Користь і шкода свинячої шкури для організму

Користь і шкода свинячої шкури для організму
Продукти

Свиняча шкурка є дуже смачним делікатесом. Шеф-кухарі в усьому світі часто вибирають цей продукт для приготування різних рецептів. Свинячу шкуру можна тушкувати, смажити, солити, при цьому вона за смаком не гірша за м'ясо. З неї готують холодці, котлети і навіть використовують як основу для чіпсів.

Загальні відомості

Користь свинячих шкурок незаперечна. Цей продукт у своєму складі містить всі вітаміни, які потрібні для людського організму, при цьому він не має канцерогенів, а також ніколи не може бути радіоактивним.

Вживання в їжу свинячого сала в розумних кількостях є хорошою профілактикою проти вірусних захворювань, тим паче, взимку.

Свинячу шкурку використовували з давніх часів, коли жири тваринного походження були лише одним джерелом олії, яка була потрібна для готування їжі. Але з часом рослинні жири стали набагато доступнішими на відміну від натуральних тваринних жирів.

Користь

У свинячій шкірці міститься високий вміст жиру та натрію. Тому вживання цього продукту рекомендується для пацієнтів із синдромом Аткінсона. Також він приносить ще безліч користі:

  • У продукті міститься селен, який потрібен для нормальної життєдіяльності людей, водночас він добре засвоюється організмом і перебуває в оптимальному вигляді. Практично у 75% людей є гострий дефіцит цієї речовини, тим паче у людей, які курять, у вагітних жінок, професійних спортсменів. Оскільки під час приготування шкурок нерідко додають часник, то селен отримують у подвійному обсязі, оскільки останній також у складі має цю речовину. Наскільки б вживання свинячих шкурок не лякало пацієнтів з ожирінням, виключати цей продукт із денного меню не варто. Він корисний у разі анемії, використовується з метою профілактики епілепсії, старечого маразму.
  • Сало нерідко застосовують у рецептах народної медицини. При зовнішньому використанні цей продукт часто набагато ефективніший, на відміну від більшості мазей, які виготовляються фармакологічною промисловістю. Наприклад, маленький шматочок сала допомагає зняти зубний біль, його просто необхідно прикласти на хворий зуб на 30 хвилин.
  • Під час порушення роботи суглобів зможе допомогти свинячий жир, перемішаний із сіллю. Зігрівальний компрес із цієї суміші знизить больові відчуття, прискорить лікування.
  • Свинячі шкурки використовують для виведення бородавок. Для цього потрібно розтопити 2 частини сала і додати частину дрібно нарізаного часнику. Склад потрібно наносити на уражену ділянку, щільно зафіксувавши пов'язкою.
  • Використання в косметології. Це натуральний косметологічний склад, який ефективно постачає в шкірний покрив корисні мікроелементи, що сприяють омолодженню. З давніх часів, щоб позбавити шкіру від обвітрювання, шматочками сала змащували відкриті ділянки тіла.
  • Безліч жінок застосовують свинячі шкурки як крем для засмаги.

Свиняча шкура

Шкода

Але, як і кожен продукт, сало може завдати шкоди здоров'ю:

  • Натрій. Збагачений продукт цією речовиною може негативно позначитися на роботі серцево-судинної системи, збільшуючи тиск. Безліч виробників також погіршують якість сала за допомогою різних підсилювачів смаку, це загалом позначається на здоров'ї людини. Зазвичай люди вживають 2,5 мг натрію щодня, водночас пацієнтам із серцевими патологіями дозволено вживати не більше 1,5 мг цієї речовини. У 35 г свинячої шкурки міститься близько 500 мг натрію, це вище на 23-35% допустимої норми.
  • Холестерол. У салі містяться нездоровий холестерол і насичені жири. Під час їх змішування підвищується ліпопротеїд. При збільшенні холестеролу блокуються кровоносні судини, це може викликати інсульт. У 35 г свинячої шкурки міститься понад 3,6 г насичених жирів і 28 мг холестеролу.
  • За частого вживання сала можна швидко погладшати. Денне меню людини складається не тільки зі свинячих шкурок, тож підвищується ризик вживання більшої кількості жирів, ніж рекомендовано, що в результаті може збільшити об'єм підшкірного жиру та спричинити ожиріння внутрішніх органів.
  • Продукт може бути заражений глистами, якщо під час заготівлі не дотримувалися правил безпеки.
  • Сало заборонено до вживання пацієнтам із панкреатитом і холециститом, оскільки це може загострити захворювання.

Заморожена шкура

Поради та використання в кулінарії

Безліч гурманів люблять вживати в їжу шкурку в сирому вигляді, тільки посипавши сіллю. Але все-таки в багатьох країнах є велика кількість різних рецептів.

Сало успішно використовують і як основний продукт. Смачним можна зробити все: і закуску, і салат, і перші страви:

  1. Тайці спочатку сало вимочують і посипають сіллю, потім шкурки тушкують на повільному вогні і до повної готовності встановлюють у духовку. Так готується дуже смачний делікатес, що називається кхаеп му. Під час подачі на стіл його нарізають на невеликі шматки. Цю страву готують як в елітних ресторанах, так і у фаст-фудах на вулиці. Також тайці його використовують для додавання оригінального смаку салатам. Наприклад, у всьому світі досить популярний незвичайний салат, який називається сом там.
  2. У Мексиці готують шкурку свині, додаючи різні спеції (лайм, чилі).
  3. Іспанці додають продукт, як у салати, так і в супи.
  4. У Канаді сало вживають одночасно з рибою, перед цим обсмаживши його до хрускоту, у Квебеку шкурка є повсякденною щоденною їжею.
  5. Тайці добре просолюють шкурку і вживають разом із томатами та перцем чилі.
  6. Шкварки - це страва, яка прийшла з Америки. У цій країні закуску можна купити в пластикових пакетиках. А робиться вона так: сухі шкурки смажать до повного приготування в різних спеціях із додаванням свинячого м'яса.

Печена шкура

Висновок

чудовий смак і безліч корисних властивостей для організму людини. Але, незважаючи на це, потрібно його розглядати не як продукт, який рекомендований до вживання на кожен день, особливо в значних кількостях. При бажанні свинячі шкурки зобов'язані бути не частим делікатесом на столі. Лише в цьому випадку ця закуска принесе користь і дуже довго не приїсться.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Який матеріал шкідливіший за фанера чи ОСБ? Який матеріал шкідливіший за фанера чи ОСБ?
Екологічні характеристики - один із ключових критеріїв вибору деревних матеріалів для чорнової або фінішної обробки...
02.04.25
0
0
Рікотта чи сир - що корисніше? Рікотта чи сир - що корисніше?
Сир рікотта і кисломолочний сир - одні з перших продуктів, які батьки включають у раціон своїм немовлятам. Ці молочні...
02.04.25
1
0
Кольрабі - користь і шкода Кольрабі - користь і шкода
Рух сучасного світу прищеплює моду стежити за красою тіла і здоровим харчуванням. Тому в раціоні обов'язково...
02.04.25
4
0
Цибуля порей - користь і шкода Цибуля порей - користь і шкода
Різновидів цибулі безліч: червона, біла, ріпчаста, порей. Кожен вид має особливості. Поширенішою на території Росії є...
02.04.25
1
0