Ходьба гуськом - чим корисна і можлива шкода

Ходьба гуськом - чим корисна і можлива шкода
Спорт і здоров'я

На які тільки хитрощі і поневіряння не йдуть представниці прекрасної статі, щоб домогтися ідеальних і струнких ніг: вони сідають на суворі дієти, цілодобово пропадають у спортзалі, прокидаються на світанку, щоб піти на пробіжку... Насправді ж для того, щоб привести фігуру до ладу, зовсім не обов'язково перетворювати власне життя на пекло - достатньо стежити за харчуванням і виконувати базові вправи...

Ходьба гуськом вважається гарним способом підтягнути ноги та розвинути ножні м'язи. Про користь, а також про можливу шкоду цієї вправи - далі.

Гусячий крок - що це та особливості виконання

Ходьба є найпростішою і доволі ефективною фізичною вправою, що допомагає не тільки позбутися зайвих кілограмів, а й зміцнити організм і поліпшити самопочуття. Доведено, що одна година ходьби на день значно знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а також допомагає підтримувати вагу в нормі. Ще однією перевагою вправи є те, що нею може займатися абсолютно кожен - ходьба не має жодних протипоказань, на відміну, наприклад, від бігу або плавання.

Людина ходить гуськом

Існує досить багато способів урізноманітнити звичну техніку вправи. Так, з уроків фізкультури в школі багатьом знайома так звана «ходьба гуськом» (або гусячий крок). Виконується вона так: потрібно опуститися на повну стопу (навпочіпки) і, зігнувши ноги та поклавши на коліна долоні, почати неспішно крокувати.

Ця дуже проста вправа добре розминає м'язи ніг, зміцнює спину та допомагає розвинути витривалість. Можна включити гусячий крок у програму розминки перед бігом або кардіотренуванням. Однак фахівці не радять надто часто і тривало виконувати цю вправу, оскільки можна зашкодити колінним суглобам.

Яку користь надає вправа

  • Як неважко здогадатися, ходьба в напівприсяді найбільший вплив чинить на м'язи ніг, а саме - на ікри, внутрішню і задню поверхню стегна. Таким чином, виконуючи гусячий крок під час тренування, можна домогтися ефекту підтягнутих ніг, позбутися в'ялості й рихлості стегон і сідниць, а також зміцнити всі ножні м'язи.
  • Розвиваються від цієї вправи суглоби стегон і колінні суглоби.
  • Зміцнюються і стають більш рухливими і гнучкими гомілкостопи.
  • Також ця вправа допомагає впоратися з такою актуальною для багатьох людей проблемою, як в'ялі та безформні ікри. Ходьба сприяє зміцненню литкових м'язів і розвитку їхньої гнучкості.
  • Гусячий крок надзвичайно корисний для розминки ножних м'язів перед інтенсивними кардіонавантаженнями (наприклад, бігом або стрибками).
  • Дуже ефективна ця вправа для розвитку витривалості, сили та розвитку координації. Також підвищується гнучкість і відчуття рівноваги.
  • Корисне навантаження і для спини (за умови, що під час тренування ви тримаєте спину прямо) - навантаження, що здійснюється на хребет, зміцнює м'язи спини і плечовий пояс, сприяє розвитку правильної постави.
  • Вправа, що виконується у швидкому темпі, позитивно впливає на серцево-судинну систему. Як і будь-яке кардіонавантаження, ходьба гуськом сприяє зміцненню серцевого м'яза і судин.
  • Корисно знати, що під час виконання цієї вправи зміцнюються м'язи живота та преса, а також запускаються процеси жироспалювання в цій зоні.
  • Гусячий крок допомагає ефективно позбутися зайвих кілограмів, оскільки є досить енерговитратним навантаженням, на виконання якого організм витрачає багато калорій.

Ходьба на вулиці гуськом

Потенційна шкода ходьби гуськом

На жаль, ходьбу в напівприседі не можна назвати безпечною вправою, яка не має жодних протипоказань. У разі недотримання правильної техніки виконання гусячий крок може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям і хворобливі травми.

  • Під час руху в напівприсяді колінні суглоби відчувають колосальне навантаження, що іноді може обернутися травмою.
  • Недотримання техніки виконання, а також занадто часте й активне виконання гусячого кроку цілком може призвести до деформації суглобів і кровоносних судин, розтягнення литкових і стегнових м'язів і розриву зв'язок.
  • Ходьба гуськом протипоказана людям, які мають травми або інші проблеми з колінами та стегновими суглобами.
  • З обережністю потрібно виконувати вправу тим, хто страждає на розлади опорно-рухового апарату та проблеми з хребтом.
  • Не варто захоплюватися гусячим кроком людям, які мають низьку фізичну підготовку або значну зайву вагу. Навіть кілька хвилин ходьби в напівприсяді можуть обернутися болісними болями в ногах, які можуть турбувати аж до кількох днів.
  • Літнім людям і маленьким дітям від ходьби гуськом краще відмовитися, наприклад, на користь звичайної ходьби.
  • Перед тим, як почати тренування, необхідно уважно вивчити правильну техніку виконання вправи. Чим загрожує недотримання запропонованих правил, розглянуто вище. Обов'язково витратьте кілька хвилин на розтяжку і розігрів ножних м'язів, щоб знизити ризик травм.
  • Повільно опустіться навпочіпки, тримайте спину прямо, напружте м'язи живота. Крокуйте спочатку повільно, поступово підвищуючи швидкість руху (якщо дозволяє рівень фізичної підготовки). Оптимальний час виконання вправи - хвилина.
  • Якщо ви відчуваєте неприємні або хворобливі відчуття в тілі, тренування потрібно відразу припинити.
  • Краще, якщо тренування відбуватиметься на вулиці, оскільки для ефективного жироспалювання необхідний доступ кисню. Також слід уважно стежити за власним диханням, інакше можна збитися і видихнутися занадто швидко.
  • Для ускладнення вправи можна покласти руки за голову, підняти їх або використовувати гантелі.
  • Жінка ходить гуськом

    Висновок

    Ходьба гуськом - вправа неоднозначна. Воно ефективне для зниження ваги, але може призвести до серйозних травм. Виконувати його слід дуже обережно і тільки після консультації з фахівцем.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Абрикоси - користь і шкода для здоров'я Абрикоси - користь і шкода для здоров'я
Цей яскравий улюбленець сонця має масу корисних властивостей, що включають у себе здатність лікувати розлад шлунка,...
18.04.25
0
0
Календула: корисні властивості та шкода Календула: корисні властивості та шкода
Календула дуже цінується в офіційній і традиційній медицині, завдяки своїм унікальним властивостям. Її включають до...
18.04.25
0
0
Козячий сир - користь і шкода Козячий сир - користь і шкода
Козяче молоко дуже корисне. Багато виробів, зроблених на його основі, користуються великим попитом. Одне з таких -...
18.04.25
1
0
Що корисніше їсти овочі чи фрукти? Що корисніше їсти овочі чи фрукти?
Вживання овочів і фруктів збагачує людину вітамінами, мінеральними речовинами і клітковиною. Їхній вплив поширюється на...
18.04.25
0
0