Горіхи кеш'ю: корисні властивості та шкода для організму

Горіхи кеш'ю: корисні властивості та шкода для організму
Горіхи

Горіхи вважаються одним із найбагатших вітамінами та корисними мінералами продуктів. Вони досить поживні й чудово втамовують голод, на довгий час насичують. Крім того, горіхи є рекордсменами за кількістю корисних жирів у складі.

Кеш'ю - один із популярних сортів горіха. Невеликі плоди бежевого кольору приносять організму колосальну користь, служать непоганою закускою або варіантом здорового перекусу.

Чому варто ввести кеш'ю у свій раціон? Відповідь на це та багато інших запитань - далі в статті.

Кеш'ю - основні відомості про продукт

Маленькі горішки є плодами горіхового дерева, кеш'ю (іноді можна зустріти іншу назву - «індійський горіх»). Батьківщиною цієї рослини є Бразилія, хоча нині вона поширена в більшості тропічних регіонів (зокрема в країнах Латинської Америки, Західної Африки, Південно-Східної Азії, на островах Океанії; успішно вирощують горіх і в Індії, чим і пояснюється друга назва рослини).

Кеш'ю ростуть

З давніх-давен продукт вживався в їжу індіанцями Південної Америки і вважався вельми цінним і поживним. Пізніше португальські мореплавці, які побували в країнах Латинської Америки, завезли насіння рослини у власні азіатські та африканські колонії. Ці країни є зараз одними з найбільших постачальників горіхів.

Горішки кеш'ю є вельми корисним для здоров'я продуктом, оскільки містять у складі величезну кількість вітамінів, мінералів і потрібних нашому організму мікроелементів. Крім того, горіх відомий своєю гіпоалергенною властивістю, а тому може широко вживатися навіть серед людей, схильних до алергії, які не вживають інші сорти горіхів.

Вплив, який чинять горіхові плоди на наше здоров'я, докладно розглядається нижче.

Корисні якості

  • Кеш'ю - вельми поживний продукт, що містить чимало вуглеводів (30 г у 100 г), жирів (40 г) і білків (20 г) у складі. Жменя горіхів на довгий час вгамує голод і зарядить енергією.
  • Продукт славиться високим вмістом вкрай важливих для роботи нашого організму вітамінів групи B. Так, тіамін бере участь в обмінних процесах, розщепленні поживних речовин, одержуваних з їжею. Регулює роботу серця, травної та нервової систем. Дефіцит тіаміну може спричинити розвиток психічних захворювань, розлади сну, нестабільну роботу серця.
  • Рибофлавін (B2) також необхідний для нормального функціонування організму. Вітамін регулює основні метаболічні процеси, бере участь у кровотворній функції (утворенні еритроцитів), зміцнює імунну систему людини, підвищує опірність хворобам та інфекціям.
  • Нікотинова кислота (B3), що міститься в горісі, нормалізує роботу травної системи і шлунково-кишкового тракту. Цей вітамін полегшує процес перетравлення і всмоктування їжі в шлунку, покращує моторику кишківника, служить профілактикою розладів травлення і хвороб шлунка.
  • Регулярне вживання кеш'ю в їжу добре позначається на стані серцево-судинної системи: регулюється рівень цукру та холестерину в крові, завдяки чому знижується ризик застою крові й утворення тромбів, покращується кровообіг, тканини й клітини швидше насичуються корисними елементами та киснем.
  • Для серця надзвичайно корисні калій і магній, наявні в складі продукту. Ці елементи зміцнюють серцевий м'яз, нормалізують артеріальний тиск, служать профілактикою серцевих захворювань.
  • Продукт, завдяки високому вмісту насичених жирів у складі, надзвичайно корисний для здоров'я жіночої репродуктивної системи, нормалізації менструального циклу, зниження ризику хвороб жіночої статевої системи.
  • Кеш'ю, насичені залізом, міддю і вітамінами групи B, покращують діяльність кровоносної системи, стимулюють вироблення еритроцитів, підвищують показники гемоглобіну. Можуть слугувати профілактикою анемії, авітамінозу.
  • Вітамін А, яким багаті горіхи, корисний для здоров'я кісток і суглобів, а також - для зору. Каротин, як відомо, зміцнює кісткову тканину, знижує ламкість кісток і ризик виникнення травми опорно-рухового апарату. Крім того, вітамін А покращує роботу очей і уповільнює процес зниження зору.
  • Вітамін Е покращує стан шкірних покривів, нігтів, волосся. Жменя горіхів на день - і ви забудете про ламкість, сухість і підвищене випадання локонів, а також шкірні висипання, прищі та запалення на обличчі.
  • Горіхи зміцнюють імунітет, мають антибактеріальні, протизапальні властивості.
  • Рекомендується вживати продукт у їжу в разі дефіциту маси тіла, виснаження, авітамінозу - багатий корисними речовинами горіх зміцнить організм і значно поліпшить здоров'я.
  • Кеш'ю багаті природними антиоксидантами, що зміцнюють наш організм і уповільнюють його старіння, допомагають йому боротися з виникненням ракових клітин.
  • Продукт вважається природним афродизіаком, підвищує статевий потяг.

Свіжі кеш'ю

Можлива шкода

  • Зловживання горіхом може стати причиною ожиріння, оскільки в 100 г продукту міститься понад 600 калорій. На день рекомендується вживати не більше 20-30 г кеш'ю.
  • Протипоказанням може слугувати наявність алергії або індивідуальної непереносимості.
  • У разі захворювань нирок, наявності сечокам'яної хвороби вживання кеш'ю в їжу може бути заборонено.

Кеш'ю перед вживанням

Рекомендації

  1. Жінкам у період вагітності та годування варто ввести в раціон індійський горіх, оскільки цей продукт добре зміцнює організм молодої мами, сприяє підвищенню імунітету, покращує роботу жіночої репродуктивної системи.
  2. Пам'ятайте: обсмажений або солоний горіх буде значно калорійнішим за необроблений. Якщо ви хочете схуднути, віддайте перевагу кеш'ю без будь-яких добавок.

Їжа з кеш'ю

Висновок

Кеш'ю - не тільки смачні, а й надзвичайно корисні горішки, які благотворно впливають на всі системи нашого організму. Індійський горіх зміцнить імунітет, поліпшить психоемоційний фон, зробить волосся і шкіру здоровішими і красивішими, а також знизить ризик безлічі захворювань.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Який матеріал шкідливіший за фанера чи ОСБ? Який матеріал шкідливіший за фанера чи ОСБ?
Екологічні характеристики - один із ключових критеріїв вибору деревних матеріалів для чорнової або фінішної обробки...
02.04.25
0
0
Рікотта чи сир - що корисніше? Рікотта чи сир - що корисніше?
Сир рікотта і кисломолочний сир - одні з перших продуктів, які батьки включають у раціон своїм немовлятам. Ці молочні...
02.04.25
1
0
Кольрабі - користь і шкода Кольрабі - користь і шкода
Рух сучасного світу прищеплює моду стежити за красою тіла і здоровим харчуванням. Тому в раціоні обов'язково...
02.04.25
4
0
Цибуля порей - користь і шкода Цибуля порей - користь і шкода
Різновидів цибулі безліч: червона, біла, ріпчаста, порей. Кожен вид має особливості. Поширенішою на території Росії є...
02.04.25
1
0