Що шкідливіше лак чи гель-лак

Що шкідливіше лак чи гель-лак
Красота і косметологія

Кожна з жінок, починаючи з дівочого віку, хоче бути красивою та доглянутою. Це стосується не тільки макіяжу, акуратної зачіски, а й красивого манікюру. Доглянуті ручки з яскравим або стриманим манікюром будуть радувати будь-яку дівчину. Одним із давно відомих способів декоративного покриття нігтів є фарбування їх лаком. Але індустрія не стоїть на місці, і кілька років тому було винайдено нове більш стійке сучасне покриття, назване гелем-лаком. У чому їхня відмінність і наскільки вони шкідливі для нігтьової пластини варто розглянути далі.

Що таке гель-лак, у чому його відмінність від звичайного лаку

Лак для нігтів відомий жінкам уже кілька десятиліть і користується широким попитом. Величезна палітра, представлена в продажу, має різноманіття відтінків, з різними ефектами, наприклад, хамелеона, термоградієнта тощо. Звичайний лак для нігтів зручний простотою свого нанесення. Цей процес доступний кожній дівчині, варто лише акуратно нанести його на нігтик і почекати кілька хвилин до повного висихання. Недоліком є лише недовгий термін носіння - від 3 до 7 днів. У разі активної взаємодії з водою або агресивними речовинами може почати відколюватися вже через 1-2 дні. Зняти його можна за допомогою спеціальної рідини.

Суттєву відмінність має гель-лак. Багато хто називає його шелаком. Він отримав широку популярність завдяки своїм позитивним властивостям.  Створений на основі гелю для нарощування та кольорового лаку, шелак має значні переваги у збільшенні терміну носіння. Це покриття має більш густу консистенцію, завдяки чому може вирівнювати поверхню нігтя. Термін носіння становить 2-4 тижні. Але нанесення його потребуватиме наявності спеціальної апаратури (УФ або LED лампи), рідин, без яких шелак неможливо буде нанести і носити надалі.

Після нанесення гель-лаку

Шкода від впливу лаку

Лаки для нігтів складаються з безлічі хімічних сполук. Вплив деяких складових у них може вкрай негативно позначитися на здоров'ї людини. Купуючи цей товар, уважно вивчіть його склад. Які компоненти найбільш небезпечні?

  • Формальдегід - виконує роль консерванту, що відповідає за збереження продукту. Він вкрай небезпечний при зіткненні зі шкірою, може викликати сильну алергію, розвиток дерматиту. В особливо складних алергічних ситуаціях можуть бути судоми і затримка дихання. Багато виробників приховують додавання цього компонента.
  • Толуол - дуже токсична речовина, вдихання парів якої може спричинити головний біль, запаморочення і нудоту. У деяких випадках може викликати алергічну реакцію та опіки.
  • Дибутилфталат - відповідає за те, щоб лак якомога довше не розтріскувався. Він чинить негативний вплив на репродуктивну функцію, порушує роботу ендокринної системи і може призвести навіть до безпліддя.

За формою негативного впливу лаку на здоров'я можна виділити:

  • Виникнення алергічних реакцій.
  • Поява хімічних опіків.
  • Інтоксикація токсичними речовинами.
  • Вплив на роботу ендокринної, серцево-судинної систем.
  • Витончення і ламкість нігтів.
  • Поява жовтого відтінку у нігтьових пластин

Лак для нігтів

Шкода від впливу гелю-лаку

Незважаючи на явні переваги гелю-лаку, він має низку недоліків, про які неможливо не згадати:

  • Складний хімічний склад, що включає токсичні сполуки, здатний викликати алергію і розвиток хвороб внутрішніх органів, наприклад ниркову недостатність.
  • Щільне покриття обмежує доступ кисню до поверхні нігтів, що негативно позначається на здоров'ї нігтьових пластин.
  • Зняття верхнього захисного шару нігтя, позбавляє його природного імунітету і дає змогу глибокому проникненню шкідливих речовин.
  • Неправильне зняття покриття може призвести до серйозних пошкоджень нігтів і навіть до їхнього викривлення.
  • Довге носіння гелю-лаку призводить до сухості, ламкості та появи тріщин.
  • Сушка в УФ лампі спричиняє передчасне старіння шкіри рук.
  • Тривале носіння покриття та його відшарування може спричинити ріст хвороботворних грибків, що пошкоджують нігтьову пластину.
  • Використання праймера для більш тривалої експлуатації гелю-лаку руйнує структуру нігтя, кислотами, що входять до її складу.
  • Часте вдихання отруйних парів може призвести до захворювання легенів і навіть розвитку онкології

Вибираючи декоративний засіб для манікюру, необхідно ретельно вивчати його склад. Якщо на етикетці складу присутній напис Free, це означає відсутність токсичних речовин у ньому. Вироби з таким написом не обов'язково дорого коштують, є екземпляри і середньої цінової категорії, наприклад шелак фірми CND або Kodi.

Використання гель-лаку

Підбиття підсумків про найбільшу шкідливість складів

Порівнюючи вплив на нігтьову пластину звичайного лаку і гелю-лаку, можна дійти висновку, що гель-лак набагато шкідливіший. Обидва склади містять у собі шкідливі хімічні сполуки, які здатні спровокувати появу різних захворювань. До вибору будь-якого покриття варто підходити дуже ретельно, детально вивчаючи його склад.

Перевагу варто віддати засобам, що не містять токсичних складових. Незважаючи на явні позитивні якості гелю-лаку - тривале носіння, вирівнювання пластини, глянцевий блиск, його негативний вплив на нігті лякає багатьох. Повне запечатування нігтьової поверхні, відсутність доступу повітря тривалий час, послаблює нігті.

Крім того, неакуратне зняття декоративного покриття або глибокий пропил під час апаратного манікюру потребуватиме довгого відновлення здоров'я нігтів. Різні склади, необхідні в процесі нанесення шелаку, також руйнівно впливають, висушуючи і розшаровуючи нігтьові пластини. Зняття звичайного лаку можливе розчинами без ацетону, ситуація з гелем-лаком інша. Тут знадобиться використовувати агресивний хімічний засіб, здатний розчинити покриття. Дія такої рідини не пройде непомітно для стану нігтів. А зняття за допомогою спилювання сильно пошкоджує поверхню самої пластини.

Безумовно, шкідливий вплив приносить будь-яке покриття, але отримати гарний акуратний манікюр без яскравого дизайну неможливо. Тому для зниження негативного впливу слід обирати безпечні засоби та періодично давати відпочивати своїм нігтиками, покриваючи їх спеціальними лікувальними сумішами, які можна придбати у звичайній аптеці.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Інфрачервоний масажер: що це, користь і шкода Інфрачервоний масажер: що це, користь і шкода
Інфрачервоне випромінювання широко використовується в медицині. Лампи з такою електромагнітною дією впроваджуються в...
20.03.25
0
0
Черемша: користь і шкода для здоров'я Черемша: користь і шкода для здоров'я
Черемша - трав'яниста рослина, що на вигляд нагадує цибулю. Вона і належить до роду цибулевих. У Росії та деяких...
20.03.25
1
0
Аспартам: користь і шкода добавки Аспартам: користь і шкода добавки
Часто люди, які сидять на будь-якій дієті, щоб не набирати калорій, використовують у їжу цукрозамінники. Однією з...
20.03.25
0
0
Урбеч, його користь і чим може бути шкідливий Урбеч, його користь і чим може бути шкідливий
Магазинні солодощі та десертні пасти не вирізняються корисністю - вони містять різні консерванти, підсилювачі смаку,...
20.03.25
0
0