Користь і шкода фініків для організму людини

Користь і шкода фініків для організму людини
Фрукти

Близько 6000 років до нашої ери на Близькому сході стали обробляти фінікову пальму як сільськогосподарську культуру. Це дерево здатне досягати 25 висоти. Діаметр стовбура дорівнює приблизно метру. Такі дерева-велетні дають маленькі червонувато-коричневі плоди - фініки. Довжина фрукта - до 6 см, всередині - кісточка.

Цей екзотичний фрукт на Близькому Сході використовується при виготовленні прянощів, а також у десертах: киселях, мусах, вареннях. Можна там поласувати і фініковим медом або шоколадом. На прилавки наших магазинів фінік надходить у свіжому або сухому вигляді, рідше - консевованим. Найбільшими експортерами фініків є Туніс, Єгипет та Іран.

Вважається, що 10 фініків на день і чашка молока задовольняють добову потребу організму у вітамінах (В, В2, В6, РР) і мікроелементах (фосфор, калій, залізо). У цій кількості фруктів міститься добова норма магнію, сірки, міді. Не дарма фінік називають еліксиром молодості та енергії. За своїми дієтичними властивостями фініки поступаються тільки злакам. Енергетична цінність продукту дорівнює 240 ккал на 100 грамів. Фініки їдять разом зі шкіркою - у ній також міститься дуже багато корисних мікроелементів.

Дитині для отримання достатньої кількості корисних речовин необхідно з'їсти всього 2-3 штуки плодів фінікової пальми.

Фініки ростуть

Корисні властивості фініків

  • Здатність запобігати розвитку ракових захворювань. Це відбувається завдяки вмісту відомих антиоксидантів - селену та поліфенолу.
  • Зміцнюють потужність м'язів.
  • Підвищують загальну енергію організму.
  • Зменшують ризик захворювань серцево-судинної системи.
  • Зміцнюють пам'ять і сприяють розумовій концентрації, тобто є ідеальним перекусом, наприклад, для студентів під час складання сесії.
  • Зміцнюють печінку. Якщо людина буде регулярно вживати цей продукт, то вона швидше приходитиме у форму після бурхливого застілля, що супроводжується алкоголем і жирною їжею
  • Корисні для слуху та зору.
  • Відіграють велику роль при кровотворенні, забезпечують профілактику анемії.
  • Покращують самопочуття під час критичних днів, сприяють нормалізації гормонального фону.
  • Очищають організм від шлаків за рахунок активізації роботи кишково-шлункового тракту. Цьому сприяє високий вміст клітковини - 6,7 г на 100 г фруктів.
  • Сприяють спокою та релаксації, завдяки вмісту вітаміну В.
  • Допомагають при лікуванні болю в спині, при артриті.
  • Заспокоюють кашель і сприяють виведенню мокротиння.
  • При регулярному вживанні стабілізується тиск.
  • Допомагає позбутися, а то й зовсім уникнути посічених кінчиків волосся. і ламкості нігтів. Усе це - через високий вміст ретинолу (вітаміну А).
  • Допомагають ослабленому організму швидше відновитися після хвороби або операції. Для цього в рівних частинах слід узяти будь-який мед, фініки (без кісточок), тертий імбир і корицю. Усі інгредієнти подрібнюються в блендері. Солодкий імуностимулюючий засіб треба зберігати в холодильнику і вживати по 1-2 чайні ложки щодня.
  • Компот із сушених фініків запобігатиме появі болісних кольок у малюків.

Фініки корисні і для чоловічого здоров'я. Їх вживання призводить до поліпшення потенції та підвищення репродуктивної функції. У багатьох легендах говориться, що перед відвідуванням гарему падишаху підносили страву з перетертих волоських горіхів і фініків, змішаних із медом. Сучасні лікарі радять з'їдати по 1 плоду щоранку до сніданку для підтримки чоловічої сили.

Плоди фінікових пальм слід включати в раціон вагітних і жінок, які годують груддю. Дослідження показали, що плоди містять особливі стимулятори, які зміцнюють м'язи матки в останньому триместрі вагітності. Завдяки цьому пологова діяльність пройде легше, а тривалість подальшої кровотечі скоротиться. Вживання фініків збагатить материнське молоко вітамінами, а також допоможе позбутися післяпологового депресивного стану.

Свіжі фініки

Протипоказання до вживання

  • Оскільки у фініках міститься клітковина, то переїдання спричинить появу відчуття дискомфорту і «зупинки» шлунка. Щоб уникнути цього, ці екзотичні фрукти треба їсти невеликими порціями разом з іншою їжею. У раціоні не повинно бути більше 300 грамів цих фруктів на добу
  • У фініках багато фруктози. Якщо є індивідуальна непереносимість, то від ласощів цим продуктом слід утриматися.
  • Діабетикам фініки не можна їсти в будь-якому вигляді через те, що вони швидко підвищують рівень цукру в крові.
  • Людям, які страждають від надмірної ваги, продукт протипоказаний через високий глікемічний індекс людям, у яких підвищена каріозність зубів, треба пам'ятати, що цукор, який міститься в продукті, агресивно діятиме на зубну емаль. Якщо вона пошкоджена карієсом, то існує ризик розвитку пульпіту протягом доби.
  • Зафіксовано випадки порушення роботи селезінки та печінки при з'їданні великої кількості фруктів.
  • Протипоказанням до прийому фініків є сечокам'яна хвороба

Фініки перед вживанням

Як вибрати якісний продукт

Купуючи фініки, слід орієнтуватися:

  1. На країну походження фруктів - це впливає на смак.
  2. Розмір плода - якісні фініки мають бути одного розміру
  3. Зовнішній вигляд - плоди мають бути без зовнішніх вад і слідів пошкоджень. Багато тріщин на шкірці свідчить про те, що фрукт старий і лежав на прилавку занадто довго.
  4. Спосіб приготування фрукта. Вони можуть бути м'якими, напівсухими та сухими. В'ялені фініки будуть більш соковитими, ніж сушені.

Багато фініків

Для поліпшення транспортабельності на фрукти наносять спеціальний сироп, тому перед вживанням фініки обов'язково треба промивати в проточній воді! Невиконання цього правила може призвести до розладу шлунка.

У домашніх умовах фініки зберігають у холодильнику в закритій тарі. Так їх можна зберігати до року. У морозильній камері можна зберігати до п'яти років. В'ялені або сушені плоду можна протягом півроку зберігати в кухонній шафі. Слід стежити, щоб не з'явилася пліснява.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Айран чи тан - що корисніше? Айран чи тан - що корисніше?
Кисломолочні напої зі Сходу активно стають дедалі популярнішими. Все тому, що вони не тільки смачні, а й містять у собі...
04.02.25
1
0
Що корисніше яловичина чи телятина? Що корисніше яловичина чи телятина?
Людям із різними захворюваннями, патологіями важливо знати, що корисніше яловичина чи телятина. У цьому випадку їм...
04.02.25
1
0
Що корисніше їсти кріп або петрушку? Що корисніше їсти кріп або петрушку?
Свіжа зелень стала дуже ходовим товаром на ринках Росії. Вона набула популярності завдяки своїм корисним властивостям,...
04.02.25
0
0
Боржомі - користь і шкода Боржомі - користь і шкода
Грузинський курорт Боржомі знаменитий своєю мінеральною водою, яка носить таку ж назву. Вода Боржомі оздоровлює...
04.02.25
0
0