Зволожувач повітря для квартири: користь і шкода
Вологість повітря - один із найважливіших параметрів мікроклімату, що має значний вплив на організм людини. На сьогоднішній день світовими виробниками побутової техніки пропонуються готові рішення в області забезпечення необхідного рівня вологості в будинку.
Існує безліч думок щодо шкідливості та корисних властивостей зволожувачів повітря. Розглянемо нижче основні переваги та недоліки подібного кліматичного обладнання.
Зволожувач повітря для квартири: що це
Під вологістю повітря розуміється кількість вмісту водяної пари в навколишньому середовищі. Низьке значення цього параметра згубне для живих організмів. У людей, які тривалий час перебувають у приміщенні з таким мікрокліматом, виникають проблеми: швидко старіє шкіра, знижується імунітет, подразнюється слизова оболонка очей і носоглотки тощо.д. Рослини, що живуть в умовах сухого середовища, швидко чахнуть і гинуть.
Предмети домашнього інтер'єру з дерева за умови недостатньої вологості стають непридатними раніше терміну. Для вирішення подібної проблеми призначений зволожувач повітря. Цей кліматичний пристрій, залежно від виду та характеристик, здатний успішно виконувати функції зволоження, очищення та іонізації.
Багато просунутих моделей оснащені гігрометром, можливістю автовимкнення за відсутності води й ароматизатором. Сучасні зволожувачі відрізняються між собою за принципом дії, потужністю, об'ємом відсіку для води, наявністю додаткових функцій та іншими параметрами. Завдяки цьому можна вибрати найбільш підходящий варіант, який буде відповідати площі житлового простору, особистим уподобанням і розміру гаманця споживача.
Користь зволожувача повітря для квартири
Відсутність необхідного рівня вологості в приміщенні загрожує серйозними проблемами для живого організму. Хвороби шкірного покриву, респіраторні захворювання, зниження імунітету - це неповний список, до чого може призвести сухість у приміщенні. Особливо небезпечний дефіцит вологості в будинку для маленьких дітей.
Зволожувач повітря створює комфортні умови для людської життєдіяльності, нормалізує мікроклімат у житловому середовищі. Низька вологість також несе в собі ризики для домашніх тварин. Причиною тому слугує висока температура тіл улюбленців і їхній підвищений теплообмін із навколишнім середовищем.
Низьке співвідношення вологості є згубним і для предметів внутрішньої обстановки. Дерев'яні меблі, картини та книги швидко стають непридатними, якщо в приміщенні тривалий час переважає сухе повітря.
Зволожувач повітря нейтралізує перераховані вище загрози. До переваг більшості типів такого девайса відносять такі параметри:
- Компактні габарити, що дають змогу зволожувачу для дому поміщатися на невеликій площі простору.
- Відносно тихий режим роботи, що не порушує комфорт навіть вночі.
- Безпека використання, завдяки якій дорослим не доведеться хвилюватися за життя дітей і домашніх тварин.
- Низьке енергоспоживання і відсутність зайвих витрат у сімейному бюджеті.
- Наявність додаткових опцій, здатних спростити експлуатацію пристрою і максимізувати його користь.
Шкода домашнього зволожувача повітря
Зволожувач повітря для дому - кліматична технологія, спроектована і продумана з урахуванням потреб сучасної людини в комфорті та безпеці. Однак за всіх своїх переваг деяким моделям притаманні властивості, що знижують привабливість цього приладу в очах пересічного споживача. Основними з них можна назвати:
- Шум. Таким недоліком наділений паровий зволожувач через принцип роботи на гарячій парі. Коли вода в спеціальному відсіку приладу закипає, девайс створює характерний шум у приміщенні.
- Гаряча пара. Другий недолік, що також стосується особливості функціонування парового кліматичного обладнання. Порції пари, що виходять назовні, можуть спричинити опіки у дітей і тварин, які опинилися поруч через необережність. Крім цього, такий вплив може виявитися шкідливим для шпалер і предметів меблів з дерева в умовах тривалого контакту.
- Підвищення рівня температури повітря. Паровий тип є джерелом підвищеної температури в приміщенні. Спекотне повітря знижує працездатність і створює ризики виникнення захворювань.
- Білий наліт. Подібний ефект виникає під час експлуатації ультразвукового зволожувача. Якщо заливати всередину нефільтровану воду, то водяний туман, що генерується таким приладом, міститиме в собі частинки солей і мінералів. Під час поширення в просторі такі елементи осідають на меблях та інших домашніх предметах, завдаючи в такий спосіб шкоди зовнішньому вигляду і довговічності деталей інтер'єру.
- Перезволоження. Деякі моделі девайсів не оснащуються вбудованим гігрометром, що може призвести до проблеми, зворотної сухому повітрю.
Поради щодо використання зволожувача повітря
При грамотній експлуатації зволожувач повітря здатний прослужити довгий термін. Нижче наведено деякі поради, завдяки яким цей девайс пропрацює багато часу і принесе позитивні емоції.
- Своєчасно проводьте заміну води і фільтрів у пристрої.
- Подбайте про безпеку роботи приладу, особливо за наявності в будинку дітей і тварин.
- Використовуйте фільтровану або дистильовану воду під час наповнення відсіку для зволоження.
- Під час вибору зволожувача повітря зверніть увагу на додаткові функції: гігростат, автоматичне вимкнення, іонізатор тощо.д.
- Встановлюйте обладнання на рівній, стійкій поверхні.
- Вимикайте прилад з розетки, якщо не плануєте користуватися пристроєм довгий час.
Таким чином, зволожувач повітря - сучасний, практичний і зручний кліматичний пристрій, основне призначення якого полягає в нормалізації рівня вологості в приміщенні. До переваг такого виду пристроїв відносять компактні габарити, комфортні режими роботи, наявність розширеного функціоналу. Деякі моделі вимагають спеціальних умов експлуатації, недотримання яких може становити небезпеку для життя людей.