору, волосся потребує особливого догляду, оскільки структура його була пошкоджена. Але далеко не всім достатньо тоніка для отримання бажаного відтінку. Для цього варто з'ясувати, який засіб більш шкідливий, тонік чи фарба.
Шкода тоніка
Незважаючи на щадні властивості, цей косметичний засіб все ж впливає на волосся, хоч і не настільки значний. Що ж відбувається з ними після фарбування в тонік?
- Багато дам, регулярно використовуючи тонувальний засіб, зазначили, що незважаючи на відсутність проникнення забарвлювальної речовини в структуру волосся, все ж кінчики з часом починають сіктися і ламатися. Відповідно, зовнішній вигляд стає гіршим, це вимагає додаткового догляду.
- Відсутність аміаку в складі засобу не гарантує нейтрального впливу хімічних компонентів на структуру. Якщо перші застосування забезпечують м'якість і блиск, то через якийсь час вони стають неслухняними і втрачають лиск.
- Жінками було відзначено, що часта зміна відтінків призвела їх до того, що тепер постійно доводиться наносити на поверхню шевелюри різні поживні олії. Це означає, що предмет розкоші стає зневодненим.
- Як правило, з натурального і жирного волосся тонік змивається досить швидко. Тому застосовувати його доведеться дуже часто. Незважаючи на вміст вітамінів у його складі, часте використання не може не залишити слід на зовнішньому вигляді навіть натуральних і не пошкоджених локонів.
- Ще один важливий факт, який було відзначено багатьма користувачами, це виникнення наелектризованості волосся після декількох застосувань цього косметичного засобу. Це досить неприємна ситуація, коли пасма неможливо укласти, оскільки вони постійно стирчать у різні боки.
Шкода фарби
Фарба - це набагато серйозніший косметичний продукт, що має агресивний хімічний склад. Незважаючи на свою шкідливість, жінки з «мишачим» кольором волосся протягом усього життя не можуть від неї відмовитися. Тому й прагнуть знайти якісну фарбу, яка менше пошкоджує волосся.
- Як уже було сказано вище, фарба має в складі аміак, який проникає в структуру волосся, руйнуючи його. Відновити його після фарбування досить складно. І якщо від природи воно жирне і м'яке, то це не так сумно, як якщо шевелюра від початку суха і зневоднена.
- Стійка крем-фарба проникає не тільки в пасма, а й у шкіру голови, завдаючи шкоди організму, а можливо, і здатна викликати алергічні реакції.
- Їдкий запах, що виходить від фарбувальної речовини, проникає в дихальні шляхи і має можливість завдати шкоди внутрішнім органам, викликати головний біль або нудоту. Тому фарбувати волосся вагітним жінкам вкрай не рекомендується.
- Було доведено, що навіть після використання найякіснішої та найдорожчої фарби з максимально щадним складом, локони ставали сухими, ламкими і беззахисними перед навколишнім середовищем. Іноді відновлення настільки неможливе, що доводиться відрізати багато відрощеного волосся.
- Регулярне застосування цього косметичного засобу провокує накопичення в організмі шкідливих речовин. Це може надалі посприяти розвитку онкологічних або серйозних хронічних захворювань.
Що ж шкідливіше, тонік чи фарба, і чи варто їх застосовувати
Для тих, кому дороге своє здоров'я, краще звернути увагу на свій натуральний колір волосся і спробувати знайти в ньому плюси. Якщо плюсів все-таки не знайдено, то на початку потрібно детально розглянути варіант тонування шевелюри. Для цього є не тільки тонік-фарба, а й тонувальні шампуні та бальзами, які допоможуть підтримувати колір на постійній основі. Але організм при цьому буде захищений, і є великий шанс, що волосся не втратить первозданну структуру і залишиться здоровим.
Якщо все-таки без фарби не обійтися, то слід вжити низку дуже важливих заходів перед проведенням процедури. По-перше, потрібно перевірити організм на наявність алергічної реакції. Для цього нанести трохи фарби і почекати 5-10 хвилин. Якщо немає негативних змін, то можна сміливо нею користуватися. На обличчя краще надіти захисну маску, щоб пари шкідливих хімікатів не потрапляли в організм. Після процедури слід провести якнайбільше часу на свіжому повітрі, щоб компенсувати шкоду організму, і бажано випити абсорбувальний препарат, наприклад, активоване вугілля, адже шкідливі токсини і шлаки потрапляють в організм навіть через повітря. А у фарбі їх більш ніж достатньо.
Не варто проводити подібні процедури тим, у кого від початку ослаблені, тонкі пасма, схильні до випадіння. Хімічний склад косметичного засобу може тільки погіршити ситуацію. Краще в такому разі зайнятися його лікуванням і шукати всі можливі способи домогтися його природної краси.Кажуть, що людині найбільше підходить той колір волосся, з яким вона народилася. Так це чи ні, кожен сам для себе може зробити висновок. Однак краса не завжди полягає в кольорі або відтінку. Краса - це запорука здоров'я, а отже, волосся насамперед має бути здоровим, міцним і чарівним.



