Що корисніше вживати фініки чи інжир

Що корисніше вживати фініки чи інжир
Порівняння

Фініки та інжир багато в чому схожі. І те, й інше - нечасті фрукти. Вони вважаються дуже корисними, користуються великою популярністю у охочих схуднути і вегетаріанців. Але по-справжньому їхня користь розкривається тільки при правильному вживанні.

Опис сухофруктів

Батьківщина інжиру і фініків - Близький Схід і Північна Африка. Обидва ростуть на деревах (інжир - на фіговому дереві, фінік - на фініковій пальмі), їх вирощують у промислових масштабах. Місцеві жителі їдять їх свіжими або сушеними, але в інші країни обидва фрукти везуть тільки в сушеному вигляді і продаються разом з іншими сухофруктами.

Фініки мають темно-синє або темно-фіолетове забарвлення, на смак дуже солодкі. У центрі обов'язково велика кісточка, вона неїстівна. Щоб висушити фініки, їх залишають на сонці в природних умовах, не застосовуючи консервантів і високих температур. Цукор, який міститься у величезних кількостях, стає природним консервантом і дає змогу фінікам довго зберігатися.

Сушений інжир світло-коричневого або світло-жовтого кольору. Усередині велика кількість дрібних, але їстівних кісточок. Шкірка товща, ніж у фініка, але теж їстівна. Мають характерний солодко-кислий смак. Солодкість створюється за рахунок фруктози, тому невелику кількість інжиру можна вживати навіть при цукровому діабеті.

Користь фініків

Фініки вважаються особливо корисними для жінок. Їхня дія на організм:

  • Високий вміст швидких вуглеводів дає відчуття припливу сил відразу після їжі.
  • Високий вміст триптофану - амінокислоти, що бере участь у регуляції циклу сну і неспання.
  • Інша дія триптофану - поповнення нейромедіаторів, що покращує роботу головного мозку, особливо важливо при розумовій праці або високому психологічному навантаженні.
  • Помірне зниження кислотності шлункового соку, поліпшення самопочуття при печії.
  • Вітамін В5 сприяє виробленню інсуліну, тому цукор у фініках швидко засвоюється клітинами, рівень глюкози в крові після їхнього вживання швидко приходить у норму.
  • Високий вміст магнію корисний для нервової та серцево-судинної системи.
  • Кальцій необхідний для м'язів, кісток і нігтів.
  • Селен підтримує імунну систему, знижує ризик розвитку пухлин.
  • Сприяють розмноженню нормальної кишкової мікрофлори.
  • Згубно діють на кишкових паразитів, посилюють ефект від приймання глистогінних препаратів, знижують його побічні ефекти.
  • Знижує ризик викидня у вагітних жінок.

Свіжі фініки

Фініки можна і потрібно їсти вагітним і жінкам, які годують груддю, дітям, спортсменам, людям, зайнятим розумовою працею. У помірних кількостях сухофрукти дозволені при надмірній вазі та навіть цукровому діабеті, але в цьому разі обов'язково узгодити їх вживання з лікарем.

Свіжі та сушені фініки однаково корисні. Із плодів фінікової пальми роблять желе, варення, повидло, борошно, сік і алкогольні напої.

Користь інжиру

У цього плода багато назв: інжир, смоква, фіга. Його дія на організм різноманітна:

  • Швидке підвищення рівня цукру в крові дає відчуття припливу сил.
  • Калій прискорює засвоєння цукру, тому глікемія плавно знижується.
  • Високий вміст заліза допомагає кровотворенню.
  • Вітаміни групи В підтримують імунітет і активність головного мозку.
  • Триптофан корисний у разі розумової праці, постійних стресів, порушень сну.
  • Вітамін А покращує зір, сприяє еластичності шкіри, зміцнює волосся і нігті.
  • Клітковина нормалізує моторику кишківника, бореться із закрепами.
  • Магній і калій корисні для серця, м'язового тонусу, нервової системи, при бронхоспазмах.
  • Кальцій і фосфор зміцнюють кістки, м'язи, хрящі та зв'язки.
  • Підвищує потенцію у чоловіків.

Свіжий інжир

Інжир корисний у разі закрепів, захворювань серця, підвищеного холестерину, захворювань легенів, еректильної дисфункції. Його можна давати дітям, але важливо знати міру. Солодкі сухофрукти можуть створювати помилкове відчуття ситості.

Сушений інжир має вищий глікемічний індекс, ніж свіжий. Це потрібно враховувати хворим на цукровий діабет і пацієнтам із зайвою вагою. Молоко допомагає засвоюватися вітамінам з інжиру, але таке поєднання сприяє набору ваги.

Можливі протипоказання

В обох сухофруктів близькі протипоказання:

  • Непереносимість фруктози.
  • Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.
  • Сечокам'яна хвороба.
  • Подагра.
  • Запори (для фініків).
  • Панкреатит (для інжиру).

Фініки та інжир не можна їсти разом із цитрусовими фруктами - це спричинить різкий стрибок кислотності, можливий пронос, блювота і важкість у животі. Чим кисліший цитрус, тим сильніше буде виражений негативний ефект.

Для пацієнтів із цукровим діабетом дозволені обидва сухофрукти, але в суворо обмежених кількостях. Зазвичай це 1-2 плоди раз на тиждень або рідше. Якщо рівень глюкози контролюється погано, від них потрібно утриматися. Сушені фіги та фініки можна носити з собою на випадок різкого зниження рівня цукру в крові.

При надмірній вазі також потрібно дотримуватися міри. У невеликих кількостях (1-2 плоди на день) сухофрукти не впливають на вагу, але за смаком добре замінюють солодощі. Інжир за рахунок клітковини стимулює роботу кишківника, тому сприяє схудненню. Але надлишок сухофруктів дає зворотний ефект - накопичення зайвої ваги та високий цукор у крові.

Що корисніше

Фініки та інжир однаково корисні для організму. Обидва сухофрукти дають швидкий приплив сил, але без сильних стрибків цукру в крові. Обидва корисні для роботи головного мозку, є цінним джерелом енергії для розумової роботи, допомагають зберігати душевний спокій і боротися з безсонням. Обидва надають благотворну дію на серцево-судинну систему, м'язи і кістки, зміцнюють імунну систему. Інжир корисніший за астми та еректильної дисфункції, фініки - за вагітності.

Єдине, в чому дії фруктів протилежні - вплив на моторику кишечника. Фініки мають закріплювальну дію, а інжир - проносну, тому не варто вживати їх разом. Якщо є проблеми з кишківником, варто уникати того фрукта, який може їх посилити.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Айран чи тан - що корисніше? Айран чи тан - що корисніше?
Кисломолочні напої зі Сходу активно стають дедалі популярнішими. Все тому, що вони не тільки смачні, а й містять у собі...
04.02.25
1
0
Що корисніше яловичина чи телятина? Що корисніше яловичина чи телятина?
Людям із різними захворюваннями, патологіями важливо знати, що корисніше яловичина чи телятина. У цьому випадку їм...
04.02.25
1
0
Що корисніше їсти кріп або петрушку? Що корисніше їсти кріп або петрушку?
Свіжа зелень стала дуже ходовим товаром на ринках Росії. Вона набула популярності завдяки своїм корисним властивостям,...
04.02.25
0
0
Боржомі - користь і шкода Боржомі - користь і шкода
Грузинський курорт Боржомі знаменитий своєю мінеральною водою, яка носить таку ж назву. Вода Боржомі оздоровлює...
04.02.25
0
0