Користь і шкода чаю з м'ятою для організму людини

Чай вважається найдавнішим напоєм на нашій землі. Раніше його використовували тільки як розслаблювальний і заспокійливий засіб. Нині створено різні смаки, які люди п'ють із задоволенням щодня. Найкращі - це зроблені на основі трав і листя рослин. Одним із таких вважається чай із м'ятою.
Що це таке
М'ятний чай - це чудовий напій, який має розслаблювальний ефект. Його наявність має бути у кожної людини, оскільки це відмінний засіб проти стресу. У разі занепаду життєвих сил і нервового напруження без цього чаю просто не обійтися. Її смак насичений і ніжний.
Рослина містить у собі різні вітаміни та речовини, корисні для нашого організму. Вона є повністю натуральним продуктом і, точно, буде величезним плюсом для травної системи людини.
Користь напою
- Чай із м'ятою носить у собі величезну кількість користі. Тому, напій надає нескромну допомогу, коли з'являється застуда. У листі міститься величезна кількість ментолу. Він допомагає полегшити дихання, при нежиті очистити носові порожнини.
- Також завдяки ментолу чай має такий свіжий аромат і незвичайний смак. Напій добре вживати влітку, у спекотну погоду, оскільки він має охолоджувальний ефект.
- Ще однією особливістю є заспокійлива здатність. У випадках, коли нервова система не витримує добре буде випити такий чай. М'ята - чудовий засіб для запобігання втоми, вона допоможе в разі стресу і поверне до нормального стану.
- Напій має протизапальну дію, за допомогою якої прибираються шлунково-кишкові спазми. Ще він вважається натуральним спазмолітиком.
- Мігрень, нудота, гіпертонія - це все можна усунути завдяки м'ятному напою, він справляється навіть із такими недугами.
- Люди з постійним безсонням будуть шалено щасливі після того, як спробують. Їхні проблеми зі сном зникнуть, і вони будуть солодко спати.
- Жіночому здоров'ю напій вкрай необхідний. У багатьох дівчат під час менструального циклу бувають часті перепади настрою і болі в нижній ділянці живота, напій допоможе з цим впоратися. Завдяки тому, що м'ята сприяє виробництву гормонів, таким чином можна зробити стабільнішим гормональний фон.
- Під час вагітності також можна його пити, він здатний боротися з токсикозом. Але не варто зловживати. Вистачить одного кухлика на день.
- Якщо турбують зубні болі, то чай відмінно врятує, слід просто полоскати рот із регулярною періодичністю. Такий спосіб запобіжить стоматиту, що починається, і позбавить від болю в зубах.
Шкода напою
Хоч м'ята і вважається даром природи, містить у собі величезну кількість корисних вітамінів і мінералів, на жаль, у неї є деякі недоліки, які, зі свого боку, можуть завдати шкоди організму людини:
- Категорично протипоказаний напій людям, які страждають через низький тиск. Через його заспокійливу дію є ризик зниження артеріального тиску.
- На пізніх стадіях вагітності та під час годування груддю краще не пити такий чай, а якщо сильно хочеться, то краще проконсультуватися з лікарем.
- Людям, які страждають на алергію на ментол, також доведеться відмовитися від цього напою.
- Слід бути уважним при вживанні цього чаю дітьми. Не слід заварювати дітям до 5 років.
- Чоловікам слід бути обережними під час вживання напою. Оскільки заспокійлива дія припадає не тільки на нервову систему, а повністю на весь організм. Імпотенції, звичайно ж, не буде, але ось зменшити лібідо зможе.
- Люди, у яких спостерігається венозне розширення вен, також повинні утриматися від м'ятного чаю.
Як приготувати м'ятний чай
У приготуванні такого чаю немає нічого складного. Це не займе багато часу, а підсумок буде тільки радувати. Щоб зробити класичний м'ятний чай потрібно: м'ята (бажано свіжа), 250 мл окропу. Залити окропом і дати настоятися, приблизно 10 хвилин. Цього вистачить, щоб м'ятні листочки передали свій смак і аромат. Пити краще остиглим.
М'яту можна додавати в зелений, чорний чай, а також у різні трави.
Рецепт зеленого чаю з м'ятою
Для приготування знадобиться:
- Посуд зі скла для заварювання.
- 1 чайна ложка зеленого чаю.
- 2 гілки м'яти.
- 250 мл трохи остиглої кип'яченої води.
У заварник покласти ложку чаю, гілочку м'яти і залити водою. Слід почекати 10 хвилин. Для отримання додаткового смаку можна покласти ложечку меду, або лимон.
Чорний чай із м'ятою
Для приготування знадобиться:
- Посуд зі скла.
- Ложка чорного чаю.
- Подрібнене листя м'яти.
- Кип'ячена вода, температура 90 градусів.
Усе покласти в посуд і залити окропом. Дати настоятися.
Чай із м'ятою і додаванням льоду
Потрібно закип'ятити воду і додати в неї кілька листочків свіжої м'яти. Дати настоятися 10-15 хвилин, охолодити і розлити в келихи, додати лід. Для прикраси додають лайм і листочки м'яти.
Можна самим експериментувати і знаходити нові поєднання та смаки.
Такий напій можна урізноманітнити різноманітними добавками, які поліпшать не тільки смак, але й корисні характеристики чаю. Якщо в чай додати мед або лимон - то зміцниться імунітет. При додаванні кориці або імбиру бадьорість забезпечена на цілий день. Добавка в якості ромашки заспокоїть і подарує гарний настрій. Якщо мучать головні болі, то додавання меліси в м'ятний чай вас врятує.
М'ятний чай славиться своїми якостями не тільки для вживання всередину, але його ще можна використовувати і для шкіри обличчя та тіла. За допомогою нього можна зробити крижані кубики. Для цього буде потрібно:
- Кілька листків рослини.
- Окріп.
- Форма для льоду.
Слід залити окропом листя м'яти, дати настоятися і охолонути. Після цього потрібно акуратно перелити вміст у формочки для льоду і покласти в морозильну камеру на добу. Такими кубиками можна протирати обличчя щодня, шкіра буде підтягнутою і в тонусі, кровообіг покращиться. Чайні кубики допоможуть підбадьоритися після сну.
Таким легким способом можна заощадити собі гроші й не витрачатися на різні тоніки та креми, після яких такий самий ефект, як і після чаю.
Висновок
М'ята - відмінний боєць зі стресами і втомою. Вона містить у собі величезну кількість вітамінів, які так корисні організму. Пити чай слід у помірних кількостях. Допоможе молодим дівчатам у разі токсикозу. А чоловікам слід бути акуратнішими з цим напоєм.



