Що корисніше для здоров'я слива чи апельсин

Апельсини і сливи - дуже популярні продукти, з яких готується безліч страв. Якщо їх вживати помірно, вони здатні надати безліч користі організму. Апельсин добре використовувати в деяких рецептах із м'яса, риби. Зі слив готується варення і робиться чорнослив. Користь і шкода кожного з цих видів продуктів повністю залежить від виду, в якому вони вживаються.
Загальна інформація
Апельсин - цитрусовий помаранчевого кольору, що має солодко-кислий смак. Саме слово має голландське походження. Дослівно воно перекладається, як «китайське яблуко». Таку назву було отримано, тому що батьківщиною апельсина є Китай.
Тривалий час вживання апельсинів було екзотикою, яку бідні люди не могли собі дозволити. Але зараз цей фрукт продається по всьому світу. Найбільше його експортують до Марокко, США, Іспанії та ПАР.
На даний момент налічується близько 2000 сортів слив, що відрізняються за формою, кольором, смаком. Деякі з них мають м'яку соковиту м'якоть, інші види мають щільну середину. Особливо смачні пізні сорти слив.
Користь слив
Сливи можуть очищати шлунок і стабілізувати роботу травної системи. Вона здатна поліпшити апетит і збільшити евакуаторну здатність кишечника. Вживання цієї ягоди корисне в разі атеросклерозу, зменшує кількість шкідливого холестерину.
У сливі міститься безліч мінералів, вітамінів та інших необхідних для нормальної життєдіяльності людини речовин. Також у слив є такі корисні ефекти:
- Зміцнення стінок судин і антитромбозний ефект.
- Містить безліч антиоксидантів, які знищують вільні радикали, що є однією з причин старіння.
- Зменшує ризик онкологічних захворювань.
- Нормалізує рівень метаболізму, що дає зменшити ризик розвитку ожиріння, цукрового діабету. У плодах містяться флавоноїди, які підвищують чутливість організму до інсуліну.
- Знижують ризик розвитку остеопорозу завдяки кавовій кислоті та рутину. Особливо цей ефект характерний для жінок у період клімаксу. Чорнослив же містить поліфеноли, які роблять кістки щільнішими та уповільнюють їхнє старіння.
- Мають проносні властивості, тому є ефективним засобом від закрепів. Усе завдяки сорбітолу та ізатину, що містяться в сливах, які стимулюють вироблення води в кишечнику.
- Користь для когнітивної системи. У сливах містяться флавоноїди, які зменшують ризик розвитку вікових розумових порушень. Крім цього, сливи покращують пам'ять і здатність до навчання. Вчені довели зв'язок між вживанням цих продуктів і меншим ризиком розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона.
- Користь для нервової системи завдяки вмісту в сливах вітаміну B6, необхідного для транспорту нервових сигналів. Також у цій ягоді міститься амінокислота триптофан, який є попередником гормону радості серотоніну. Тому сливи можуть стимулювати апетит, сприяють концентрації уваги. А завдяки тому, що серотонін перетворюється в темний час доби на мелатонін, людина, яка регулярно споживає сливи, з меншою ймовірністю страждатиме на безсоння. Також у них міститься мідь, яка діє, як антиоксидант.
- Поліпшення транспорту кисню завдяки вмісту в сливах заліза. За низького рівня цього мікроелемента в крові з'являється анемія - недокрів'я. Сливи можуть зменшити ймовірність розвитку анемії та остеоартриту.
- Зниження симптомів тривожності.
- Користь для вагітних за рахунок вмісту мікроелементів, а також виконують профілактику закрепів у вагітних. Але зловживати при надії не варто, оскільки сливи містять велику кількість цукру.
Також сливи зміцнюють шкіру і волосся, а також корисні для очей у старечому віці.
Користь апельсинів
Деякі позитивні ефекти апельсина унікальні, деякі повторюють користь від слив. Але вживання цього фрукта рекомендується не кожному, оскільки деякі люди можуть відчувати алергію на цей вид цитрусових. Але користі в апельсина дуже багато:
- Великий вміст вітаміну C, що робить їх корисними для імунітету. Це суттєва перевага цитрусових перед сливами, в яких міститься багато цукру.
- Багато кальцію. Тому апельсини позитивно впливають на кістки і виконують профілактику атеросклерозу. Вони заважають утворюватися холестериновим бляшкам, знижують вірогідність інфаркту міокарда і загалом зміцнюють кровоносну систему завдяки вмісту калію і натрію.
- Завдяки високому вмісту вітаміну B9 цей фрукт позитивно впливає на когнітивні функції людини, а фолієва кислота виконує профілактику неврозів. Крім цього, апельсини - це природні антидепресанти, вони здатні підбадьорити людину і підвищити їй настрій. Тому при осінній депресії апельсини особливо корисні.
- Зміцнюють імунітет.
- Стимулюють вироблення шлункового соку. Тому рекомендується вживати цитрусові перед їжею. Але при захворюваннях шлунково-кишкового тракту цього робити не можна.
Також апельсин дуже корисний для краси. У ньому містяться антиоксиданти, які крім уповільнення старіння клітин здатні зміцнити клітини шкіри. Також цей фрукт стимулює вироблення колагену.
На основі апельсина розробляють косметику, що зміцнює локони та перешкоджає випаданню волосся. Також цитрусові стимулюють кровообіг у голові, що сприяє поліпшенню краси волосся, його об'єму та здатні створити ефект сяйва.
На основі ефірної олії апельсина створюються маски для волосся, які роблять його більш вологим.
Протипоказання
Апельсин і слива у великих кількостях можуть провокувати хвороби шлунково-кишкового тракту. Тому небажано їх надмірне вживання на голодний шлунок.
Практика показала, що люди, які вживають апельсини і сливи у великих кількостях, значно частіше хворіють на гастрит і виразку, які в перспективі можуть переростати в рак шлунка. Тому важливо пам'ятати про міру.
Висновки
Але якщо вживати апельсин і сливу помірно, вони принесуть багато користі організму. Обидва ці плоди є джерелом корисних мікроелементів, здатні поліпшити настрій, виконувати профілактику серцево-судинної системи. Але якщо порівнювати їх, слива корисніша за рахунок менш агресивного впливу на шлунково-кишковий тракт.



