Картопляний сік: користь і чим шкідливий

Картопляний сік: користь і чим шкідливий
Овочі

Протягом століть, в традиційну кухню, входять страви з картоплі. А ось про чудові властивості свіжого соку картоплі, мало хто знає. Цей простий домашній засіб допомагає в разі різних захворювань. Насамперед його використовують, як натуральні ліки від проблем зі шлунком.

Народна медицина рекомендує його використовувати як ранозагоювальний, протизапальний, загальнозміцнювальний і легкий сечогінний засіб. Його також ефективно використовують у профілактичних цілях.

Що це таке

Свіжий сік містить безліч поживних речовин, включно з вітамінами групи В, аскорбіновою кислотою, вітаміном Е і РР (нікотинова кислота). До його складу входять мінерали: залізо, кальцій, калій. 100 г продукту містить:

  • Близько 71 ккал.
  • Білок - 1,8 г.
  • Жир - 0,1 г.
  • Вуглеводи - 15,8 г.

Напій містить у собі натуральний цукор, який прекрасно засвоюється організмом. Важливо знати, що під час термообробки овоч миттєво перетворюється на крохмаль, що не корисно організму.

Свіжий картопляний сік

Користь

Свіжий продукт містить невелику кількість соланінів, тому його вживають у свіжому вигляді. Переваги для здоров'я:

  • Сік картоплі допомагає в разі проблем зі шлунком. До його складу входять пептиди, які нейтралізують кислотність у шлунку. Натуральний лікарський засіб захищає внутрішню поверхню шлунка та знімає дискомфорт у разі розладів шлунка. Ефективно знімає спазм, і загоює виразки шлунка. Рекомендують пити вранці, протягом трьох тижнів, по 50 мл свіжого соку картоплі з чайною ложкою оливкової олії.
  • Свіжий сік підходить для лікування печії. Є природним інгібітором, який нейтралізує надлишок кислоти в шлунку, отже, допомагає усунути печію. Рекомендують пити вагітним жінкам, оскільки добре переноситься дитиною.
  • Відмінний помічник у разі гастриту з підвищеною кислотністю. Рекомендується пити за підвищеної кислотності 50 мл соку картоплі, плюс столова ложка оливкової олії (протягом 10 днів). При цьому мінімізувати вплив стресових ситуацій. Отримуємо чудовий результат - кислотність нормалізується. При гастриті овочі натирають разом зі шкіркою. Для цього достатньо 3 бульби сирої картоплі. Віддають перевагу рожевим сортам картоплі. Перед процесом приготування овочі добре миють.
  • Напій корисний у разі панкреатиту, завдяки спазмолітичним і загоювальним якостям. Застосовують його у фазі ремісії - 150 мл напою за півгодини до їди двічі на день. Сік, також корисний для печінки. Очищає печінку від шлаків, токсинів і покращує її функції.
  • Добре допомагає в разі сонячних опіків. Прискорює загоєння ран при інших опіках. Для цього засіб наносять на шкіру за допомогою бавовняної тканини.
  • Мало хто знає, що народний засіб сприятливо впливає на загальний стан людини. Якщо його приймати регулярно, то знизиться рівень холестерину і цукру в крові.
  • Застосовується в домашній косметології. Якщо правильно його використовувати, то можна позбутися вугрової висипки, набряків і пігментації. Це також натуральний продукт для догляду за шкірою. Якщо нанести ватним тампоном сік на обличчя, то шкіра стає м'якою і ніжною. Теплі ванночки з додаванням соку (протягом 20 хвилин), зроблять шкіру рук ніжною та еластичною.
  • Якщо почервоніло горло, рекомендують полоскати горло свіжим соком картоплі (5 разів на добу). Рецепт підходить, як дорослим, так і дітям. Для кращого ефекту змішують сік картоплі та капусти. Засіб відмінно знімає біль. Через кілька днів стан хворого значно поліпшується.

Сік із картоплі

Шкода

Крім позитивних якостей, сік картоплі має низку протипоказань:

  • Не рекомендується вживати занадто багато сирого соку картоплі. Він містить соланін, який у великих кількостях небезпечний для людей. Для приготування соку використовують овочі хорошої якості, оскільки вміст соланінів збільшується, коли картопля довгий час лежить на сонці та зеленіє. Існує ризик отруєння соланіном, якщо овочі недостатньо очищені.
  • Картоплю вживають у їжу через місяць після обприскування бадилля від колорадського жука.
  • Засіб, що сприяє зниженню кислотності шлунка. Не радять вживати людям, які страждають на серйозні захворювання шлунка. Не можна використовувати продукт людям зі зниженою кислотністю в шлунку.
  • Зловживання соком, провокує сильне утворення газу в кишківнику. Не можна займатися лікуванням, якщо кишечник схильний до надмірного бродіння.
  • Хронічний гастрит не лікується соком картоплі. У цьому випадку краще звернутися до лікаря.
  • Через наявність у картоплі цукру, вживати продукт із лікувальною метою протипоказано людям із важкою формою цукрового діабету.

Картопляний сік перед вживанням

Як зробити самостійно

Є два способи приготування, але обидва припускають, що овоч добре очищається, щоб максимально зменшити вміст соланіну.

  1. Варіант 1: Щедро очищену картоплю поміщають у соковижималку і переробляють так само, як інші фрукти чи овочі.
  2. Варіант 2: Якщо немає соковижималки, можна зробити вручну. Для цього беруть дрібну тертку. Добре очищені сирі овочі дрібно подрібнюють. Потім поміщають подрібнені овочі в марлю і віджимають ложкою.

В обох випадках лікувальний засіб потрібно пити одразу після приготування (протягом 10 хвилин), інакше він окислиться, почорніє і втратить свої лікувальні властивості. Перед прийомом добре збовтують.

Смакові якості досить неапетитні, тому краще його змішувати з іншими овочевими соками. Щоб підвищити ефективність засобу і його смакові якості, додають імбир. Краще починати лікуватися наприкінці літа або восени.

Сік перед вживанням

Висновок

Незважаючи на те, що сік має малу популярність серед напоїв, він наповнений основними вітамінами та поживними речовинами. Вважається, що сік картоплі містить близько половини поживних речовин, які містить традиційна порція картоплі. Він допомагає зменшити кислотний рефлюкс і лікує шлунок. Для використання в лікувальних цілях рекомендують: проконсультуватися з лікарем, дотримуватися рекомендацій і не зловживати з кількістю.

Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Топ из этой категории
Який матеріал шкідливіший за фанера чи ОСБ? Який матеріал шкідливіший за фанера чи ОСБ?
Екологічні характеристики - один із ключових критеріїв вибору деревних матеріалів для чорнової або фінішної обробки...
02.04.25
0
0
Рікотта чи сир - що корисніше? Рікотта чи сир - що корисніше?
Сир рікотта і кисломолочний сир - одні з перших продуктів, які батьки включають у раціон своїм немовлятам. Ці молочні...
02.04.25
1
0
Кольрабі - користь і шкода Кольрабі - користь і шкода
Рух сучасного світу прищеплює моду стежити за красою тіла і здоровим харчуванням. Тому в раціоні обов'язково...
02.04.25
4
0
Цибуля порей - користь і шкода Цибуля порей - користь і шкода
Різновидів цибулі безліч: червона, біла, ріпчаста, порей. Кожен вид має особливості. Поширенішою на території Росії є...
02.04.25
1
0