Що корисніше і шкідливіше віскі чи коньяк

Що корисніше і шкідливіше віскі чи коньяк
Вода та напої

Віскі та коньяк хорошої якості вельми затребувані. В Україні вони вже давно замінили звичну горілку на всіляких святах і банкетах. Вишукані форми пляшок, витримка і аромат не залишають байдужими найвимогливіших гурманів.

Кілька десятків років тому про віскі можна було почути із зарубіжних фільмів, а коньяк асоціювався з багатіями. Але зараз вибір алкоголю настільки великий, що навряд чи вдасться запам'ятати всі назви з першого разу. Найпопулярнішими напоями, які найчастіше обирає споживач, є віскі та коньяк. Знаючи про особливості кожного з них, можна зробити висновок, якої шкоди і користі вони можуть завдати людині, і чи варто їх вживати.

Загальна інформація про віскі та коньяк

Вживання благородного алкоголю не скасовує ранковий головний біль, якщо робити це у великих кількостях. Кожен із розглянутих об'єктів має різний склад і метод виготовлення. Віскі - це міцний напій, вміст спирту в якому варіюється від 32 до 50 %.

Виготовляється із зернових культур, з використанням процесу додавання, бродіння і довгого витримування в дубових бочках. Колір віскі може бути різного відтінку, починаючи від світло-жовтого, закінчуючи темно-коричневим. Найбільш традиційними країнами для виробництва цього алкоголю вважаються Ірландія і Шотландія. Коньяк є різновидом бренді і теж не менш міцний. Виробляється він зі спиртів виноградного бродіння, використовуючи певні сорти винограду.

Сам процес виготовлення досить складний і витратний, тому і вартість однієї пляшки набагато вища, ніж у віскі. У кожного напою є маса шанувальників, але якщо їх порівнювати, то кожен по-своєму шкідливий і, можливо, корисний якоюсь мірою.

Шкода і можлива користь віскі

Віскі - це модний напій, і улюбленець молоді, що випиває. Тільки вживаючи його, було б непогано володіти інформацією не тільки про його користь, а й про шкідливі властивості.

  1. Основна шкода цього напою ґрунтується на його регулярному вживанні. Як показала практика, елітний напій здатний викликати сильну залежність, незважаючи на болісні похмільні синдроми.
  2. Висока концентрація олій, що знаходяться у віскі, значно загальмовує процес виведення розпадів алкоголю з організму. Це збільшує час похмілля, не дозволяючи вчасно впровадитися у звичну колію.
  3. Такий алкоголь завдає сильної шкоди травному тракту, порушуючи мікрофлору і викликаючи розвиток дисбактеріозу. А після першого келиха може не на жарт розігратися апетит.
  4. Олії, що містяться у віскі, мають і корисну функцію: вони захищають печінку від згубного впливу етанолу, чого не скажеш про коньяк.
  5. Напій у малих дозах корисний людям, хворим на цукровий діабет. У ньому абсолютно відсутня сахароза і глюкоза, тому сміливо можна для підвищення апетиту за вечерею вживати 50 гр.
  6. Віскі добре впливає на мозок, покращує процес мислення та швидкість засвоєння інформації. Саме тому багато начальників іноді дозволяють собі таку похибку на роботі для прийняття серйозних рішень.
  7. Цей вид алкоголю корисно вживати при варикозному розширенні вен, схильності до утворення тромбів і підвищеній густоті крові. Він також добре виводить холестерин.

Шкода та можлива користь коньяку

Шляхетний алкоголь у вигляді коньяку прийнято не тільки ставити на святковий стіл, а й лікуватися ним. Чи справді він має такі корисні характеристики, чи все ж таки завдає якоїсь шкоди організму?

  1. З одного боку коньяк є найкращим засобом від стресів. Але водночас суміш спиртових фракцій, що містяться в ньому, дуже згубно впливає на мозок, сповільнюючи мислення.
  2. А ось для серцево-судинної системи таке спиртне в мінімальній дозі може принести користь. Але тільки в даному випадку він повинен бути високої якості з витримкою не менше 5 років. На жаль такої користі організм не може отримати від віскі.
  3. З організму коньяк виводиться швидше, ніж інші міцні напої. Це скорочує період похмільного синдрому і дає змогу людині якомога швидше сісти за кермо, або приступити до роботи, що вимагає високої концентрації уваги.
  4. На шлунково-кишковий тракт цей вид алкоголю завдає такого ж серйозного удару, як і інші міцні напої. Відповідно, це погано позначається на імунній системі.
  5. У малих дозах коньяк здатний приносити людині оздоровчий ефект, розширюючи судини. Кров починає вільно циркулювати в організмі, тиск падає. Але саме на мінімальній дозі варто зупинитися, щоб отримати значну користь.
  6. На відміну від інших міцних алкогольних напоїв, коньяк значно калорійніший, а це впливає не лише на масу тіла, а й на підшлункову залозу, яка не лише подразнена, а й отримує додаткове навантаження.

Коньяк

Що з цих алкогольних напоїв шкідливіше, і чи варто їх вживати

Багато хто вважає, що коньяк корисніший за віскі. Але, як з'ясувалося, тільки в певних випадках, і торкаючись певних систем організму. Кожен із цих напоїв має свої позитивні та негативні якості. Необхідно тільки зрозуміти слабкі сторони здоров'я, вибрати те, що зможе піти на користь, і захистити себе від того варіанту, який може все погіршити... Тільки варто пам'ятати, що від будь-якого алкоголю у великих кількостях не варто чекати нічого хорошого.

Від віскі, дійсно, важче похмілля, і на серце навантаження більше, ніж від коньяку. Але, знаючи про правильні дози, його можна вживати діабетикам і людям, схильним страждати від надлишку холестерину в крові. А також навантаження на печінку від коньяку значно менше, завдяки оліям, що містяться в ньому. Не варто пити віскі людям, чиє серце іноді дає збій.

На користь коньяку можна зробити вибір тим, хто відчуває стрес і страждає від спазму судин. Але варто пам'ятати, що цей напій здатний розслабити не тільки розум, а й чітке мислення. Не рекомендується вживати спиртне тим, хто часто скаржиться на дисбактеріоз кишківника і дискомфорт у шлунку. Це може тільки погіршити ситуацію. Бажано взяти на замітку, що будь-який міцний спиртний напій у поєднанні з льодом знижує свої агресивні властивості, зменшуючи концентрацію етанолу і навіть скорочуючи ступінь сп'яніння.

Міцні елітні алкогольні напої були створені в культурних країнах Європи і зовсім не призначені для безконтрольного пияцтва. Якщо людина здорова і вміє вчасно зупинитися, то їй залишається тільки вибирати те, що до душі та до смаку. Хоча варто зазначити, що, звісно, краще не пити, ніж пити в будь-якому разі, безпечних доз алкоголю не буває!

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Айран чи тан - що корисніше? Айран чи тан - що корисніше?
Кисломолочні напої зі Сходу активно стають дедалі популярнішими. Все тому, що вони не тільки смачні, а й містять у собі...
04.02.25
1
0
Що корисніше яловичина чи телятина? Що корисніше яловичина чи телятина?
Людям із різними захворюваннями, патологіями важливо знати, що корисніше яловичина чи телятина. У цьому випадку їм...
04.02.25
1
0
Що корисніше їсти кріп або петрушку? Що корисніше їсти кріп або петрушку?
Свіжа зелень стала дуже ходовим товаром на ринках Росії. Вона набула популярності завдяки своїм корисним властивостям,...
04.02.25
0
0
Боржомі - користь і шкода Боржомі - користь і шкода
Грузинський курорт Боржомі знаменитий своєю мінеральною водою, яка носить таку ж назву. Вода Боржомі оздоровлює...
04.02.25
0
0