Що корисніше олія чи шрот розторопші
Про цілющі властивості розторопші згадували у своїх трактатах великі лікарі Ібн-Сіна, Діоскорид і Гален. Наукові дослідження рослини не тільки підтвердили дієвість стародавніх рецептів, а й виявили додаткові корисні якості. Розторопша, в народі звана чортополохом, цінується не тільки знахарями. Засоби з насіння рослини призначаються і медичними фахівцями для лікування різних захворювань. Особливо популярні олія та шрот. Ці препарати мають спільні властивості та певні відмінності.
Загальні відомості про олію та шрот розторопші
У насінні рослини сконцентровані всі корисні компоненти. Ця сировина використовується у виробництві олії за допомогою технології холодного віджиму. Відсутність термічного впливу гарантує збереження всіх корисних інгредієнтів. Цей препарат має широкий спектр цілющих властивостей, застосовується в лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту, жіночої статевої сфери та ін. Можна приготувати її в домашніх умовах, придбати готовий продукт в аптеці. Олія має приємний смак, вживається в чистому вигляді на голодний шлунок.
По суті, шрот є побічним продуктом у виробництві олії. Це макуха, що утворюється з оболонок насіння. У процесі віджимання він подрібнюється, за текстурою аналогічний борошну грубого помелу. У шроті міститься набір речовин, ідентичний тому, що присутній в олійному препараті. Крім того, в ньому багато клітковини. Цей продукт використовується не тільки в лікуванні захворювань. Він є чудовою приправою до м'ясних страв, додається в салати і каші. Безпека, корисні властивості дають змогу включати засіб у дієтичні раціони.
Користь олії розторопші
У молочного будяка багатий склад, що включає цілу низку найважливіших елементів. У насінні міститься антиоксидантний комплекс силімарин, хлорофіл, флавоноїди, поліненасичені жирні кислоти Омега 6 і 9, набір мінералів і вітамінів. Препарати з цієї рослини по праву вважаються найкращим засобом у лікуванні захворювань печінки. Але вони надають істотну допомогу і в разі патологій інших органів і систем.
Олія розторопші:
- Активізує обмінні процеси в печінці, регенерацію клітин органу.
- Виводить з організму токсини.
- Зміцнює імунітет.
- Відновлює слизову шлунка.
- Нормалізує серцевий ритм.
- Відновлює водно-сольовий обмін, усуває набряки.
- Зміцнює судинні стінки, підвищує їхню еластичність.
- Запобігає розвитку варикозу, атеросклерозу.
- Благотворно впливає на щитовидну залозу, селезінку.
- Загоює виразки, рани, опіки.
- Знімає подразнення шкіри в разі екземи, псоріазу.
- Усуває запальні вогнища в суглобах.
- Є профілактикою злоякісних пухлин.
- Знижує рівень цукру, холестерину.
Цей препарат містить комплекс речовин, що стимулюють процеси метаболізму. Його вживання сприяє прискоренню обмінних процесів, руйнуванню жирових тканин. Олія насіння будяка є відмінним засобом для корекції фігури, позбавлення від зайвої ваги.
Користь шроту розторопші
Шрот, хоча і є побічним продуктом, має велику кількість корисних властивостей. У ньому міститься повний набір вітамінів і мінералів, якими багате насіння рослини. Важливим компонентом цього препарату є клітковина. Олій у ньому немає, але потужний антиоксидант силімарин міститься в максимальній концентрації. Зі шроту можна робити настоянки, відвари, додавати його в дієтичні страви, вживати в чистому вигляді, запиваючи теплою водою.
Даний препарат:
- Ефективно очищає печінку.
- Нормалізує роботу травного тракту.
- Активізує відтік жовчі.
- Виводить токсини та шлаки.
- Нормалізує рівень глюкози.
- Стимулює обмінні процеси.
- Налагоджує роботу підшлункової залози.
- Запобігає розвитку геморою.
- Контролює артеріальний тиск.
- Покращує функції нирок.
- Загострює зір.
- Регулює жировий обмін.
З лікувальною метою засіб приймається курсами. Денна доза 3 чайних ложки. Вживати шрот потрібно за 30 хвилин до сніданку, обіду та вечері. Можна використовувати препарат для профілактики. З цією метою потрібно з'їдати чайну ложку засобу 1 раз на день.
Протипоказання до застосування
Протипоказань у молочного будяка мало. Висока концентрація активних елементів, потужний ефект впливу препаратів можуть за певних захворювань, порушень завдати шкоди. Не рекомендується їх вживання, якщо є:
- Серйозні порушення психіки, епілепсія, депресія.
- Хронічний панкреатит або холецистит.
- Печінкові або ниркові коліки.
- Камені в сечовому або жовчному міхурі.
- Бронхіальна астма.
За індивідуальної непереносимості засобів спостерігаються побічні реакції у вигляді хворобливих відчуттів у шлунку, висипу, порушення випорожнень. У цьому випадку вживання необхідно припинити. Не можна приймати розторопшу вагітним, мамам, які годують груддю, без консультації з лікарем, дітям до 12 років.
Що корисніше олія чи шрот
Обидва препарати мають корисні властивості. Високий вміст антиоксидантів у шроті та олії забезпечують омолоджувальний ефект. Речовини руйнують вільні радикали, що провокують природні процеси старіння. Комплекс силімарину, що входить до засобів із розторопші, відновлює процеси метаболізму, зупиняє ріст ракових клітин. У масла і шпроту є кілька відмінностей, але сказати, що з них корисніше, складно. Вибір залежить від мети застосування.
Шрот, завдяки наявності клітковини, є відмінним засобом для налагодження процесів травлення. Він активно виводить шлаки і токсини, варто віддати йому перевагу людям, які приймають велику кількість медикаментів. Цей засіб допоможе швидко впоратися з отруєнням, інтоксикацією. З його допомогою можна усунути негативні наслідки святкового застілля, надмірного вживання їжі. Макуха візьме активну участь у корекції фігури, боротьбі із зайвою вагою. Перевагою препарату є можливість використовувати його як приправу до різних страв.
Олія будяка ефективно зміцнює імунітет. Його включають у комплекс реабілітації після важкої хвороби, операції. Компоненти препарату не тільки лікують хвороби печінки, а й стимулюють утворення нових клітин органу. Олійний засіб допомагає зміцнити стінки судин, серцевий м'яз, запобігає інсультам, інфарктам, атеросклерозу. Ця консистенція ідеально підходить для лікування захворювань шлунка, 12-палої кишки. Препарат має обволікаючий ефект, відновлює структуру слизової, загоює виразки. Олія є ідеальним компонентом для лікування шкірних хвороб, ран та опіків. Її використовують в усуненні захворювань ясен.