Користь і шкода сироїдіння для організму

Чого більше в сироїдінні: користі чи шкоди? Досі немає однозначної думки і конкретної відповіді на поставлене запитання, але ж воно дійсно актуальне. Вживати тільки сиру свіжу їжу - одна з модних тенденцій сьогодення, зумовлена низкою позитивних аспектів такої «дієти». Але чи все так чудово у сироїдів? Давайте розбиратися в плюсах і мінусах цього натурального харчування.
Трохи фактів
Популярне сьогодні в нашій країні сироїдіння прийшло, звичайно ж, із Заходу. Європейці десятками років вивчали такий вид харчування, проводили масу досліджень і написали безліч наукових робіт на цю тему. Але до однозначного висновку дійти їм так і не вдалося. Є вагомі аргументи на користь натурального раціону, але й суттєві недоліки такої системи харчування ігнорувати неможливо. Фахівці дійшли лише однієї твердої думки - сироїдіння неприпустиме для дитячого організму. Наслідки можуть бути досить важкими.
Далеко не всім підходить сувора дієта, що ґрунтується на продуктах, які не піддаються жодній термічній обробці, причому йдеться не тільки про варіння й обсмажування, а й про заморожування... Припустимо вживати їжу, висушену під сонячними променями, рослинну олію холодного віджиму та пророслі зерна круп.
Аргументи на користь сироїдів
Є два фундаментальні аргументи на користь методики натурального харчування:
- Їжа поза термічною обробкою зберігає всі вітаміни, мікро- та макроелементи, амінокислоти, мінерали, корисні та активні елементи.
- Повна заборона на шкідливі продукти (виключається фастфуд, кондитерські вироби та інші солодощі, газовані напої).
Безперечно, така база гарантує людському організму здоров'я та міцний імунітет. Яку ще користь можна отримати, харчуючись свіжими натуральними продуктами:
- Прекрасний спосіб тримати вагу під контролем, низькокалорійна сира їжа багата на клітковину, а отже, насичення настане швидко, і відчуття голоду не турбуватиме вас протягом 2-3 годин.
- Великий вміст рідини у свіжих овочах і фруктах сприяє поліпшенню метаболізму.
- Вживання в їжу свіжих продуктів помітно позначається на зовнішності - поліпшується колір шкіри, зникають прищі та вугрі, зникає жирний блиск.
- Якісно поліпшується стан волосся, активізується його ріст, повертається природне сяйво.
- Запускаються процеси оновлення та регенерації всіх шарів епідермісу, шкіра має молодший вигляд, підвищується еластичність тканин, виключається ризик передчасного старіння.
- З'являється більше життєвих сил та енергії для активної роботи, як розумової, так і фізичної.
- Усувається неприємний запах із ротової порожнини.
- Практично повністю зникає геморой.
- Полегшуються симптоми хвороб нирок і ревматизму.
- Люди, які страждають на гіпертонію, відзначають нормалізацію артеріального тиску.
- Мінімальна присутність солі в раціоні здатна попередити сечокам'яну хворобу.
- Швидко виводиться сечова кислота з нирок.
- Відбувається нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту, зникає проблема запорів і метеоризму.
- Знижується ризик розвитку ракових пухлин і захворювань серцево-судинної системи.
Шкідлива дієта
Якщо ваш поточний раціон, тобто той, що був до сироїдіння, не вирізняється різноманітністю, обмежений певним списком продуктів, і плюс до того ж ви маєте ще й проблеми зі здоров'ям, то жодної користі від нової методики харчування ви не отримаєте, а тільки навпаки - погіршите стан своїх справ:
- Надлишок каротину в організмі може надати шкірі нездорового жовтуватого кольору.
- Органічні кислоти здатні сильно пошкодити зубну емаль.
- Через відсутність жирних кислот, зокрема омега, може з'явитися лупа, лущення шкіри, почне сильно випадати волосся.
- Розвиток авітамінозу - перенасичення клітковиною перешкоджає засвоєнню вітаміну А, а кислоти зелені, наприклад щавлю і шпинату, заважають повноцінному засвоєнню кальцію.
- Жителі мегаполісів змушені купувати сирі продукти в магазинах, а отже, є ризик вживання нітратних і токсичних овочів і фруктів.
- У разі вживання грибів, існує велика ймовірність отруєння.
- Розлад травної системи, спричинений поїданням сирих бобів, злаків і грибів.
- Неправильно складений раціон може порушити роботу печінки і нирок, сприяти утворенню каменів у шлунку, позбавити яких зможе тільки хірург.
- Надмірна втрата ваги, і як наслідок - аменорея у жінок і зниження тестостерону у чоловіків.
- Сироїдіння протипоказане алергікам і людям, які мають запальні захворювання шлунково-кишкового тракту.
Корисні поради
Запорука правильного сироїдіння - грамотно складений раціон, повноцінна методика спеціального харчування з урахуванням усіх життєво необхідних мікроелементів і корисних речовин людському організму. Тільки в цьому разі можна говорити саме про здорове харчування, про його корисну й оздоровчу дію.
Сьогодні зовсім необов'язково звертатися за кваліфікованою допомогою до досвідчених і дорогих дієтологів у цій галузі (хоча це буде зовсім зайвим), можна знайти безліч рецептів на основі сирих продуктів в інтернеті, навіть готове меню на тиждень.Не сприймайте сироїдіння як спосіб життя, як сувору установку на довгі роки. Набагато краще підходити до такої методики, як до тимчасової, з метою оздоровитися, очистити організм, скинути зайву вагу і отримати додаткове розвантаження.
Поєднуйте сиру їжу із заняттями спортом і повноцінним сном. Вираховуйте калорії, щоб не відчувати себе втомленим і перевтомленим через недоїдання.
Підбиваючи підсумки
За словами Піфагора, сироїдіння - це прямий шлях до ясного розуму, сприйнятливого до істини. Що ж, будемо сподіватися, що всім, хто вирішив стати на шлях правильного харчування на основі свіжих продуктів, світла голова допоможе скласти повноцінне меню і правильний раціон, щоб узяти від такої дієти максимум користі і не нашкодити своєму організму. Безвідповідальний підхід загрожує незворотними наслідками, аж до госпіталізації. Будьте здорові!



