Абрикосовий сік: користь і шкода

Абрикосовий сік: користь і шкода
Вода та напої

Кожна людина знає, що соки з різних фруктів мають безліч корисних властивостей. На відміну від напоїв, які пропонують магазини, сік домашнього приготування здатний збагатити організм необхідними елементами і налагодити роботу різних систем організму. Перед тим як приступити до створення нектару, необхідно дізнатися про склад, як правильно зробити напій, а також які плоди потрібно вибрати.

Абрикосовий сік готується зі стиглих плодів абрикосового дерева. Приготований із м'якоттю напій зберігає максимум корисних властивостей для організму. Незважаючи на користь цього нектару, без сумнівів, потрібно знати норму вживання. У середньому, людина повинна випивати від 100 мл до 1 літра соку на день. Під час купівлі продукту в магазині слід звертати увагу на вміст цукру, оскільки його високий вміст може нашкодити організму. У нектарі з магазину не повинні бути присутніми ароматизатори та підсилювачі смаку, оскільки самі плоди містять цукор, а також мають насичений аромат і смак.

Свіжий абрикосовий сік

Користь абрикосового соку

  • Шкірка стиглого плоду, а також м'якоть, містять такі корисні речовини, як каротиноїд. Ці речовини несуть колосальну користь для людського організму. Вони виконують імуностимулюючу функцію в тілі, а також блокують процес перетворення клітин на ракові.
  • Ще одним плюсом напою є вміст лютеїну, що сприяє відновленню та підтримці зорової функції, а також уповільненню розвитку катаракти та глаукоми. Лікарі радять регулярно вживати нектар, для того щоб не носити окуляри і навіть у літньому віці не скаржитися на зір.
  • Крім цього, натуральний свіжий сік містить низку таких необхідних речовин, як сірка, натрій, бром, кобальт, залізо, мідь, кальцій, магній, калій, вітаміни С, К, В2, А.
  • Високий вміст магнію покращує роботу серцево-судинної системи: нормалізує артеріальний тиск, підвищує пластичність артеріальних стінок і покращує циркуляцію крові.
  • Під час застосування нектару підтягується шкіра, поліпшується стан нігтів і волосся. Багато хто радить випивати склянку соку перед їжею, але не рекомендується пити його натщесерце зранку.
  • Для майбутніх мам і жінок, які годують груддю, напій є незамінним джерелом вітамінів і мінералів, адже в цей період жінці необхідно вдвічі більше корисних речовин.
  • Нектар допомагає впоратися із захворюваннями сечостатевої системи, як у жінок, так і в чоловіків.
  • Людям, які прагнуть позбутися зайвих кілограмів, фахівці рекомендують влаштовувати розвантажувальний день раз на тиждень протягом трьох місяців. В абрикосовий фреш можна додавати подрібнену курагу. Через пару тижнів буде помітний результат.

Склянки абрикосового соку

Шкода абрикосового соку

  • З особливою обережністю потрібно вживати продукт тим, у кого є різні захворювання щитовидної залози. Зовсім виключати застосування не варто, але краще обмежити його.
  • Людям, які мають захворювання печінки, наприклад, гепатит або запалення, необхідно повністю відмовитися від напою.
  • Незалежно від того, що нектар допомагає серцево-судинній системі, тим, у кого проблеми із серцевим ритмом, потрібно рідко пити його, і уважно стежити за самопочуттям.
  • Вживання соку після важких продуктів: м'яса, морепродуктів, смаженого і жирного, може порушити травлення і спричинити збій роботи кишечника.
  • З огляду на те, що вміст цукру дуже високий, продукт не підходить людям, які страждають від діабету й ожиріння.
  • Також рекомендують пити свіжоприготований сік, оскільки він швидко втрачає свої корисні властивості, особливо під час зберігання в холодильнику.

Склянка соку й абрикоси

Як підготувати плоди

Як говорилося раніше, більше користі принесе свіжий домашній нектар без консервантів і барвників. Але водночас необхідно правильно його приготувати, щоб не завдати шкоди організму.

По-перше, потрібно вибирати стиглі плоди без ушкоджень, які мають оксамитову шкірку без темних плям, під час натискання на абрикос, має залишитися невелика вм'ятина... По-друге, необхідно видалити кісточки з плодів, оскільки їхні ядра у великій кількості отруйні для організму.

Оскільки шкірка плода також має корисні властивості, необов'язково прибирати її. За допомогою блендера, дерев'яного товкача або звичайної виделки потрібно обробити абрикоси до однорідної маси. Для тих, хто хоче отримати напій без м'якоті, можна вичавити сік крізь сито або чисту марлю.

Абрикосовий фреш

На 2 порції соку знадобиться:

  • 200 грамів свіжих абрикосів.
  • 200 мл мінеральної води без газу.
  • 1 столова ложка меду.
  • 1 чайна ложка лимонного соку.

Підготовлені половинки плодів перемістити в ємність блендера. Через те, що плоди у своєму складі мають цукор, можна не додавати його в кінцевий продукт, замість цього краще використовувати мед. Далі додається мінеральна вода без газу, або охолоджена кип'ячена вода - за смаком. Лимонний сік використовується, щоб напій не втратив свій насичений помаранчевий колір.

Весь вміст блендера необхідно подрібнити протягом 2 хвилин у режимі «Пульсація», щоб вийшла однорідна маса. За бажанням можна заздалегідь заморозити кілька половинок абрикоса, і потім додати їх під час подрібнення, витягнути їх потрібно за 10 хвилин до приготування. В іншому випадку можна додати кубики льоду.

Готовий продукт можна розлити у високі склянки або спеціальні банки для різних коктейлів. Оскільки сік вийде дуже густим, трубочку потрібно помістити з широким отвором. Вжити нектар бажано найближчим часом після приготування, для того щоб отримати максимум користі.

3 склянки з соком

Таким чином, абрикосовий сік має величезну кількість корисних речовин. Але, незважаючи на це, потрібно переконатися в тому, що немає протипоказань до застосування цього напою. Якщо почати пити його, потрібно починати з маленьких порцій, і обов'язково стежити за станом здоров'я та прислухатися до організму. Не варто забувати, що свіжоприготований домашній нектар потрібно вжити найближчим часом для збереження корисних властивостей. Не рекомендується зберігати сік у холодильнику більше доби.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Квітковий пилок: користь і можлива шкода Квітковий пилок: користь і можлива шкода
Кожен із нас хоч раз у житті куштував квітковий пилок у вигляді готового продукту - меду. Вона стала для нас продуктом...
03.04.25
0
0
Що корисніше для здоров'я булгур чи полба Що корисніше для здоров'я булгур чи полба
Булгур і полба - натуральні продукти органічного походження - поступово повертаються із забуття, як продукти, що...
03.04.25
0
0
Рисова локшина - користь і шкода Рисова локшина - користь і шкода
Азіатська кухня стає дедалі популярнішою у світі. У Японії та Китаї однією з найпоширеніших національних страв є рисова...
03.04.25
0
0
Який рис корисніший пропарений чи звичайний (білий)? Який рис корисніший пропарений чи звичайний (білий)?
Рис є поширеною злаковою культурою в усьому світі. Він містить у собі багато корисних речовин, необхідних людському...
03.04.25
1
0