Користь і можлива шкода кокосової води

Користь і можлива шкода кокосової води
Вода та напої

Кокосова вода - це рідка витяжка із зелених кокосів. Ці дерева ростуть у Бразилії, Малайзії, Таїланді та в низці інших країн. У складі кокосової води містяться різні мінерали, вітаміни, амінокислоти й антиоксиданти, що роблять цей напій досить поживним і корисним.

Загальні відомості

Кокосову воду також нерідко називають «водою життя». Цей продукт абсолютно натуральний, сповнений необхідних для людського організму корисних мікроелементів, вітамінів і солей. Зокрема кокосова рідина містить у своєму складі фосфор, кальцій і магній, а також величезні запаси вітамінів групи В і C. Напій є чудовою альтернативою для людей, які страждають на непереносимість лактози, тим більше для новонароджених.

Вода кокосова

Рідина кокоса має також лауринову кислоту, речовину, яка міститься в материнському молоці, і водночас із низьким вмістом жиру та є набагато поживнішою, на відміну від звичайного молока. Кокосова рідина - це натуральний енергетичний продукт, який ідеально підходить для спортсменів, оскільки має стимулюючу дію на організм, заповнюючи дефіцит електролітів, спричинений надмірними фізичними навантаженнями.

Користь і показання до застосування

Основні показання до використання цього напою:

  • Є детокс-напоєм. Кокосова рідина виводить з організму токсичні речовини, важкі метали і шлаки.
  • Покращує циркуляцію крові, виводить з організму «поганий» холестерин, є профілактичним засобом появи атеросклеротичних бляшок, очищає кров, використовується для запобігання інсульту і розвитку Альцгеймера. При цьому вона нормалізує кров'яний тиск, тому її найчастіше радять вживати гіпертонікам.
  • Це натуральний ізотонік. Напій дає змогу відновитися організму після навантажень і втамувати спрагу. При цьому кокосова вода є лідером за швидкістю нормалізації в організмі водного балансу.
  • Зміцнює імунну систему, а під час застудних захворювань використовується як антибактеріальний і жарознижувальний препарат. Рідина дає змогу організму швидше відновитися після важких хвороб і хірургічних втручань. Вона допомагає відновити пошкоджені тканини і сприятливо діє на зрощення кісток.
  • Ефективна в боротьбі зі старінням шкіри. Напій допомагає позбутися передчасного старіння шкірного покриву обличчя і покращує його стан. Завдяки цитокінінам і натуральним гормонам, що знаходяться у складі, які регулюють розвиток клітин, обличчя стає більш пружним і сяючим.
  • Завдяки натуральному сечогінному складу вода очищає організм від токсинів і використовується з метою профілактики захворювань сечових шляхів. А підвищений вміст калію допомагає розчиняти в нирках певні види каменів, виводячи їх з організму.
  • У напої міститься багато калію: на 350 г цієї рідини припадає близько 630 мг цієї речовини. За рахунок цього вода позитивно впливає на серцево-судинну систему, відновлює артеріальний тиск і покращує метаболізм.
  • Рідина прискорює обмінні процеси, що є дуже важливим для тих людей, хто вирішив скинути зайву вагу.
  • Є дієтичним напоєм. У складі цієї рідини немає глютену і жирів, що важливо для любителів жорстких дієт. Також калорійність води становить не більше 19 Ккал на 100 г, це, природно, вище, на відміну від звичайної води, але значно нижче будь-якого іншого ізотоніка.
  • У складі рідини міститься лауринова кислота, що допомагає боротися з інфекціями шлунково-кишкового тракту та відновлює роботу кишківника.
  • Нормалізує вміст цукру в крові та відновлює роботу щитовидки. Також під час постійного споживання напою зменшується ризик появи судом, психічних хвороб і патологій нирок.
  • Зменшує апетит. Смак і запах напою відбивають бажання до солодких продуктів. Тому кокосова вода ідеально підходить для тих, хто худне.

Свіжа вода

Можлива шкода і протипоказання

У регулярного вживання будь-яких продуктів існують певні протипоказання. Кокосова вода не є винятком. Напій може завдати шкоди організму у таких людей:

  • З ослабленою травною системою (основні ознаки: порушення роботи шлунка, здуття живота)
  • З алергічною реакцією на кокоси.
  • З підвищеним вмістом калію в крові (можливо за деяких хвороб).
  • З порушенням роботи нирок (вживання дозволено лише після консультації з фахівцем).

Забороняється вживання кокосової води перед хірургічним втручанням. У разі регулярного вживання потрібно завершити прийом не менше ніж за 10 днів до операції. Інакше ймовірні проблеми з кров'яним тиском після госпіталізації.

На новонароджених, вагітних жінок і під час лактації це протипоказання не поширюється. Лікарям невідомі побічні явища, які б заподіяли шкоду комусь із зазначених груп людей.

Вода кокосова

Вживання та дозування

Напій бажано вживати прохолодним і свіжим - через соломинку зі свіжого кокоса або зі спеціальної тари, і це найчастіший спосіб прийому кокосової води. Але допускається її додавання і в різні страви. Так, наприклад, у низці країн з неї готують супи і карі, додають у чай, смузі та інші напої.

Але лікувальні властивості під час нагрівання знижуються, тому якщо потрібно вживати воду для користі організму, то найкраще її пити в чистому вигляді і без термообробки.

Рекомендованою дозою прийому кокосової води є 550-650 мл щодня. Це дасть змогу збагатити організм корисними мікроелементами, нормалізувати водно-соляний баланс, відновити сили і не допустити безліч хвороб. Дозування можна підвищити лише в разі активних занять спортом або при дотриманні кокосової дієти.

Висновок

Природно, вищесказане зовсім не означає, що кокосова вода є панацеєю від усіх захворювань. Безумовно, вона не замінить кваліфіковану лікарську допомогу та сучасні медикаментозні засоби. Але може бути чудовим доповненням під час проведення лікувальних процедур.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Калина чи журавлина - що корисніше вживати? Калина чи журавлина - що корисніше вживати?
Осінь - це час збору врожаю, дозрівання багатьох овочів, ягід і фруктів. Вважається, що пізні плоди, що встигають у...
04.04.25
0
0
Що корисніше їсти сир чи кефір Що корисніше їсти сир чи кефір
Користь молочних продуктів, зокрема кефіру і сиру, відома людству ще з давніх часів. Вони мають масу корисних...
04.04.25
0
0
Квітковий пилок: користь і можлива шкода Квітковий пилок: користь і можлива шкода
Кожен із нас хоч раз у житті куштував квітковий пилок у вигляді готового продукту - меду. Вона стала для нас продуктом...
03.04.25
1
0
Що корисніше для здоров'я булгур чи полба Що корисніше для здоров'я булгур чи полба
Булгур і полба - натуральні продукти органічного походження - поступово повертаються із забуття, як продукти, що...
03.04.25
0
0