Користь і можлива шкода ходьби пішки

Користь і можлива шкода ходьби пішки
Спорт і здоров'я

Ходьба - найпростіший, найлегший і найдоступніший вид спорту. Крім того, це один із найлегших і водночас найефективніших способів швидко та без особливих зусиль привести тіло до ладу, «підтягнути» проблемні місця, позбутися зайвих кілограмів і підвищити витривалість організму.

Звучить разюче, але всього година звичайної прогулянки на день принесе колосальну користь вашому здоров'ю і допоможе привести фігуру в норму.

Як впливає ходьба на організм, як саме варто гуляти, щоб отримати максимальний ефект, у яких випадках це навантаження може нашкодити? Відповіді на ці та багато інших запитань - далі в статті.

Ходьба - основні відомості

Ні для кого не секрет, що ходьба - це природний стан організму. Для того, щоб іти, не потрібно докладати жодних зусиль; тіло виконує цю дію «на автоматі». Під час прогулянки ми задіюємо практично всі групи м'язів. Насамперед, звісно, працюють сідниці, стегна та ікри, але навантаження також чиниться і на хребет та м'язи черевного преса.

Під час ходьби пішки

Протягом дня середньостатистична людина так чи інакше проходить від 2 до 5 кілометрів, хоча варто зауважити, що для того, щоб ця діяльність принесла виражений оздоровчий ефект, пройдену дистанцію варто збільшити.

Ризик отримати травму під час прогулянки вкрай низький (якщо, звісно, ви не гуляєте в сумнівних або небезпечних місцях), а тому ходьбою може займатися практично кожна людина, зокрема й та, що має будь-які захворювання, за яких протипоказаний біг або інші види спорту.

За годину звичайного кроку зі швидкістю 5 км/год організм витрачає близько 200 калорій, що робить ходьбу досить ефективним і безболісним засобом для схуднення. Якщо ж ви хочете збільшити кількість спалюваних калорій, спробуйте зайнятися спортивною або скандинавською ходьбою; ці види спорту можуть спалити вдвічі більше калорій і прискорити темп схуднення.

Користь для організму

Отже, яким саме чином позначається звичайна прогулянка на нашому організмі?

  • По-перше, заняття ходьбою є хорошим тренуванням для серцево-судинної системи. Не надто навантажуючи серце, цей вид фізичного навантаження, проте, підвищує пульс, стимулюючи активну циркуляцію крові по всьому тілу і прискорюючи насичення всіх клітин і тканин поживними речовинами і киснем. Знижується ризик застою крові та виникнення тромбів.
  • Крім того, від регулярних занять зміцнюється серцевий м'яз і підвищується загальна витривалість організму.
  • Прогулянка на свіжому повітрі в прискореному темпі благотворно впливає і на дихальну систему. Поліпшується робота діафрагми, збільшується об'єм легенів.
  • Тіло активніше насичується киснем, підвищується самопочуття, знижується ризик багатьох захворювань.
  • Безпосередньо задіяні під час тренування м'язи зміцнюються, стають сильнішими і здатні витримувати більш тривале навантаження. Крім того, ходьба допомагає позбутися жирових відкладень у певних місцях. Добре «підтягуються» ноги, зміцнюються стегна, менш вираженим стає так зване галіфе (або «вушка» на ногах).
  • Прогулянка у швидкому темпі (від 5,5 км/год) допомагає ефективно боротися із зайвими кілограмами і зганяти жир по всьому тілу. Від регулярних занять зникне живіт, що випирає, стануть стрункішими ноги, і тіло в цілому значно схудне - за годину занять можна спалити від 200 до 400 калорій, залежно від швидкості.
  • Крім того, систематичні прогулянки у швидкому темпі прискорять обмінні процеси і розщеплення ліпідних запасів в організмі. Жир буде спалюватися швидше.
  • Ходьба також покращує роботу травної системи, покращує моторику кишківника, допоможе впоратися із застоєм їжі в шлунку та закрепами.
  • Прогулянка на свіжому повітрі, як і будь-яке заняття спортом, сприяє виробленню ендорфінів і підвищенню настрою. Ефективне фізичне навантаження в разі нервових стресів, депресивних станів, апатії, нудьги.
  • Також активність на природі зміцнює імунну систему і слугує чудовим способом загартувати організм і підвищити його опірність хворобам.
  • Під час руху зміцнюється опорно-руховий апарат: хребет, поперек. При правильній техніці ходьби випрямляється постава, що не просто покращує ваш зовнішній вигляд, а й украй благотворно впливає на здоров'я.

Чоловік і дружина ходять

Можлива шкода

  • У разі перенесених травм колін і суглобів інтенсивна ходьба може бути протипоказана.
  • Не варто виходити на прогулянку і під час загострення хронічних захворювань, після операцій або перенесених інфекційних хвороб.
  • Неякісне взуття може сприяти травмі ноги і стопи, появі плоскостопості. Виходьте на прогулянку тільки в гарному і зручному спортивному взутті.

Люди ходять

Рекомендації

  1. Якщо ви хочете схуднути за допомогою ходьби, запам'ятайте важливі правила: по-перше, тренування має тривати щонайменше 40 хвилин, по-друге, швидкість має бути щонайменше 5 км/год. Занадто розслаблена ходьба не принесе вираженого ефекту.
  2. Щоб збільшити витрату калорій під час прогулянки, можна йти в гору або по пересіченій місцевості, або використовувати обважнювачі, наприклад, рюкзак із вантажем. Ви не тільки спалите більше калорій, а й зміцните м'язи спини. Однак не слід звалювати на себе занадто велику вагу - це загрожує травмами і неприємними відчуттями в тілі.
  3. Вчені рекомендують проходити на день не менше 10 тисяч кроків. Це допоможе зберегти здоров'я і тонус м'язів у нормі, послужить профілактикою набору зайвих кілограмів. За 10 тисяч кроків можна пройти близько 5-6 км (залежно від довжини кроку).
  4. Стежити за пройденою дистанцією допоможуть спеціальні фітнес-трекери, або додатки-крокоміри. Це не тільки дасть змогу відстежувати активність, а й змотивує на заняття спортом і зарядить ентузіазмом.

Спортивна ходьба

Висновок

Усім звична ходьба може стати ефективним засобом у боротьбі із зайвими кілограмами. Крім того, звичайна прогулянка значно зміцнить здоров'я і поліпшить стан організму, а також знизить ризик розвитку багатьох захворювань.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Користь і шкода гарбузового соку для організму Користь і шкода гарбузового соку для організму
Усі ми знаємо, що гарбуз - вкрай корисний для нашого організму продукт. Великий помаранчевий овоч славиться високим...
25.04.25
0
0
Що корисніше вживати мюслі чи вівсяну кашу Що корисніше вживати мюслі чи вівсяну кашу
Мюслі та вівсянка вважаються здоровими продуктами для сніданку. Адже вранці краще з'їсти страви, багаті на складні...
25.04.25
0
0
Риба лемонема: чим корисна і чим шкідлива Риба лемонема: чим корисна і чим шкідлива
Звичайні види риби, що давно набили оскому, змушують звертати увагу покупців на незнайомі назви. У цьому питанні...
25.04.25
0
0
Повітряний рис: чим шкідливий і корисний Повітряний рис: чим шкідливий і корисний
Повітряний рис, ці ласощі не тільки порадують дітей, а й дорослих. Люблять ці солодощі, за простоту, зручність і...
25.04.25
0
0