Що корисніше для здоров'я морква чи морквяний сік

Коли постає питання: що вибрати - моркву або її сік, багато хто керується особистими уподобаннями і смаками. Просто подобається чи ні, і мало хто замислюється над тим, що ж дійсно корисніше для здоров'я. А різниця в продуктах є.
Овоч і сік - загальна інформація
Навіть якщо у вас немає дачі, знайти звичайний помаранчевий коренеплід у магазині біля будинку не складає труднощів. Недорогий овоч лежить на прилавках супермаркетів цілий рік. Морквяний сік також доступний, якщо є соковижималка. Щоправда, з ним доведеться повозитися і коштувати такий продукт на виході буде дорожче.
Моркву можна їсти сирою, додавати в гарніри, салати і навіть готувати десерти. Морквяний сік найчастіше використовується як напій. Додають його у щось лише гурмани. Підступ морквяного напою в тому, що купити натуральний продукт у магазині важко. Його можна лише приготувати самостійно, щоб бути впевненим у якості. Те, що стоїть у відділі «напої», важко назвати корисним натуральним продуктом. Моркву ж, на відміну від соку, підробити неможливо. Тут небезпека в пестицидах, що використовуються під час вирощування. На 100% можна бути впевненим тільки у своєму продукті з грядки.
Морква
Не вживають моркву в їжу тільки ті, хто не любить її смак. А хто любить, приносять організму велику користь, просто додаючи овоч у їжу. Найкорисніша - свіжа морква. Її можна погризти так або натерти на тертці. У їжу вживають навіть бадилля. Морква багата:
- Вітамінами. У коренеплоді їх цілий список: А, К, С, Е, група В. Кожен із цих вітамінів корисний і допомагає в разі певних захворювань. Каротин, завдяки якому морква має помаранчевий колір, не руйнується під час обробки овоча.
- Мінералами. Їхній список дуже великий. Багато: калію, кальцію, сірки, заліза, марганцю, магнію, цинку, фосфору. Це далеко не всі мінерали, просто ці містяться у великих кількостях.
- Є в моркві ефірні олії та інші корисні інгредієнти: вода, органічні кислоти.
- У 100 гр. У продукті міститься 30-40 ккал., 7,5 г. вуглеводів. Білків і жирів мало.
Корисне вживання при очних захворюваннях: короткозорість, катаракта. Поліпшити зір допомагає вітамін А.
Їдять моркву в разі порушень обміну речовин. Продукт покращує обмінні процеси, виводить токсини, покращує метаболізм. Застосовується в разі ожиріння, діабету, закрепів.
Завдяки кальцію та калію морква покращує шкіру, нігті та волосся. Допомагає коренеплід у разі проблем із серцем і хвороб нирок та печінки. Багато лікарів-фіто терапевтів радять включати її в раціон. Вибираючи моркву в магазині, варто звернути увагу на невеликі коренеплоди. Не потрібно купувати сухі овочі.
Морквяний фреш
Потрібен корисний продукт - готуйте його самі в соковижималці. Найкращий спосіб отримати користь, випити сік одразу. Пити варто за 30 хвилин до їди вранці натщесерце. Зберігати не більше кількох годин.
Склад морквяного соку відрізняється від свіжої каротельки. Оскільки свіжовичавлений фреш готується не з однієї морквини, а з кількох штук, то вітамінів у ньому набагато більше. Вітаміни ті самі, що в коренеплоді: А, К, Е, С, групи В. Макроелементів менше, але вони такі самі, як у коренеплоді. А ось мікроелементів, рослинних волокон немає. На 100 г. напою припадає в 2 рази більше вуглеводів - близько 14 гр.
Плюс соку в тому, що всі корисні речовини з нього засвоюються організмом швидше. Випити напій набагато простіше, ніж з'їсти стільки морквин, скільки потрібно для приготування 1 склянки. Сік частіше використовують ті, кому важливий вітамінний склад овоча. Щоб посилити корисні властивості, його змішують із соками інших овочів і фруктів.
Головний природний антиоксидант, каротин, допомагає в багатьох випадках. Морквяний фреш використовується для лікування таких захворювань:
- Серцево-судинні хвороби.
- Близорукість.
- Рак.
- Проблеми з травленням.
- Цукровий діабет 2 типу.
- Надлишок ваги, ожиріння.
- Хвороба Альцгеймера.
І це далеко не повний список. Застосовують напій у разі шкірних захворювань, щоб зміцнити імунітет. Корисний фреш дітям - він покращує апетит дитини, зміцнює її імунітет. Рекомендується морквяний сік вагітним жінкам на будь-якому терміні.
Кому що шкідливо
Користь незаперечна, але є, однак, деякі обмеження у споживанні як моркви, так і її соку. Коренеплід не варто їсти в таких випадках:
- Надлишок вітаміну А. Симптомами переїдання овоча може стати кропив'янка, алергія і жовтий відтінок шкіри та очних яблук.
- У вареній моркві підвищується кількість вуглеводів, а отже, обмежити споживання відвареного овоча варто діабетикам за гіперглікемії.
- Коренеплід неможливо гризти тим, у кого немає зубів. Для них тільки тертий варіант або вичавлений напій.
- Надлишок тертої моркви може позначитися на ШКТ, призвести до розладів кишечника.
Свіжовичавлений напій також обмежують:
- При гострих фазах шлункових захворювань: виразка, гастрит.
- Грудним дітям.
- У разі алергії.
- У разі пожовтіння шкіри та очних яблук.
Слід дочекатися зникнення симптомів, і можна повернутися до раціону.
Що корисніше - вибираємо
Мало хто сумнівається в користі овоча та напою з нього. Однак, щоб коренеплід і його сік йшли на користь організму, дотримуються добової норми моркви та соку. Так для овоча вона становить 2-3 штуки або 200 грамів. Для соку норма - 500 мл. на день. Не варто довго зберігати фреш - що довше зберігаєте, то менш він корисний. Лише дотримання цих доз дасть змогу уникнути надлишку будь-яких вітамінів і компонентів овоча.
Щоб отримати добову норму каротину, потрібно з'їсти багато коренеплоду. Для кращого засвоєння його корисної речовини труть на тертці та додають сметану. У морквяний сік для посилення його властивостей додають (окрім інших овочів і фруктів) молоко та вершки.
Дотримуючись норм, діти отримають комплекс вітамінів, зміцнять здоров'я. Навіть тим дітям, хто не любить каротельку, можна спекти морквяний торт. А соки люблять майже всі малюки та підлітки - він солодкий, смачний.
Жінки, особливо при надії, мають вживати і сам овоч, і його сік. Вони благотворно вплинуть на шкіру і волосся, допомагають розвитку плода і забезпечують необхідними вітамінами весь організм. Покращують лібідо.
Чоловікам коренеплід і напій із нього допоможуть у разі проблем із потенцією, сексуальних розладів. Відновлять ерекцію, поліпшать рухливість сперматозоїдів, просто зміцнять організм.
Спортсмени, як чоловіки, так і жінки приймають моркву після тренувань для якнайшвидшого відновлення після навантажень. Овоч - безпечний допінг. Випити сік між тренуваннями швидко і легко.
Усього в міру - ось запорука того, що продукти підуть на користь. Потрібні вітаміни? Пийте напій самостійного приготування. Потрібно загальне зміцнення організму? Їжте коренеплід сирим, вареним.



