Яка процедура шкідливіша солярій або автозагар

Реальний і віртуальний світи диктують свої еталони краси. Це не тільки модельна зовнішність, а й красива засмагла шкіра. Дівчина з рівною, красивою засмагою візуально оцінюється як успішна. А відпочивати двічі на рік на березі моря є можливість далеко не у всіх. Тому для сучасної дівчини є кілька можливостей отримати засмагу. Найбільш доступними є солярій та автозасмага.
Солярій і його користь
Отже, солярій - це електрична установка, в якій, під дією ультрафіолетових ламп, шкіра темніє. По суті такий самий механізм засмаги і під дією сонячних променів, тільки більшої потужності. Солярії дуже затребувані, тому що культ красивого і засмаглого тіла набирає популярності, як серед жінок, так і серед чоловіків. Їх можна знайти не тільки в салонах краси та оздоровчих комплексах, а й у фітнес-центрах, лазнях, тощо.
У солярію є такі позитивні сторони:
- Отримання засмаги за короткий час. За невеликі гроші і короткий час усі охочі отримують бажаний результат.
- Вчені довели, що ультрафіолет сприяє виробленню в організмі ендорфінів, гормонів радості. Таким чином, солярій робить людей щасливішими.
- Під дією ультрафіолету в клітинах шкіри виробляється вітамін Д3. В організмі він не утворюється, і має надходити ззовні. Доведено, що цей вітамін побічно впливає на весь організм. Велика її роль у засвоєнні та зв'язуванні кальцію. Кальцій - це здоров'я зубів, кісток, нервової системи.
- Ультрафіолет покращує якість шкіри. Дрібні запалення підсушуються. Прищі та вугрі стають менш вираженими через те, що ультрафіолет вбиває деякі види бактерій. Він допомагає під час лікування таких дерматологічних захворювань, як псоріаз, екзема, дерматити.
Трохи про автозасмагу
Автозасмага - це засмага, отримана після нанесення на шкіру косметичних засобів. У магазинах вибір таких засобів величезний. Це можуть бути креми, олії, тощо.
Основна діюча речовина більшості косметичних засобів для засмаги - дигідроксіацетон. Ця речовина взаємодіє з поверхневими шарами шкіри, забарвлює її в коричневий, бронзовий і подібні відтінки залежно від початкового кольору. Обираючи засіб, слід зважати на кількість активної речовини, бо що більше її, то насиченіший відтінок можна отримати.
У автозасмаги є велика перевага перед солярієм у тому, що засмага відбувається без участі ультрафіолету, і всіх його негативних наслідків. Ще до плюсів можна віднести простоту використання.
Небезпеки відвідування солярію
Так, у солярію є невелика кількість плюсів. Але куди більше негативних сторін, а часом навіть небезпек для шкіри й організму загалом:
- Фотостаріння. Під впливом ультрафіолету пошкоджуються волокна колагену й еластину, тому шкіра швидше старіє, втрачає свою пружність і гладкість.
- Опіки шкіри різного ступеня тяжкості.
- Розвиток куперозу. Купероз - це розширення підшкірних капілярів, які утворюють судинну сітку на шкірі, частіше на носі та щоках. Важко піддається лікуванню.
- Велика кількість ультрафіолету підвищує ризик розвитку раку шкіри, через утворення вільних радикалів і травмувальної дії променів. Особливо це стосується людей з родимими плямами і невусами. Вони можуть із доброякісних утворень переродитися в злоякісні.
- Поява пігментації на шкірі. УФ-промені сприяють виробленню меланіну. За частого користування солярієм, пігмент у шкірі не встигає відновлюватися і відбувається підвищене його вироблення на окремих ділянках шкіри. Так само до пігментації може призвести вживання деяких лікарських засобів, у комплексі із засмагою.
- Погіршення зору. Ультрафіолет, проникаючи через шкіру повік, може викликати порушення зору, аж до катаракти.
- Вплив на залози внутрішньої секреції. УФ-промені у великих кількостях можуть викликати гормональні збої, пухлини.
- Неякісні лампи. Часом власники вирішують заощадити і не міняють лампи вчасно. Світло простроченої лампи небезпечне, оскільки його потужність уже не відповідає заявленій у документах.
- Відсутність обробки солярію після кожного клієнта, погана обробка. Через це можна заразитися захворюваннями, чиї збудники стійкі до ультрафіолету (грибок, вірус герпесу, вірус папіломи людини тощо).).
- Вагітним і жінкам, які годують грудьми, солярій протипоказаний.
- Від відвідування солярію слід утриматися людям із захворюваннями серця, шкіри, щитоподібної залози, печінки, нирок, гінекологічними захворюваннями, великими невусами та родимими плямами.
- У рідкісних випадках може розвинутися залежність від солярію. Таких людей називають таноректиками. Залежність від засмаги порівнюють із героїновою, т.к. важко піддається лікуванню.
Шкода застосування автозасмаги
Такі на вигляд нешкідливі косметичні засоби можуть завдати істотної шкоди:
- Неякісні засоби. На полицях магазинів категорії мас-маркет можна знайти велику кількість засобів для автозасмаги. Це спреї, креми, олії, суспензії. Але серед них багато неякісного товару, не сертифікованого, іноді з вичерпаними термінами придатності. Їх небезпечно застосовувати.
- Більш агресивна дія ультрафіолету на темну шкіру. Така шкіра більше притягує сонячні промені. І є можливість обгоріти швидше, ніж без автозасмаги.
- Зневоднення шкіри. При частому нанесенні автозасмаги шкіра може почати сохнути, з неї йде волога. Це відбувається через вміст спирту в більшості таких засобів.
- Алергічні реакції. У людей із чутливою шкірою можуть розвинутися алергічні реакції. Часто у вигляді дерматитів.
- Поява висипань. Засоби для автозасмаги з густою консистенцією можуть спричиняти утворення прищів, бо закупорюють пори.
- Заборонено використовувати під час вагітності та годування груддю, оскільки деякі компоненти можуть надходити в кров. І невідомо, як у подальшому вони вплинуть на розвиток плода і лактацію.
Що ж вибрати
З усього вищесказаного можна зробити висновок, що безпечніше використання автозасмаги. Солярій краще обходити стороною. Оскільки ризики негативних наслідків у цьому випадку перевищують можливу користь. А можливості захворіти на рак шкіри, за деякими дослідженнями, сягають 20%. В Америці та деяких країнах Європи солярій протипоказаний для людей, які не досягли 18-річного віку. У країнах СНД таких обмежень немає.
Якщо людина вирішила купити автозасмагу, бажано скористатися такими рекомендаціями:
- Вибирати засоби з spf-фільтрами.
- Не купувати засоби в переходах, на ринках тощо.п.
- Перевіряти сертифікати відповідності засобів.
- Перевіряти терміни придатності.
- Уважно вивчати склад засобів, перевіряти шкіру на алергічну реакцію, перш ніж наносити на все тіло.
А якщо вибір припав на солярій, то необхідно:
- Купити спеціальний крем для засмаги, призначений саме для солярію. Звичайні креми не підходять.
- Використовувати спеціальні окуляри для солярію.
- Час першого сеансу не має перевищувати 2 хвилин.
Висновок
Незважаючи на те, що диктує Захід, у країн Сходу інші стандарти краси. Для них білосніжна, порцелянова шкіра - це межа мрій кожної жінки.
Кожна людина унікальна, і в кожної своя краса. Головне, що повинна мати шкіра - це здоров'я, і не має значення, із засмагою чи без неї.



