Користь і можлива шкода курячих яєць для людини

Користь і можлива шкода курячих яєць для людини
Продукти

Яйця є одним із найбільш часто вживаних продуктів. Того не помічаючи, людина їсть їх щодня, використовую як у чистому вигляді, так і у випічці, салатах, гарнірах. Тому вони не втрачають актуальності, навіть у сучасному світі, коли існує величезна кількість різноманітних продуктів, а саме.

Крім найпоширеніших курячих відомі ще перепелині, качині, гусячі. Однак, незважаючи на різноманітність птахів, яйця курки залишаються найбільш затребуваними є яйця курки. Курячі бувають двох кольорів - білі та червоні. Але колір абсолютно не впливає на смак і склад. При цьому домашні смачніші й корисніші за магазинні, а їхньою відмінною рисою є яскравий жовток.

Що являє собою склад яєць

Яйце складається з великої кількості корисних вітамінів і мікроелементів необхідних для здоров'я: холіну, селену, фолієвої кислоти, вітамінів А, В, D, Е, В12, калію, кальцію та магнію. При цьому воно є дієтичним продуктом і засвоюється майже на 100%. Щоб отримати потрібну кількість білків і мікроелементів достатньо одного яйця на сніданок.

Хімічний склад яйця - це близько 70% води, 13% білка, 12% жирів, 0,6% вуглеводів і 1% мінеральних речовин. Жовток є ціннішим і кориснішим, крім мінералів він містить вітаміни, лецитин, вітаміни.

Свіжі курячі яйця

Користь

  • Містять мінеральний комплекс із вітамінів необхідних людині. Який включає мікроелементи: залізо, цинк, селен; макроелементи: кальцій, магній, фосфор. Мікроелементи в яйцях беруть участь в оновленні еритроцитів і покращують якість крові.
  • Вважаються одним із головних продуктів харчування для людей із хворобами щитоподібної залози. У них міститься селен, який підтримує роботу ендокринної системи.
  • Є низькокалорійним продуктом, дають змогу не набирати вагу, тим самим допомагають урізноманітнити раціон під час схуднення. Також стимулює спалювання калорій, підтримує сили під час спортивних тренувань і дає змогу наростити м'язову масу. Втамовують голод і знижують різкі стрибки цукру в крові, які призводять до накопичення жиру.
  • Вітаміни групи В зберігають функції нервової системи, покращують сон, знімають стрес і дратівливість. Особливо важливий вітамін В4 або холін, він стимулює нейрони і покращує роботу головного мозку. Допомагає розвивати пам'ять, дрібну моторику, логіку, увагу.
  • Приносять користь дитині під час вагітності та покращують якість молока при грудному вигодовуванні.
  • Очищають печінку від шлаків і токсинів, підходять для відновлення після отруєнь.
  • Вітамін Е і калій у складі, допомагають поліпшити стан шкіри.
  • Прискорюють метаболізм, виводять непотрібну рідину з організму, сприяють циркуляції крові та розщеплюють жирові бляшки.
  • Найкорисніший у яйцях білок, він допомагає знижувати тиск і містить протеїн, який допомагає в побудові клітин усього тіла. Містить вітаміни групи А, В, Д і Е, каротин і антиоксидант лейцин і засвоюється організмом практично повністю. Лейцин допомагає будові м'язової системи людини.
  • Сприяє підвищенню імунітету, особливо в період одужання.
  • Корисні для зору, в жовтках містяться пігменти, які є антиоксидантами для сітківки ока і зменшують ризик розвитку катаракти. У складі міститься бета-каротин, він не допускає погіршення зору у зв'язку з віком.
  • Наявність вітаміну Д сприяє зміцненню зубів, нігтів, волосся та кісткової системи людини.

Багато курячих яєць

Але у цього продукту є і мінуси, з огляду на які можна отримати необхідні корисні речовини, і не нашкодить організму.

Шкода

  • Найбільша небезпека при вживанні - сальмонельоз. Заразитися ним можна при вживанні сирих або недоварених яєць. Особливо наражаються на небезпеку діти, у яких імунітет слабший, ніж у здорового дорослого. Щоб уникнути цього, потрібно купувати їсти тільки свіжі яйця, ретельно мити шкаралупу і відмовитися від споживання сирих яєць.
  • Часте включення цього продукту в раціон сприяє підвищенню холестерину в організмі та засміченню кровоносних судин. Це збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Людям, у яких підвищений холестерин, варто обмежити вживання до 2-3 разів на тиждень.
  • З обережністю слід вживати яйця людям із цукровим діабетом.
  • Здатні викликати алергічну реакцію, особливо схильні до неї вагітні жінки або жінки, що годують груддю, діти до 7 років і алергіки.

Упаковка курячих яєць

Як правильно вживати яйця

Вживати яйця можна в сирому, вареному, смаженому, запеченому вигляді і включати у величезну кількість різноманітних страв. Існує думка про те, що у вареному вигляді в них залишається мінімальна кількість корисних речовин.

У разі вживання сирого існує небезпека зараження сальмонельозом і наявності в складі антибіотиків і хімічних речовин, які використовуються на птахофабриці. Тому краще використовувати із застосуванням термічної обробки. Найбільш корисними є яйця, зварені некруто або яйце-пашот.

Час варіння круто 10 хвилин, некруто 3 хвилини, в мішечок 5-6 хвилин. Якщо на шкаралупі є тріщина, воду для варіння потрібно підсолити. Після варіння яйця рекомендується класти в холодну воду, щоб легше чистилася шкаралупа. Не варто харчуватися смаженими яйцями на олії, доповнюючи беконом або ковбасою. Це явно не буде корисною стравою і містить велику кількість холестерину.

Омлет

Найшвидше засвоюються яйця без додаткових продуктів або в поєднанні із зеленню та овочами. М'ясні та молочні продукти, навпаки, ускладнюють цей процес.

Зберігати яйця потрібно в холодильнику, вони не псуються протягом 20-30 днів. Мити необхідно прямо перед приготуванням, а не відразу після купівлі. Оскільки на поверхні шкаралупи є захисна плівка, яка зберігає яйце свіжим довгий час.

Висновок

Безумовно, в яйцях набагато більше користі, ніж шкоди. Людина вживає їх, починаючи з самого дитинства і протягом усього життя. Вони насичують організм і позбавляють відчуття голоду і не принесуть жодної шкоди, якщо вживати не більше трьох яєць на день.

Є універсальним продуктом і вживаються в будь-якому вигляді та поєднуються практично з усіма продуктами, це дає змогу урізноманітнити раціон харчування без додаткових витрат.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Який матеріал шкідливіший за фанера чи ОСБ? Який матеріал шкідливіший за фанера чи ОСБ?
Екологічні характеристики - один із ключових критеріїв вибору деревних матеріалів для чорнової або фінішної обробки...
02.04.25
0
0
Рікотта чи сир - що корисніше? Рікотта чи сир - що корисніше?
Сир рікотта і кисломолочний сир - одні з перших продуктів, які батьки включають у раціон своїм немовлятам. Ці молочні...
02.04.25
1
0
Кольрабі - користь і шкода Кольрабі - користь і шкода
Рух сучасного світу прищеплює моду стежити за красою тіла і здоровим харчуванням. Тому в раціоні обов'язково...
02.04.25
4
0
Цибуля порей - користь і шкода Цибуля порей - користь і шкода
Різновидів цибулі безліч: червона, біла, ріпчаста, порей. Кожен вид має особливості. Поширенішою на території Росії є...
02.04.25
1
0