Ходьба босоніж - користь і можлива шкода

Використовуючи всі блага суспільства, більша частина жителів Планети втратила зв'язок із Матір'ю Землею. Ніжачись у м'якому та зручному взутті, люди бояться вийти з цієї зони комфорту, щоб доторкнутися ступнями до цілющої природної сили. Далі розглянуто питання, які часто турбують тих, хто готовий роззутися і пройтися босоніж: чого ж більше - користі чи шкоди - у такій практиці ходіння.
Ходити босоніж дитина починає буквально з перших кроків у житті. Лікарі рекомендують навчати малюків саме таким чином - босоніж, у цьому разі маленький чоловічок починає використовувати зв'язки, сухожилля, кісточки, м'язи правильно, як це задумано природою.
Дорослішаючи, люди все рідше відчувають задоволення від ходьби без взуття. То чи потрібно насправді дозволяти собі піші прогулянки босоніж? Про все по-порядку.
Переваги ходьби без взуття
Переваги ходьби без взуття можна описати так:
- Виробники, покращуючи взуття за допомогою амортизаторів, підтримувальних елементів, не замислюються про те, що, полегшуючи в такий спосіб ходьбу, вони забирають у людського організму вміння амортизувати й підтримувати тіло під час руху. Деякі групи м'язів не задіюються при цьому повною мірою, стають слабкими. Ходьба без взуття повертає втрачені функції ніг.
- Взуття несе такі неприємності, як врослі нігті, сухі та мокрі мозолі. Без взуття ноги розслабляються, багато проблем зникають.
- У взутті створюється температура вища, ніж у навколишньому середовищі, утворюється «парниковий ефект». Пересування по землі без взуття загартовує організм, дає можливість шкірі повноцінно дихати.
- Мотивацією до ходьби без взуття можуть стати позитивні зміни, які починають протікати в організмі:
- Така ходьба нормалізує сон краще, ніж снодійні.
- Підвищується кількість антиоксидантів.
- Знижуються запальні процеси в тілі.
- Зміцнюються м'язи щиколоток, стоп, оздоровлюються суглоби, сухожилля.
- З'являється сила в ногах, вони стають більш гнучкими, здатними до широкого діапазону рухів, знижується небезпека травм.
- Посилюється приплив крові до ніг, кінцівки розігріваються, знижується ризик варикозу, зникають проблеми з судинами, серцем.
- Усувається біль у спині, колінах.
- Зникають ортопедичні проблеми.
- Знижується стрес, ризик гормональних збоїв, полегшуються критичні дні та менопауза у жінок.
- Знижується і нормалізується вага.
- При зіткненні із землею відбувається процес «заземлення». Поліпшується циркуляція життєвої енергії, що веде до підвищення захисних сил організму. Стопи - це те місце, де розміщуються багато рефлекторних зон. Кожна з них відповідає за правильну, якісну роботу різних органів. Ступаючи на землю босоніж, людина активізує ці зони, відповідно й органи, з ними пов'язані, що веде до оздоровлення організму.
- Таке захоплення не вимагає матеріальних витрат - не потрібно купувати спеціальне спорядження.
Небезпеки під час ходьби без взуття та можлива шкода
Небезпеки ходьби без взуття полягають у такому:
- Непідготовлені ноги можуть бути травмовані. Щоб уникнути травм, потрібно тренувати механіку ходьби, щоб мати силу в м'язах, вправність, вміти правильно тримати стопу.
- Перші кроки зазвичай викликають біль і неприємні відчуття на шкірі стопи. Це мине, щойно ноги звикнуть до щоденних дотиків із землею, гілочками, камінчиками. Шкіра стане більш витривалою.
- У перший час можуть мерзнути шкірні покриви. Із часом це минеться, організм загартується. Щоб практика була більш комфортною, краще почати її в теплу пору року.
- На стежках часто зустрічається скло, різні гострі предмети, які можуть завдати шкоди здоров'ю. Щоб уникнути порізів, забоїв, необхідно обирати «правильні» місця для ходьби, які утримують у порядку і де немає сміття.
- Особливу небезпеку становлять такі прогулянки босоніж для діабетиків. Річ у тім, що рани, які виникають у таких хворих на нижніх кінцівках, дуже складно загоюються.
- Якщо є проблеми із судинами, зв'язками, м'язами, суглобами - необхідна консультація лікаря. Самолікування ходьбою може бути небезпечним.
Нескладні правила для початківців
Починаючи практику ходьби, дотримуйтесь таких правил:
- Оскільки більшу частину життя люди проводять у взутті, то не слід різко починати ходити без нього. Необхідно дотримуватися міри. Не потрібно намагатися відразу пройти багато і швидко. Починати потрібно з 15-20 хв повільної ходьби, збільшуючи з часом швидкість і тривалість. Необхідно бути уважними до того, як ставиться нога, чи не підвертається вона під час руху.
- Починати бажано з вправ у приміщенні. Потрібно навчитися рівномірно розподіляти зусилля на стопу, правильно ставити ногу, тренувати перебування в балансі. Добре поробити вправи, в яких потрібно стояти на одній нозі або на двох ногах переносити навантаження з п'ят на носки і назад. Для тренування добре підходять заняття йогою, пілатесом, бойовими мистецтвами. Можна прибрати подалі кімнатні капці.
- Надалі найкраще використовувати дернові території, піщані, трав'янисті. Дуже гарне тренування - ходіння по воді. Не важливо, що це буде - море, річка, озеро або маленький струмочок. Галька слугує природним масажером шкіри стопи.
- Не можна допускати ходьбу через зусилля. Якщо болять п'яти під час ходьби або після неї, то слід повернутися до занять у залі, через деякий час знову повторити спробу на вулиці.
- Якщо є незагоєні ранки на ногах, то ходити без взуття не припустимо.
- Не забувайте, що після таких прогулянок необхідно ретельно вимити ноги, перевірити, чи не з'явилися ранки і вчасно їх обробити.
- Багато хто після ходьби починає бігати без взуття. Здорово грати босоніж у рухливі ігри на повітрі або навіть танцювати. Підготовлені продовжують таку практику з ранньої весни і до пізньої осені.
Отже, «за» звісно ж більше, ніж проти. Тому, використовуйте будь-яку можливість контакту із землею. Приймайте з вдячністю таку прекрасну можливість, як ходіння босоніж. Будьте здорові!



