Яка риба корисніша тунець чи лосось?

Риба є однією з найнеобхідніших складових раціону. Вона містить велику кількість корисних мікроелементів, корисних для серця, мозку та опорно-рухового апарату. Це дієтичний продукт, що містить невелику кількість калорій. Лікарі радять вживати різні види риби двічі на тиждень, оскільки вона містить легкозасвоювані білки, які не спричиняють відчуття тяжкості в шлунку. Також до її складу входять вітаміни A і D.
Жирні кислоти, які містяться в цьому продукті, корисні для серця та розумових здібностей. Якщо немає протипоказань, вживання риби здатне запобігти великій кількості захворювань, включно з онкологічними.
Найкориснішими видами вважаються тунець і лосось. Але який із них чинить найкращий вплив на організм?
Загальна інформація
Під час вибору будь-якого виду риби необхідно орієнтуватися на низку критеріїв:
- Морська чи прісна. Фахівці рекомендують вживати види, що живуть у морях і океанах, оскільки вони містять більшу кількість корисних речовин, а сіль є природним антисептиком. Щоправда, морська містить більше білків.
- Наскільки продукт жирний. Від цього параметра залежить кількість жирних кислот і вітамінів.
- Скільки часу провів у воді. Вважається, що риба (особливо тунцеві) з часом вбирає в себе отрути. Відповідно, чим більш вона молода, тим менше токсинів вона змогла накопичити.
Обидва види, що розглядаються, є морськими і помірно жирними. Одними з найцінніших видів риби вважаються лососеві. Сюди входять горбуша, лосось, форель, сьомга та інші. Мешкають представники цього сімейства в Атлантичному і Тихому океанах.
Лососеві добуваються не тільки для отримання цінного м'яса, а й для червоної ікри, яка сама по собі є неймовірно корисним продуктом.
Перші лососеподібні риби відомі ще 140 мільйонів років тому. Вони були предками всіх сучасних кісткових риб. У цей час вони були майже такими ж, як і оселедцеподібні, та й зараз ці види мають багато подібностей.
Тунець же належить до сімейства скумбрієвих. Це одна з небагатьох теплокровних риб. Риба дуже популярна, і на даний момент вважається такою, що перебуває на межі зникнення. Через червоний колір м'яса люди дуже часто плутають тунцеві та лососеві породи. Такий тон м'язових тканин зумовлений підвищеним вмістом у м'язах білка міоглобіну.Тунець добувався рибалками в Японії близько 5000 тисяч років тому. Також наскельні малюнки, де зображувалися ці риби, можна знайти і в сицилійських печерах.
Активно тунець став видобуватися в 19-му столітті, і відтоді почав набирати популярності в багатьох країнах світу. Видобуток характеризувався сезонністю і локальним характером. Нині дедалі частіше його добувають за допомогою аквакультури - штучного вирощування в закритому середовищі. Зокрема, це зумовлено тим, що ця риба перебуває на межі зникнення.
Користь тунця
Тунець вважається рибою з найбільшим вмістом білка - на сто грамів припадає 24 грами. Тому його нерідко називають «морською телятиною». Це є причиною, чому продукт такий популярний серед спортсменів. Користі у тунця також чимало:
- Не схильний до зараження паразитами. Тому тунцеві так популярні для виготовлення суші.
- Корисні якості зберігаються як у консервованому, так і звичайному, вигляді, що рідкість для інших продуктів.
- Містить омега-3 та омега-6 жирні кислоти, які зменшують ризик розвитку ішемічної хвороби серця, атеросклерозу, і як наслідок, інфаркту. Також вони корисні літнім людям для уповільнення процесів старіння мозку. Доведено їхню ефективність для збереження когнітивних функцій, що залишилися, у разі хвороби Альцгеймера та судинної деменції.
- До складу тунцевих порід входить селен, що допомагає печінці справлятися з токсинами.
- Зміцнює імунітет, зокрема, зменшуючи схильність до алергічних реакцій.
- Допомагає нарощувати м'язову масу. Тому морську телятину активно вживають у їжу бодібілдери.
- Сприяє підтримці жіночого здоров'я завдяки вмісту вітаміну B6.
Не рекомендується вживати в їжу занадто великі рибини, оскільки вони містять велику кількість ртуті. Оптимальна частота вживання тунця - 1-2 рази на тиждень.
Користь лосося
Лососеві мають особливо велику кількість омега-3 жирних кислот. У ста грамах лосося їх більше, ніж у порції будь-якої іншої їжі за кілька днів. Також у ньому ідеальне співвідношення ейкозапентаєнової та докозагексаєнової кислот. Але червона риба має безліч інших позитивних сторін:
- Користь для суглобів. Лососеві містять спеціальні речовини, які зміцнюють хрящі.
- Зменшення запалень у шлунково-кишковому тракті.
- Профілактика серцево-судинних захворювань. Для цього ефекту необхідно щодня їсти 120 грамів лосося в приготованому вигляді.
- Поліпшення когнітивних здібностей і профілактика депресії. Вчені виявили зв'язок між коефіцієнтом інтелекту та кількістю лососевих, що вживаються в їжу.
- Профілактика запалень і деформації суглобів. Ефект досягається завдяки вмісту жирних кислот, але ще й завдяки наявності в складі кальцитоніну. Цей гормон допомагає зробити суглоби міцнішими. Корисний ефект для суглобів надає і селен, що входить до складу делікатесу. Також він здатний запобігати деяким видам онкології.
- Захист очей від дегенерації жовтої плями - захворювання, яке може призвести до втрати зору.
- Допомога в запобіганні деяким видам онкології: колоректального раку, простати і молочної залози. Таким чином, лосось корисний для чоловічого, жіночого здоров'я. Також він страхує від лейкемії, множинної мієломи і неходжкінської лімфоми.
Ці корисні ефекти характерні для лосося в будь-якому вигляді. Можна готувати юшку, смажити на сковороді, маринувати, коптити. Тому лососеві не зможуть набриднути і будуть щодня забезпечувати організм корисними речовинами.
Висновки
Таким чином, лосось більш корисний, ніж тунець, оскільки містить більше омега-3 жирних кислот. Загалом, набір корисних якостей у тунця і лосося схожий, але в останнього вони більш виражені, ніж у морської телятини.
Тунець має більше протипоказань. Але якщо мета - забезпечити організм білком, цей варіант кращий.



